Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Pantech PG-8000

  1. Меню
  2. враження

Комплект поставки:

  • Телефон;
  • акумулятор;
  • Карта пам'яті RS-MMC 64 Мб;
  • Зарядний пристрій;
  • Зарядний пристрій.

Модель PG-8000 від компанії Pantech була показана ще на виставці «СвязьЕкспокомм 2005», в серпні 2005 року вийшов офіційний анонс компанії з даного апарату, з'явитися в продажу він повинен був у вересні. Час минав, а 8000-я модель так і не з'являлася, багато стали про неї забувати, специфікації цього апарату вже не представляли такого інтересу, як на початку. Нарешті, на початку 2006 року компанія Pantech оголосила про те, що модель з'явиться в продажу в лютому-березні. Чим же викликана така затримка з виходом? Все досить просто: в апараті встановлено QVGA-дисплей, а платформа використовується від інших моделей серії PG (PG3500, PG3600, PG6100). Процесор телефону не справляється з обробкою інформації, на перших зразках меню дуже сильно гальмувало, апаратом було практично неможливо користуватися. У компанії порахували, що новий процесор встановлювати в дану модель не має сенсу і вирішили оптимізувати програмну частину апарату, цим і викликана така затримка з виходом апарату.

У компанії порахували, що новий процесор встановлювати в дану модель не має сенсу і вирішили оптимізувати програмну частину апарату, цим і викликана така затримка з виходом апарату

Модель виконана у форм-факторі «моноблок», тільки є одне але: користуватися пропонується не як зазвичай у вертикальному режимі, а в горизонтальному. Розмовляти по ньому звичніше, так як відмінностей від стандартного моноблока немає, апарат треба тримати так само, динамік і мікрофон розташовані на своїх звичних місцях. А ось робота з меню апарату буде відбуватися вже в горизонтальному режимі.

Апарат невеликий за розмірами (99.8x51.8x16.1 мм), вага трохи більше ста грам (106.5 грам). Апарат добре лягає в руку, їм зручно користуватися, позначається і те, що донизу апарат трохи звужений (якщо він лежить вертикально). У кишеню брюк він поміщається без будь-яких проблем. Дизайн апарату приємний, багатьом, хто бачив його наживо, зовнішній вигляд припав до душі. Краї телефону лише злегка згладжені. Модель пропонується в двох колірних рішеннях: це чорний з сріблястим і повністю сріблястий. Цікавіше виглядає перший варіант, верхня панель з чорного лакованого пластика, а нижня частина срібляста. Незважаючи на те, що верхня частина апарату лакована і дуже мазка, відбитки на ній не сильно кидаються в очі. Корпус повністю зроблений з якісного пластика, збірка також не підвела, всі деталі підігнані впритул один до одного, нічого не люфтить і не хитається.

Відео, зовнішній вигляд апарата (8.42 МБ) >>>

42 МБ) >>>

На правій бічній поверхні знаходиться кнопка активації камери. На лівій бічній поверхні розташовується віконце повнофункціонального ІК-порту, здвоєна клавіша регулювання гучності, клавіша Hold (блокування всіх клавіш) і слот для карт пам'яті формату RS-MMC з можливістю гарячої заміни, прикритий пластиковою заглушкою, закріпленої на корпусі. Кріплення заглушки слота для карт пам'яті досить туге, проблеми з нею виникають в основному при закритті. Найголовніше - користуватися їй як можна акуратніше, так як в разі поломки кріплень заглушка буде бовтатися, що досить незручно. Також хотілося б звернути увагу на клавіші, які розташовуються на бічних поверхнях апарату, вони досить сильно виступають з корпусу, що дозволяє без проблем працювати з ними наосліп. А ось хід цих клавіш досить тугий, що дозволяє уникнути помилкових натискань.

А ось хід цих клавіш досить тугий, що дозволяє уникнути помилкових натискань

На верхньому торці апарату знаходиться роз'єм (2.5 мм) для підключення гарнітури, він прикритий пластиковою заглушкою, яка закріплена на корпусі. А ось на нижньому торці розташувався інтерфейсний роз'єм, також прикритий пластиковою заглушкою, закріпленої на корпусі, а в кутку знаходиться отвір для кріплення шнурка (ремінця).

