Модний словник. Краватки.
«Добре підв'язаний краватку - це перший серйозний крок в життя». Оскар Уайльд
Ще в Давньому Римі чоловіки пов'язували собі на шию шматок тканини. Незважаючи на це сучасний краватку бере свій початок від краваті (фр. Cravat - краватка, хорват) - шийну хустку, який був частиною гардеробу хорватських солдат за часів Тринадцятирічної війни. Краватка, який ми всі звикли бачити на прилавках магазинів і на шиях business людей, був створений американським підприємцем і кравцем Джессі Ленгсдорфом в 1924 році. Сучасний чоловічий дресс-код в офісі має на увазі краватку (від нім. Halstuch - шийну хустку). Він то входить в моду, то трохи відсувається на задній план. Як і в давні часи, без нього не обійдеться діловий костюм жодного чоловіка, а тепер уже і жінки. У цьому випуску «Модного словника» ми розберемося, які види краваток існують, з чим і в яких обставин краще носити той або інший вид.
Почнемо з класики. Регат - це краватка, який має спереду вже готовий фабричний вузол, а ззаду - гумову тасьму. Відмінна допомога тим, хто постійно спізнюється або не хоче щоранку морочитися новими способами зав'язки вузла. Регат ще зовсім недавно був широко поширений в Росії, але зараз найчастіше його носять співробітники правоохоронних органів, готелів і т.д. Назва краватки бере свій початок з історії його винаходу. У молодого яхтсмена, який брав участь в змаганнях, не було часу на зав'язування краватки, і він знайшов оригінальне рішення для цієї проблеми - розрізав краватку ззаду, пришив до одного кінця гудзик, а до іншого - петельку. Цей винахід отримало відгук у багатьох клерків, портьє, охоронців, офіціантів і поліцейських. Регат став незамінним атрибутом гардеробу людей, які постійно кудись поспішають. Варто відзначити, що він допускається лише як частина форменого одягу і до ділового костюма вдягати регат не прийнято.
Розглянемо ще один вид класичного краватки - Віндзор. Це краватку з щільної тканини, скроєний по косій лінії. Завдяки будові і крою, зав'язуючи його у суворі вузли, можна отримати найнесподіваніші обриси. Даний краватку проводиться в основному в Великобританії і, як правило, чорного кольору. Свою назву він отримав від однойменного вузла - Windsor. Багато хто помилково пов'язують його з ім'ям герцога Віндзорського, який до зречення від престолу був королем Едуардом VIII. Насправді ж вузол отримав назву на честь діда герцога - короля Едуарда VII. Він любив носити широкі, масивні вузли. Спеціально для Едуарда VII краватки були виготовлені з більш товстої і щільної тканини. Його онук теж вніс лепту в поширення Віндзора. Коли у герцога був роман з якоюсь Сімпсон Уолісс, світське суспільство Америки приділяло йому велику увагу. Якраз в цей час герцог Віндзорський волів широкі коміри і великі вузла краватки з щільної тканини. Однойменний краватку вмить став популярним. Краватка Віндзор носиться з сорочками, коміри яких мають широкий виріз.
По мимо класичних краваток, існують ще й краватки для урочистих випадків. Одним з них є Аскот - смужка тканини, розрізана навскіс. Цей вид краватки дуже схожий на чоловічий шийну хустку. Зав'язується він як класичний хустку і заправляється за комір сорочки. Зазвичай Аскот приколюється шпилькою. Назву цей краватки отримав від однойменної англійської села - Аскот. В кінці 19 століття вона славилася тим, що там проводилися найвідоміші бігові скачки в Європі. Джентльмени, які відвідували іподром, надягали на шию хустку, який пов'язували особливим способом. Краватка Аскот в ті часи одягали виключно на урочисті прийоми, публічні заходи, і він був атрибутом формальної чоловічого одягу. В даний час краватку Аскот популярний в США і в деяких європейських країнах. Використовують його як неодмінний елемент чоловічого весільного костюма. Семимильними кроками Аскот входить в моду.
