Єдиний постраждалий з усієї когорти «Льоні-Космоса» - екс-глава його фракції в Київраді Денис Комарницький, який нині знову «відродився» на ниві столичних забудов
«Мережа бабусь» і сама «молода команда» колишнього столичного градоначальника Леоніда Черновецького залишилася переважно в Києві, але на даний момент ні у кого не перебуває в одноосібному володінні. Втім, основна частина перейшла «у спадок» до нового міру Віталію Кличку, хтось взагалі пішов «на підвищення», обертаючись навколо головних кабінетів на вулиці Банковій. А решта - тихо і благополучно лягли на дно.
Самий колоритний з команди Черновецького - це лідер «Посольства Божого», виходець з Нігерії Сандей Аделаджа. Він організував в Україні фінансову піраміду на основі церкви-секти і використовував її для політичних потреб, просунувши Леоніда Черновецький в мери Києва в 2006 році. МВС «прокинулося» тільки через багато років, звинувативши Аделаджу в шахрайстві і почавши розслідування. Нарешті, в 2016 році пастор Сандей, яким на зборах протестантських єпископів заборонили служити, таки відсвяткував в Києві 22-річчя своєї секти. Де, між іншим, сказав своє останнє слово як «лідер церкви» і заявив, що хоч суд ще не закінчився, але йому пора їхати з України. За попередніми даними, шахраї піраміди Аделаджі Кing's Capital виманили у пастви більше $ 100 млн.
Епатажна екс-заступник мера Ірена Кільчицька в оточенні Леоніда Михайловича ще з 1990-х, була віце-президентом його «Правекс-Банку». Була подругою всього сімейства Черновецьких, але зі столичної влади її «пішли» фактично першою, після чого вона залишилася в образі на всю «молоду команду». Однак відсторонення від віце-мера посади ніяк не вплинуло на стиль життя Кільчицької: вона продовжує пишно святкувати свої дні народження на Лазурному узбережжі, відпочивати в Баден-Бадені, скуповувати одяг прямо на показах мод і розсікати на дорогих авто. Після 4-річної паузи збиралася було повернутися в політику і в 2014-му балотувалася по мажоритарці до Київради, але з тріском програла. На даний момент Кільчицька політично неактивна, пару років тому народила двох дівчаток-близнят, всього у неї - четверо дітей.
У блоці Черновецького була ще одна жінка, яка займалася питаннями соціального захисту та охорони здоров'я Києва - співголова міської фракції Алла Шлапак. Саме їй народний поголос приписувала організацію основних «схем» Черновецького, така собі хранителька бази даних виборців - «бабусь», які охоче отримували подачки у вигляді гречки або 50-100 гривень. Коли навесні 2011-го блок Черновецького в Київраді став тріщати по швах, Шлапак оперативно покинула його в складі з 17-ма депутатами. Зараз осіла в неформальному штабі нинішнього мера Віталія Кличка і активно «рулить» базою всіх соціально-незахищених киян. Паралельно Шлапак є депутатом Київради в складі фракції «Єдність», якою завідує ще один колишній столичний градоначальник - Олександр Омельченко.
До речі, в неофіційну команду Кличко її нібито порекомендував один зятя Черновецького Денис Комарницький - інший екс-співголова депутатської фракції «Блоку Леоніда Черновецького» в Київраді. У «молодій команді» він завідував питаннями розподілу бюджетних грошей. Навесні 2011-го Комарницький був заарештований - його звинуватили в розбійному нападі. Прокуратура вимагала для нього 6 років з конфіскацією майна, а на ділі вийшло 2 роки умовно, які давно в минулому. Зараз Комарницький продовжує працювати у своїй стихії, але вже у нинішнього мера, нібито будучи в Києві одним з кураторів скандальних забудов.
Разом з Комарницьким порушили справу і на екс-зятя Черновецького, на той час депутата Київради В'ячеслава Супруненка. Причому буквально одночасно дочка Черновецького Христина з ним тихо розлучилася. Його відразу ж оголосили в розшук, підключили Інтерпол, а нове керівництво КМДА в особі Олександра Попова натякало, що саме екс-зять мера причетний до вимивання активів міста. Супруненко ліг на дно і до сих пір живе десь за кордоном, хоч і справи на нього давно вже закриті.
А ось рідний старший брат побіжного колишнього зятя Черновецького Олександр Супруненко - єдиний екс- «регіонал», який виграв мажоритарку в Києві на парламентських перевиборах-2014. Його округ - це депресивні райони Лівого берега столиці, приручених "ватяних" пенсіонерів якого він «успадкував» від «Льоні-Космоса» (тепер цей електорат вже називають «бабусями Супруненко»). Але у позафракційного нардепа Супруненко, зазвичай голосує синхронно з правлячою коаліцією, останнім часом не все так гладко. У лютому цього року генпрокурор Юрій Луценко упіймав його «на гачок» за несплату податків і навіть погрожує поданням на позбавлення Супруненко депутатської недоторканності.
Ключовим персонажем команди «Льоні-Космоса» був Олесь Довгий - секретар Київради. Довгого можна назвати самою «правою рукою» Черновецького: саме він проводив більшу частину засідань міськради в період з 2006-го по липень 2011-го і був «балакучою головою» блоку Черновецького. У свій час до Довгого були претензії з боку правоохоронних органів, але після того, як він за власним бажанням залишив крісло секретаря Київради, інтерес до нього відразу зник. Зараз входить до депутатської групи «Воля народу» нардеп Олесь Довгий, обраний в 2014-му по мажоритарному округу в Кіровоградській області, перебрав на себе функції «парламентера» між депутатами і різними фракціями для організації голосування у Верховній Раді. Саме з ним змушені договаріваються такі лідери Блоку Петра Порошенка, як Ігор Кононенко і Сергій Березенко.
Воно й не дивно - адже обидва брали багаторічну участь в життєдіяльності «молодої команди». Це зараз Кононенко - перший заступник голови фракції БПП і неформальний «куратор» президентської політсили в парламенті, а Березенко - заступник фракційного лідера і подає надії амбітний молодий політик. А з 2006 року і Кононенко, і Березенко були депутатами Київради від блоку Черновецького, який голосно покинули в квітні 2011-го на чолі зі своїм тодішнім лідером Аллою Шлапак, коли центральна влада в особі Партії регіонів поставила жирний хрест на дружбі з «Льонею-Космосом ».
джерело Комментарій.ua