Млинцевий день в Англії: 3 рецепта млинців. Обговорення на LiveInternet

Багато людей за межами Британії не підозрюють, що англійці взагалі їдять млинці, і навіть раз на рік влаштовують щось на зразок міні-масниці

Багато людей за межами Британії не підозрюють, що англійці взагалі їдять млинці, і навіть раз на рік влаштовують щось на зразок міні-масниці. Всі знають про існування французьких crepes, індійських «доса», американських pancakes, а ось про традиції британського блінопеченія якось не прийнято згадувати.

Тим часом самі англійці ставляться до цієї традиції не менш ревно, ніж до своїх іншим традиціям. Млинцевий день інакше ще називають Shrove Day; назва походить від старовинного дієслова to shrive, «сповідатися». В останній день перед настанням Великого посту західні християни сповідалися, що не заважало їм про запас наїдатися скоромним. А яке блюдо може бути більш народним (і при цьому дуже поживним), ніж містять яйця, масло і жири млинці. В цьому відношенні англійська масниця за своїм походженням мало чим відрізняється від нашої масниці.

Хоча слід визнати, що взагалі-то поява млинців в Європі має значно більш раннє походження, ніж християнство. Знаменитий давньоримський кулінар і гурман Апиций (той самий, що наклав на себе руки, коли розгулялися весь свій статок на бенкети), докладно пише про млинці. А жив цей Апиций то чи в четвертому, то чи в п'ятому столітті до Різдва Христового. Так ось тоді римляни вважали за краще їсти млинці з медом і чорним перцем - дуже сучасно звучить рецепт, між іншим.

Але вистачить історій і теорій. Напередодні англійської млинцевого вівторка (він має плаваючий календар і доводиться на 47 днів раніше західнохристиянської паски) один з моїх улюблених британських кулінарів Х'ю Фернлі-Уіттінгстолл поділився своїми секретами приготування млинцевого тесту.

Що потрібно на 20 млинців:

  • 200 гр. звичайної борошна;
  • 3 яйця, злегка збитих;
  • 1/2 літра молока;
  • вершкове або рослинне масло для смаження;
  • лимони і цукрова пудра.

У миску насипаємо борошно. Збиваємо яйця і додаємо до них молоко: тісто по консистенції має стати, як рідка сметана.

Розігріваємо сковороду, вона повинна бути дуже гарячою. Додаємо вершкове або рослинне масло. Ополоником виливаємо на сковороду тісто, повертаючи її в повітрі з таким розрахунком, щоб тісто рівним тонким шаром вкрило все дно сковорідки.

Ополоником виливаємо на сковороду тісто, повертаючи її в повітрі з таким розрахунком, щоб тісто рівним тонким шаром вкрило все дно сковорідки

Блін пропечений з нижньої сторони, коли ви можете перевернути його, переконавшись, що він придбав золотистий колір. З кожного боку млинець смажиться не більше однієї хвилини. Якщо вмієте, можна підкинути млинець, щоб він перекинувся в сковороді; мої скромні здібності до жонглювання не дозволяють мені робити ці красиві кульбіти. Тому я по-старому перевертаю млинці лопаткою. Млинці викладаємо на теплу тарілку гіркою. Хоча автор рецепта не пише про це, я змащувала кожен млинець вершковим маслом, в іншому випадку вони виходять сухуватими.

Хоча автор рецепта не пише про це, я змащувала кожен млинець вершковим маслом, в іншому випадку вони виходять сухуватими

Англійці їдять свої млинці солодкими. Зокрема, Х'ю Фернлі-Уіттінгстолл з усіх видів солодкої начинки воліє цукрову пудру і лимонну цедру. Я, через брак під рукою лимонів, використовувала цедру лаймов. За кольором (та й за смаком), мені здається, це поєднання цікавіше.

Х'ю Фернлі-Уіттінгстолл викладає печення млинців на чотириденних курсах, які він веде в своєму лондонському ресторані River Cottage. Класичні млинці - далеко не єдиний його коник, він готує ще вигадливі млинці з солодкої картоплі і навіть індійські «доса». Індійський рецепт здався мені занадто складним. А ось на млинці з батату неодмінно зазіхаючи в найближчому майбутньому.

http://www.vsyasol.ru/8-marta-v-anglii-blinny-j-den/2011/03/

ru/8-marta-v-anglii-blinny-j-den/2011/03/

Початок масниці ми відзначили напередодні солодкими англійськими млинцями. Чому, власне, англійськими? На те було, як мінімум, дві причини.

Ми з англійцями ні в чому не сходимося, якщо не брати до уваги полум'яної любові до млинців , Про що мені вже доводилося писати. На Shrove Day, в останній день перед Великим постом, англійці відзначають Млинцевий день. Це раз.

А два - це те, що я знайшла у Найджела Слейтера цікавий рецепт трубочок з млинців із солодкою начинкою під вершково-кардамону соусом. В Англії, як відомо, млинці воліють є солодкими.