А ось на нижньому торці розташувався інтерфейсний роз'єм, також прикритий пластиковою заглушкою, закріпленої на корпусі, а в кутку знаходиться отвір для кріплення шнурка (ремінця)

На лицьовій поверхні апарату знаходиться досить великий TFT-дисплей з QVGA-дозволом (320х240 пікселів; 40х29.5 мм), який здатний відображати до 262000 кольорів. Це перший апарат компанії Pantech з QVGA-екраном. Якість дисплея хороша; в порівнянні з екраном Samsung D600, дисплей PG8000 програє хіба що по яскравості, а ось чіткість його трохи вище, ніж у D600. На сонці екран Pantech PG8000 сліпне, але інформацію все ж можна розібрати.

На сонці екран Pantech PG8000 сліпне, але інформацію все ж можна розібрати

Як вже говорилося, працювати з апаратом пропонується в горизонтальному режимі, тому і сам дисплей, і інформація на ньому розташовується горизонтально. Таке рішення дозволяє з комфортом працювати з повідомленнями і переглядати web-сайти через браузер Opera mini, так як на екрані поміщається більше інформації по горизонталі та вона краще читається.

Таке рішення дозволяє з комфортом працювати з повідомленнями і переглядати web-сайти через браузер Opera mini, так як на екрані поміщається більше інформації по горизонталі та вона краще читається

Клавіші апарату виконані з пластика, розкладка зроблена таким чином, щоб можна було працювати, тримаючи апарат горизонтально. Праворуч від дисплея розташовуються дві невеликі круглі клавіші відбою і прийому виклику, поряд з ними знаходиться чотирипозиційна навігаційна клавіша з вписаною в неї кнопкою «Ок». Розміри навігаційної клавіші дозволяють цілком комфортно працювати з нею, а клавіші відбою і прийому, незважаючи на свої розміри, також зручні в роботі, так як дуже добре рознесені.

Розміри навігаційної клавіші дозволяють цілком комфортно працювати з нею, а клавіші відбою і прийому, незважаючи на свої розміри, також зручні в роботі, так як дуже добре рознесені

Відео, робота з клавіатурою, набір номера (2.43 Мб) >>>

Під дисплеєм розташовуються не як зазвичай дві функціональні клавіші, а чотири. Перша і третя клавіша відповідають за доступ до меню, друга клавіша підтверджує дію, а четверта, навпаки, відповідає за скасування дії. Спочатку працювати з апаратом незвично, але до такої незвичайної розкладці швидко звикаєш.

Цифрові клавіші розташовуються терасами впритул один до одного. Розміри їх невеликі, тому для людей з великими пальцями буде проблематично працювати з клавіатурою. Також варто відзначити, що набрати номер / повідомлення можна тільки правою рукою, для деяких користувачів це може стати проблемою. Підсвічування клавіатури бузкового кольору, рівномірно розподілена по всій поверхні.

Підсвічування клавіатури бузкового кольору, рівномірно розподілена по всій поверхні

На задній стінці апарату розташовується динамік для відтворення сигналу виклику. На узвишші знаходиться об'єктив 2 Мп камери, а поруч з ним - невелике дзеркальце для автопортрета й світлодіодний спалах. Спалах дуже яскрава і може виступати в якості ліхтарика, достатньо натиснути і утримувати клавішу вгору. Об'єктив камери не захищений, він практично не втоплений в корпус, тому не виключена можливість появи на ньому подряпин.

Об'єктив камери не захищений, він практично не втоплений в корпус, тому не виключена можливість появи на ньому подряпин

Частину задньої стінки займає літій-іонна акумуляторна батарея ємністю 950 мАг. Кріплення батареї надійне, люфту немає і навряд чи він з'явиться з часом. За даними виробника, апарат здатний пропрацювати до 200 годин в режимі очікування і до 3.5 годин в режимі розмови. В умовах московських операторів апарат працював в середньому 3 доби при 30 хвилинах розмови в день, до 2 годин прослуховування радіо і до 30 хвилин використання інших функцій. Тривалість роботи викликає тільки позитивні емоції, адже не кожен апарат, тим більше з QVGA-дисплеєм, здатний працювати 3 дні. Час повної зарядки акумулятора - близько 3 годин.

Час повної зарядки акумулятора - близько 3 годин

Меню

Як вже говорилося, апарат побудований на платформі попередніх моделей серії PG. Зміни в програмній частині пов'язані в основному з оптимізацією під більший дозвіл дисплея і його орієнтацію, а також з трохи зміненим управлінням. Головне меню представлено у вигляді матриці 3х3. На відміну від попередніх апаратів, іконки тепер невеликі і розташовуються в правій частині дисплея, а зліва відображається велика анімована картинка обраного пункту меню. Підменю представлено у вигляді вертикальних списків, є швидка навігація за допомогою цифрових послідовностей.

