Міжнародний фестиваль слов'янської культури СЛОВ'ЯНСЬКА НІЧ У МУЗЕЇ - доторкнутися до витоків (23 березня) :: Архів :: Новини :: KrasMama.Ru

23 березня 2013 року, з 18:00 до 24:00 м Красноярськ, Культурно-історичний центр (площа Миру, 1)   Культурно-оздоровчий центр «Коляда» запрошує Вас провести незабутню Слов'янську ніч в музеї

23 березня 2013 року, з 18:00 до 24:00 м Красноярськ, Культурно-історичний центр (площа Миру, 1)

Культурно-оздоровчий центр «Коляда» запрошує Вас провести незабутню Слов'янську ніч в музеї.
23 березня, в дні весняного рівнодення (Масниця-комоедіци), в Красноярському Культурно-історичному центрі пройде міжнародний фестиваль слов'янської культури «Слов'янська ніч в музеї».
Кожен зможе взяти участь в древніх обрядах, веселих іграх та захоплюючих майстер-класах. Поринути у світ добрих традицій Русі і дізнатися більше про наше спільне минуле - про той час, коли складали легенди і народжувалися перекази.
Слов'янська ніч в музеї відкриється біля головного входу в КІЦ гігантським хороводом, який з давніх-давен символізує єднання і згоди всього слов'янського народу. Таким чином з самого початку заходу гості Фестивалю поринуть в яскравий світ стародавніх слов'янських свят.
Фестиваль покаже: стародавні слов'яни мали рацію в своєму переконанні, що все в світі рухається по колу, і цей кругової цикл будується на особливих, обумовлених астрономічно датах. Це Дні Сили - дні зимового і літнього сонцестояння, а також весняного і осіннього рівнодення. Головні слов'янські свята проводилися саме в Дні Сили: Коляда (Зимове сонцестояння), Великдень або комоедіци (Весняне рівнодення), Купала (Літнє сонцестояння) і Овсень або Святовит (Осіннє рівнодення).
Унікальність Фестивалю «Слов'янська ніч в музеї» - в тому, що музейний простір розділиться на чотири пори року - чотири іпостасі Сонця - чотири основних свята древніх слов'ян. І гості Фестивалю зможуть познайомитися з усіма чотирма святами всього за одну ніч.

День весняного рівнодення - Великдень (Масниця - комоедіци)
Масляна-комоедіци - свято відродився юного Сонечка. Стародавні слов'яни святкували його в дні весняного рівнодення. У цей світлий день люди раділи приходу весни і, славлячи Сонце-Дажбога, пекли млинці як символ сонця.
Масляну учасники Слов'янської ночі в музеї відзначать у фойє Культурно-історичного центру.
Крім обов'язкових для Комоєдиця млинців (які можна буде не тільки з'їсти, але і самостійно випекти), гостей свята чекають традиційні забави давніх слов'ян: біг в мішках, перетягування каната, ходіння по колоді. Також в програмі - показові виступи шкіл боротьби, старовинні танці, в тому числі народні танок.
На ремісничої ярмарку можна буде придбати вироби з берести і деревини, вироби, іграшки, прикраси, амулети, книги по слов'янської тематики. Ремісники навчать усіх охочих робити ляльку-оберіг, управлятися з гончарним верстатом і різати по дереву.
Тут же пройдуть конкурс на кращу частівку і конкурс малюнків для дітей. Крім того, учасники Фестивалю зможуть сфотографуватися в старовинних слов'янських костюмах.
День літнього сонцестояння - Купала
Купала - свято зрілого Сонця - це найвеселіше, воістину чарівне свято древніх слов'ян. На Купала прийнято було розпалювати високі кострища і стрибати через них для очищення, пускати вінки за водою, намагаючись вгадати майбутнє, і зустрічати вранці Купальське сонечко для зцілення, наповнення силою і здоров'ям.
Святкування Купали пройде на козирку і Платформі кица.
Тут передбачені всі головні елементи обрядового дійства: очищення водою, стрибки через вогнище, плетіння вінків і такі старовинні ігри, кок «пальника», «струмочок», «любо - Не любо».
До уваги учасників Фестивалю будуть представлені виступи народних колективів, показ мод від відомих дизайнерів. Художники і фотографи продемонструють свої роботи на слов'янську тему. Всі бажаючі зможуть взяти участь у майстер-класах зі створення натуральної косметики, малювання піском, а також навчитися основам слов'янського ножового бою.
День осіннього рівнодення - Овсень або Святовит

Овсень (Святовит) - свято перетворення Сонця-чоловіка Купали в що слабшає, але мудре Сонце-старого Святовита. Оскільки день осіннього рівнодення завжди був пов'язаний із закінченням сільськогосподарських робіт, його відзначали веселим святом в честь врожаю: випікали величезний коровай і підносили знак подяки богам.
Під святкування Овсеня відведені Кармани і Діорама кица.
На цьому майданчику буде представлена ​​слов'янська кухня з екологічно чистих продуктів (пророщених зерен, меду, цілющих трав). Учасники Фестивалю зможуть познайомитися з основами правильного харчування і сироїдіння, а також з оздоровчими системами слов'янської гімнастики ( «Слов'янські чари», «Здорова», «Любки»; масажні практики). Тут же можна буде навчитися плести намиста і коси, вишивати і в'язати, ліпити фігурки з солоного тіста, розписувати камені.
У програмі святкування Овсеня також - створення символу врожаю Дідуха, молодечі ігри (підняття гирі, виштовхування, армрестлінг і «півники») і медитація. Розважати гостей заходу будуть веселі скоморохи і коробейники.
День зимового сонцестояння - Коляда
Коляда - це свято народження нового Сонця-Коляди. Слов'яни відзначали цієї пори найдовшу ніч в році як поворотну точку, що знаменує, що з цього моменту дні потихеньку почнуть рости - і все буде рухатися від темряви до світла.
Святкування Коляди пройде на майданчиках Карман і поліекрана кица.
Найяскравішою подією свята стане проведення весільного обряду, якому передуватиме і передвесільний дівич-вечір в традиціях наших предків. При цьому весілля буде справжнісінька.
Крім весільного обряду, в програмі свята - конкурс колядок, виготовлення звірячою маски, командна гра в сніжки, бій подушками, казкотерапія, пісочний театр, спів пісень і святочні ворожіння.
На Слов'янській ночі в музеї діятиме ще один майданчик: в кінозалі кица пройдуть захоплюючі майстер-класи зі співу, вистави лялькового театру, танок, кіносемінару, а також телеміст «Росія - Україна».
Всього в заходах Міжнародного фестивалю слов'янської культури «Слов'янська ніч в музеї» візьмуть участь понад 70 творчих колективів.
ВАЖЛИВО!
Міжнародний фестиваль слов'янської культури «Слов'янська ніч в музеї» оголошений ЗОНОЮ, ВІЛЬНОЇ ВІД АЛКОГОЛЮ.

«Слов'янська ніч в музеї» обіцяє стати одним з найбільш яскравих подій року. Найбагатша програма заходів зробить Фестиваль цікавим і корисним як для молоді, так і для людей середнього віку і, звичайно ж, для дітей. 23 березня в Культурно-історичний центр можна і потрібно приходити родинами. «Коляда» гарантує: кожен гість свята отримає незабутні враження.
Вартість участі у Фестивалі:
Дорослим - 350 рублів.
Дітям до 14 років - 200 рублів.

до списку новин