Ми ж вчинили так. Вранці поснідали млинцями з копченою сьомгою та зі сметаною, а потім вже на десерт їли солодкі трубочки. Мої онуки солоні млинці проігнорували і відразу приступили до солодких.

Хто б сумнівався.

Що треба:
Для млинців:

  • 200 гр. борошна;
  • 2 ст.л. цукру;
  • 3 яйця;
  • 700 мл молока.

начинка:

  • 750 гр. яблук;
  • жменю кураги;
  • жменю жовтого родзинок;
  • 6 коробочок кардамону;
  • 75 гр. коричневого тростинного цукру;
  • 250 мл жирних вершків.

У мисці з'єднайте борошно, сіль і цукор. Зробіть в борошні поглиблення і влийте злегка збиті яйця і молоко. Перемішайте до отримання однорідного тіста. Залиште тісто на 30 хвилин.

Випікайте млинці, злегка змащуючи сковорідку рослинним або вершковим маслом.
У вас вийде 18-20 млинців.

Яблука очистіть від серцевини і наріжте на невеликі кубики.

Обсмажте яблука на невеликому вогні на сковороді з 1-2 ст.л. води до м'якості. Додайте курагу та ізюм, дайте їм трохи розм'якшити і приберіть сковороду з вогню.

Для соусу коробочки кардамону роздавите в ступці, щоб дістати чорні насіння. Самі насіння злегка подрібніть і додайте в каструлю з вершками. Доведіть до кипіння вершки і дайте постояти 15 хвилин, щоб вершки натягнули аромат кардамону.

Процідіть вершки через сито, поверніть в каструлю і прокип'ятіть декілька хвилин разом з цукром, щоб вершки злегка загусли.

На млинець викладіть начинку, загорніть в трубочку і полийте кардамоновим кремом.

http://www.vsyasol.ru/bliny/2014/02/

ru/bliny/2014/02/

Бажання порадувати сім'ю новим рецептом млинців на Масляну, з кожним роком стає все важче реалізованим (хтось, можливо, не без підстави, навіть скаже, що ці пошуки безглузді). Справді, чи не краще задовольнитися одним хорошим сімейним рецептом?

Не будь блогу, я, мабуть, так би й надходила. У той же час і цікавості до того, як печуть млинці в інших країнах, ніхто не відміняв. Одна з найбільш млинцевих країн - це Англія, де перший рецепт млинців, який потрапив в куховарську книгу, датується 1594 роком. Я не раз пекла млинці по-англійскм, і це були дуже вдалі експерименти.

Кулінарний блогер газети Guardian Фелісіті Клоук кілька років тому запропонувала абсолютно мінімалістський рецепт млинців, який особливо актуально виглядає сьогодні з настанням кризових часів. Всього-то й треба трохи борошна, дрібку солі, знежирене молоко (я використовувала звичайне) і одне яйце плюс один жовток.

Кілька маленьких секретів, які допомагають перетворити скупий набір інгредієнтів у смачні млинці. Не полінуйтеся, як радить Фелісіті, дати тісту півгодини вистоятися. За цей час крохмаль вбере більше рідини і повітряних бульбашок. Зазвичай млинці печуть на середньому вогні; цей рецепт передбачає, що сковорода повинна гарненько покататись. Млинці смажать нема на рослинному, а на вершковому маслі (ревнителі здорової їжі будуть незадоволені, але млинці взагалі не дуже здорова їжа, так що якщо вже взялися їх готувати, треба витягти з цього максимум задоволення). Ну, і, нарешті, додатковий жовток додає млинців додатковий смак.

З чим мені завжди було непросто погодитися в англійських млинцях, так це з тим, що англійці вважають за краще їх є, посипаючи цукром і лимонною цедрою. За винятком моїх онуків, все інше сімейство любить млинці з традиційною солоною начинкою. Треба сказати, що сьогоднішній рецепт цілком підходить і для першого, і для другого.

Що треба:

  • 125 гр. борошна;
  • 1 яйце;
  • 1 жовток;
  • сіль;
  • 225 мл молока;
  • 2 ст.л. води;
  • вершкове масло для смаження.

Викладіть борошно в миску і зробіть в центрі поглиблення. Влийте в поглиблення яйце, жовток і покладіть щіпку солі. Молоко змішайте з водою. Збиваючи виделкою яйця з сіллю, влийте трохи молока. Перемішайте суміш з борошном до однорідного стану, поступово додаючи молоко, що залишилося. У вас повинна вийти консистенція нежирних вершків.

Дайте тесту постояти 30 хвилин і приступайте до випічки. Випікайте млинці на злегка змащеній вершковим маслом сковороді. Готові млинці також змастіть вершковим маслом. У вас вийде 7-8 млинців середнього розміру.

http://www.vsyasol.ru/antikrizisnye-bliny-po-anglijski/2015/02/

Кейт Мідлтон підкидає млинець під час млинцевого дня

Чому, власне, англійськими?
Справді, чи не краще задовольнитися одним хорошим сімейним рецептом?