Підменю представлено у вигляді вертикальних списків, є швидка навігація за допомогою цифрових послідовностей

Незважаючи на те, що компанія майже рік допрацьовувала програмну складову апарату, роботу з меню не можна назвати ідеальною. Іноді з'являються видимі пригальмовування при переміщенні по меню телефону, іноді апарат надовго замислюється при виконанні, здавалося б, простих функцій. Наприклад, якщо ви поставили апарат на зарядку і хочете активувати будильник, то завершення операції вам доведеться чекати не менше хвилини.

Локалізація апарату виконана добре, скорочення не зустрічаються. В апараті є інтелектуальне введення тексту Т9 для російської та англійської мови.

Об'єм внутрішньої пам'яті телефону становить 19.7 Мб, вона динамічно розподіляється між додатками. Є можливість розширити її обсяг за допомогою карт пам'яті формату RS-MMC.

Телефонна книга. У пам'яті апарату може зберігатися до 800 номерів. Записи можуть відображатися як окремо з пам'яті апарату і SIM-карти, так і разом. На одне ім'я можна записати до 4 номерів, адресу електронної пошти, встановити мелодію виклику, присвоїти ім'я фото або відео, яке буде відображатися при вхідному дзвінку, а також занести ім'я в одну з 10 груп. Користувач в праві створити свою групу або вибрати одну з 4-х доступних. Кожній групі можна призначити ім'я (до 19 символів) і сигнал виклику.

В апараті є швидкий набір до 8 номерів. Пошук по записній книжці може здійснюватися по імені (побуквенно) або по групі. У списку контакти відображаються як з пам'яті апарату, так і з SIM-карти.

Повідомлення. У пам'яті телефону може зберігатися до 100 повідомлень. Апарат підтримує стандарт EMS, внаслідок чого в ньому є набір невеликих картинок, анімації, а також мелодій, які можна додавати в тіло повідомлення. Є можливість створювати власні шаблони. Передбачена мультірассилка повідомлень до 5 абонентів.

Вперше в апаратах Pantech з'явилася функція Text To Speech (промовляння текстової інформації), правда, реалізація її поки кульгає. Так, функція може бути або включена, або вимкнена, і виконати дану процедуру можливо тільки через меню налаштувань повідомлень. Цікавіше було б, якби її можна було активувати окремо для кожного повідомлення, наприклад, в громадському місці навряд чи вона вам знадобиться, хіба що повеселити оточуючих. В ідеалі хотілося б, щоб ця функція активувалася при підключенні гарнітури, а зачитування повідомлення проходило автоматично або після, наприклад, тривалого утримання кнопки відповіді на гарнітурі. Погодьтеся, що не завжди хочеться діставати апарат, а так можна було б дізнатися, що за повідомлення вам надійшло, а в разі потреби вже дістати телефон, щоб написати відповідь.

Відео, приклад роботи функції Text To Speech (3.24 Мб) >>>

До речі, є і ще зауваження по роботі даної функції: так, грамотно зачитуються лише повідомлення, набрані без помилок. У разі, якщо в повідомленні є скорочення, слова, написані з помилками, або ж текст прийшов в трансліті, повідомлення буде зачитано скоромовкою, і зрозуміти що-небудь буде складно. Так що на даному етапі зачитування повідомлень в даній реалізації виглядає лише як розважальна функція.

Редактор MMS-повідомлень простий і зрозумілий в роботі. Є можливість створювати кілька слайдів, максимальний обсяг вихідного повідомлення не може перевищувати 100 Кб. Максимально в пам'яті апарата може зберігатися 30 MMS-повідомлень.

Вбудований поштовий клієнт підтримує POP3 / IMAP / SMTP-поштові скриньки, обмеження на розмір вкладення становить близько 300 Кб. При цьому в якості вкладення може виступати будь-який файл, в тому числі і з пам'яті зовнішньої карти. З читанням російських кодувань виникають проблеми, апарат розуміє тільки Unicode. Як і у випадку з MMS-повідомленнями, в пам'яті апарату може зберігатися тільки 30 листів, незалежно від їх розміру.