Пластрон (від фр. Plastron - черевна частина панцира черепахи, нагрудник фехтувальника) теж є видом святкового краватки. Це широка краватка, який прикриває шию і значну частину грудей. Є класичним аксесуаром весільного костюма. Пластрон походить від більш давнього типу краватки-кроаткі. На початку 19 століття його надягали на денну весільну церемонію, а також носили з фраком і сірими смугастими штанами. Краватка Пластрон, по суті, є братом близнюком краватки Аскот, тільки родом з Франції і, як правило, носиться під жилетом.
Незвичайна назва, що нагадує про породу собаки, має ще один святковий вигляд краватки - Шарпей. Ще його називають фуляр - розв'язний, вільний краватку, який не обов'язково носити з формальним костюмом. Його можна надіти і під кардиган, і під клубний блейзер. Він прекрасно поєднується з будь-якими комірцями і стилями. Фуляр приваблює своїм ефектним виглядом і незвичайним способом зав'язки.
Різновидом пластрона є Лавальер - це краватка з короткими і широкими кінцями, які красиво задрапіровані в невеликий акуратний вузол. А історія створення цього краватки пов'язана з фавориткою французького короля Людовика XIV - герцогинею Луїзою де Лавальер, яка вирішила зав'язати йому шийну хустку новим незвичайним способом. А, так як король любив виглядати вишукано і модно, то він не був проти цього «експерименту». З широкого білого шийної хустки де Лавальер спорудила красивий бант у вигляді метелика. Людовику так сподобалося її винахід, що цей бант став повсякденним елементом костюма короля. У той час шийні хустки були прерогативою тільки чоловіків. Через десять років смілива герцогиня стала першою жінкою в світі, приклад цю деталь чоловічого гардеробу. Особливою популярність краватку Лавальер користується в аристократичних колах.
Боло (анг. Bolotie) - краватка у вигляді шнурка з орнаментальним затискачем або оригінальним вузлом. Існує дві версії походження даного краватки. Перша говорить про те, що він походить від шнурків-оберегів, які носили індіанці. А друга - що краватка Боло спочатку був клаптик мотузки, який носили закоренілі злочинці, що обдурили багатьох людей. Їх належними були стратити через повішення, але мотузка обірвалася. Тоді вважалося, що двічі стратити не можна. Злочинцям була дарована життя, і тільки клаптик мотузки нагадував їм про цей неприємний момент в їхньому житті. У 1971 році краватку Боло був визнаний частиною ділового костюма. Багато стилісти і модельєри радять носити цей аксесуар з картатими ковбойськими сорочками. Він відмінно підійде, якщо ви вирішили одягнутися в стилі кантрі. У наш час Боло має велику популярність на півдні США (особливо в штаті Техас і Аризона). Справжні, оригінальні краватки Боло виготовляються тільки в США. Але ви можете виготовити його і самі. Тим більше що зараз цінується ексклюзивність і неповторність.
Чим же відрізняється жіночий галстук від чоловічого? Раніше він відрізнявся довжиною. Краватка жіночий був коротший чоловічого наполовину. Зараз жінки можуть собі дозволити будь-яку довжину і забарвлення краватки. Завдяки цьому аксесуару можна постійно створювати нові образи. Стиль мілітарі вам допоможе створити короткий однотонна краватка спокійного нейтрального кольору. Якщо образ передбачає зухвалість і сексуальність, то чоловіча біла сорочка, туфлі на високій шпильці, яскраво-червону краватку і вузькі джинси-сопілкою чорного кольору або спідниця-олівець створять бажаний ефект. А образ «пай-дівчинки» створить плісирована картата спідниця, біла сорочка. Пікантності додасть довгий вузький краватку. Пробуйте, експериментуйте, шукайте свій індивідуальний і неповторний образ. А в цьому вам допоможе незамінний аксесуар - краватка.
Наталя Намаконова спеціально для Irkfashion. За матеріалами сайтів: http://ru.wikipedia.org, http://www.furfurmag.ru, http://www.cravatta.ru.
Інші матеріали:
джинси
Пляжна мода
Словник з макіяжу
Словник по сумках
Словник по взуттю
Модний словник - тренчкот, кейп, макінтош, худі, косуха
Чим же відрізняється жіночий галстук від чоловічого?