Списки дзвінків. У кожному зі списків знаходиться до 20 записів, все досить звично. Є об'єднаний список на 30 номерів. Однакові номера не підсумовуються, а відображаються поспіль. Якщо є відповідне зображення, для дзвінка відображається іконка хто телефонував. Присутні дані про тривалість дзвінка. В цьому ж меню знаходяться лічильники дзвінків, час GPRS-трафіку.

Медіагалерея. Найпростіший файл-менеджер, тут знаходяться папки з даними, поділ йде за типом. Є можливість переглянути і дані на зовнішній карті пам'яті. Є можливість передавати об'єкти по Bluetooth і ІК-порту на інші пристрої, для картинок і фото також можлива передача як у вигляді MMS-повідомлення, так і їх пряма передача на друк.

Є можливість передавати об'єкти по Bluetooth і ІК-порту на інші пристрої, для картинок і фото також можлива передача як у вигляді MMS-повідомлення, так і їх пряма передача на друк

Організатор. Будильник. Можна виставити до 5 незалежних будильників, кожен з них можна встановити на однократне спрацьовування, щоденне, з понеділка по п'ятницю або з понеділка по суботу, а також на спрацьовування у певні дні тижня. Для кожного з будильників можна встановити свою мелодію.

Для кожного з будильників можна встановити свою мелодію

Календар. Перегляд можливий тільки для місяця цілком або списку всіх подій. Для події можна встановити позначку (день народження, зустріч, поїздка і т. Д.), Час, зробити текстову запис, вибрати мелодію оповіщення, час спрацьовування (вчасно або в інтервалі від 15 хвилин до 1 дня до події). Також можливо поставити одноразове, щомісячне або щорічне повторення події. Всього може бути створено до 50 подій. Є можливість створити голосовий запис тривалістю до 3 хвилин і відразу прикріпити її до події.

Є можливість створити голосовий запис тривалістю до 3 хвилин і відразу прикріпити її до події

Пам'ятка. Тут є можливість створювати як текстові пам'ятки (до 255 символів), так і голосові (тривалістю до 3 хвилин).

Тут є можливість створювати як текстові пам'ятки (до 255 символів), так і голосові (тривалістю до 3 хвилин)

Також в телефоні є функція світового часу, простий калькулятор, конвертер величин, секундомір (до 4 проміжних значень) і таймер.

Також в телефоні є функція світового часу, простий калькулятор, конвертер величин, секундомір (до 4 проміжних значень) і таймер

Установки. Тут знаходиться все, що пов'язано з налаштуваннями телефону та мережі, дисплея, звуку тощо. Як шпалери для дисплея можна вибрати одну з попередньо зображень чи анімацій, а також встановити будь-яку іншу картинку із завантажених користувачем або зроблених камерою. Для екрану пропонується вибрати один із запропонованих варіантів відображення годин і календаря. Можна вибрати час підсвічування в інтервалі від 5 секунд до 10 хвилин і налаштувати яскравість.

Можна вибрати час підсвічування в інтервалі від 5 секунд до 10 хвилин і налаштувати яскравість

В апараті є 5 профілів, повністю настроюються користувачем, в якості сигналу виклику можна встановити як встановлену мелодію, так і MP3-композицію, обмеження за обсягом останньої немає. В якості типу сигналу можна вибрати наступне: тільки дзвінок, тільки вібро, вібро потім дзвінок, вібро і дзвінок, а також наростаючий сигнал.

В якості типу сигналу можна вибрати наступне: тільки дзвінок, тільки вібро, вібро потім дзвінок, вібро і дзвінок, а також наростаючий сигнал

Тут же знаходиться меню «Вибране», це власне меню користувача для швидкого доступу до шести часто використовуваних функцій. З режиму очікування в нього можна потрапити, відхиливши навігаційну клавішу вліво.

В цьому ж меню захований автовідповідач. Користувачеві пропонується вибрати одне з трьох вітань або записати його самостійно (час власного привітання - не більше 15 секунд). Тут же задається час, після якого включається автовідповідач (в проміжку від 3 до 20 секунд). Швидко потрапити в це меню можна, натиснувши і утримуючи клавішу гучності вниз з режиму очікування.

З'єднання. В даному розділі знаходиться WAP-браузер версії 2.0. Крім цього, тут можна включити функцію «USB Mass Storage» для з'єднання з ПК за допомогою кабелю, тоді при підключенні до ПК пам'ять апарату і карти пам'яті будуть видні як зовнішні накопичувачі без установки додаткових драйверів. Тут же активується ІК-порт, можливо три типу його роботи: Internet Connection, PC Sync Connection і Object Exchanging.

Тут же активується ІК-порт, можливо три типу його роботи: Internet Connection, PC Sync Connection і Object Exchanging

Bluetooth. В апараті встановлений Bluetooth версії 1.2 і підтримує такі профілі - GAP, SDAP, Serial-Device A, Serial-Device B, OBEX, Headset-AG, Dun-GW, OPP-Client, OPP-Server, FT-Server, FT-Client , Handsfree-AG, BIP-Image Push. Робота Bluetooth не викликає нарікань. В налаштуваннях можна вказати тип пам'яті, куди за замовчуванням будуть зберігатися отримані через Bluetooth файли.

В налаштуваннях можна вказати тип пам'яті, куди за замовчуванням будуть зберігатися отримані через Bluetooth файли

Мультимедіа. MP3-плеєр дозволяє програвати композиції з різними бітрейтами, але от перебувати вони можуть тільки в певних папках на карті пам'яті. Композиції, які знаходяться в пам'яті апарату, плеєр не бачить, що, втім, логічно, так як обсяг внутрішньої пам'яті занадто малий. Пошук по всіх папок не передбачений, про це слід пам'ятати при копіюванні інформації. Плейлисти дозволяють групувати композиції за бажанням користувача. Є встановлені еквалайзери для різних типів музики і вибір скінів для самого плеєра. Якість плеєра середнє, немає прискореної перемотування композицій, тільки перескок на наступну композицію. Робота плеєра у фоновому режимі не передбачена. Плеєр може працювати як при підключеній гарнітурі, так і без неї.

Плеєр може працювати як при підключеній гарнітурі, так і без неї

У комплекті з телефоном поставляється дротова стереогарнітура з кнопкою відповіді і регулятором гучності. Якість звучання навушників середнє.

Радіо. Радіо працює тільки тоді, коли підключена гарнітура, так як дріт гарнітури є антеною. Підключивши гарнітуру, можна також включити відтворення через динамік апарату. У пам'яті апарату може зберігатися до 10 радіостанцій, для кожної можна записати ім'я. Якість прийому хороша, шкода тільки, що радіо, як і плеєр, не може працювати у фоновому режимі.

Java. Апарат підтримує MIDP 2.0. Є дві встановлені гри - Run (аркада) і AquaPangPang (аркада). Навіть в встановлені гри, які по ідеї повинні бути оптимізовані для роботи на даному телефоні, неможливо грати, так як швидкість дуже низька, гра більше нагадує «слайд-шоу». Встановлення додаткових Java-додатків можлива тільки через WAP.

Встановлення додаткових Java-додатків можлива тільки через WAP

Камера. Спочатку в телефоні планувалася установка 2 Мп CCD-модуля, но в підсумку в компании відмовіліся від цього, и БУВ встановлений 2 Мп CMOS-модуль без автофокусу. Взагалі камера аналогічна такій, встановленої в апараті Pantech PG6100, только немного доопрацьованих алгоритм, за рахунок чого знімкі Виходять краще. Підтрімуються следующие дозволи - UXGA (1600x1200), SXGA (1280х1024), XGA (1024x768), VGA (640х480), QVGA (320х240). Можна Встановити якість знімків - Fine, Normal, Low. Є можливість робити серію від 4 до 15 знімків з певним інтервалом, можна вибрати швидкість (повільно, середньо, швидко). Передбачена можливість установки балансу білого: авто, денне світло, хмарно, лампа розжарювання, лампа денного світла.

Передбачена можливість установки балансу білого: авто, денне світло, хмарно, лампа розжарювання, лампа денного світла

Спалах може бути або включена, або вимкнена. Нічого особливого про спалах не можна сказати, скоріше це яскравий ліхтарик, при зйомці в темряві вона мало допомагає. Фотографії можна зберігати в папці за умовчанням або створювати власні папки. Процес збереження знімків з високим дозволом і якістю займає 15-20 секунд. Це дуже довго.

Є можливість мозаїчної зйомки - від 2 до 9 знімків. В цьому випадку зроблені кадри компонуються в один знімок. Є можливість накладати рамки (встановлені 10 штук) і ефекти (теплий, сепія, античність, ясний, місячний, негатив, ч / б, рельєфний). Є і 4-кратний цифровий зум, але їм краще не користуватися.

Знімки виходять нормальної якості, особливо при хорошому освітленні. Чим гірше освітлення під час зйомки, тим гірше буде якість знімка. У темний час доби на знімках з'являється сітка. В цілому, якість знімків вище, ніж у Pantech PG6100, і знаходиться на рівні Samsung D600.

Pantech PG-8000

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

(+) Збільшити, 1600x1200, JPEG

Апарат може знімати відео у форматі MPEG4 в трьох дозволах - SQCIF, QCIF і QVGA. Також можна виставити чотири типи якості відео - для MMS, низька, середня, висока. А при зйомці з SQCIF- і QCIF-дозволом можна виставити частоту кадрів 15 або 30, для QVGA - тільки 15. Якість роликів посереднє, воно виходить рване, помітні пригальмовування. Позитивним моментом можна вважати можливість зйомки в форматі MPEG4, так як в попередніх моделях ролики зберігалися в форматі MJPEG, що давало можливість використовувати їх тільки в апараті.

Приклад відео 1 (187 Кб)

Приклад відео 2 (141 Кб)

Приклад відео 3 (192 Кб)

На відміну від попередніх моделей компанії, налаштування, зроблені під час зйомки, зберігаються. Крім цього, початкові налаштування можна зробити через меню налаштувань камери.

Фотографії в альбомі можна переглядати у вигляді списку, як мініатюри (одночасно відображається 6 знімків) і по одній на весь екран. Є можливість обробки фотографій, зокрема, обрізати частину знімка, а також трохи відредагувати його.

У відеоплеєрі ролики можуть відтворюватися як у вікні, так і на весь екран, досить натиснути клавішу «*» під час відтворення.

У відеоплеєрі ролики можуть відтворюватися як у вікні, так і на весь екран, досить натиснути клавішу «*» під час відтворення

враження

Якість зв'язку апарата вище середнього, він забезпечує хороший прийом там, де багато апаратів не справляються. Гучність динаміка й чутливість мікрофона не викликає нарікань. Якість 64-тональної поліфонії хороше, окремий динамік забезпечує пристойну якість відтворення і високу гучність. Є можливість установки як сигнал виклику MP3-мелодії без обмежень за обсягом, вони можуть перебувати як в пам'яті апарату, так і на карті пам'яті. Вібровиклик середній по силі, і іноді його можна не відчути.

В апараті реалізована функція гучного зв'язку, активується вона через меню в режимі розмови. Якість реалізації хороше, ніяких претензій немає.

Апарат в першу чергу цікавий своїм дизайном, він привертає до себе увагу. Горизонтальна робота з пристроєм не рідкість, таке вже пропонувалося і раніше (наприклад, Nokia N-gage. До роботи з апаратом треба звикати, правда, для людей з великими пальцями цифрова клавіатура буде незручна, а для деяких користувачів він взагалі не підійде, так як з клавішами пропонується працювати тільки правою рукою. Дисплей апарату хороший, високий дозвіл і горизонтальне відображення картинки роблять роботу з ним приємною. Доопрацьований алгоритм камери дозволяє отримувати знімки гарної якості, правда, тільки при хорошому про освітленні.

Залишається питання: для кого призначений даний телефон? Для молоді він не піде, тому що: MP3-плеєр малофункціонален, немає можливості роботи плеєра і радіо в фоновому режимі і, найголовніше, Java-ігри будуть пригальмовувати. Дорослих може відлякати дизайн, та й багатьом не сподобається горизонтальна орієнтація. Залишається припустити, що він буде користуватися попитом тільки серед молодих людей, яким сподобається його дизайн, які використовують апарат в основному для дзвінків і відправки повідомлень, користуються вбудованою камерою і радіо, а інші функції для них другорядні. Можна сказати, що модель провальна і компанія випустила її тільки для того, щоб показати, що і у неї в модельному ряду є апарат з QVGA-дисплеєм і 2 Мп камерою. Телефон могла б врятувати інтеграція апаратного 3D-прискорювача, але, по всій видимості, у компанії не було ні бажання, ні можливості допрацьовувати апаратну частину PG8000.

Модель вже з'явилася у продажу за ціною близько 450 доларів США. Конкурентів у моделі досить, якщо порівнювати з телефонами з QVGA-дисплеєм і 2 Мп камерою, правда, такої незвичайної моделі (дизайн, горизонтальна орієнтація) серед них немає.

Володимир Фокін ( [email protected] )
Опубліковано - 07 квітень 2005 р

Є, что Додати?! Пишіть ... [email protected]

Чим же викликана така затримка з виходом?
Залишається питання: для кого призначений даний телефон?