Молоді вчені ДВФУ виграли гранти Російського фонду фундаментальних досліджень

21 березня 2018 - Наука та інновації

Молоді вчені ДВФУ виграли гранти Російського фонду фундаментальних досліджень


Молоді вчені Далекосхідного федерального університету (ДВФУ) отримали гранти Російського фонду фундаментальних досліджень (РФФД). За підсумками конкурсу для молодих дослідників 2018 року підтримку заслужили перспективні проекти в галузі вивчення мікроструктури матеріалів, нових технологій горіння, очищення води від радіонуклідів і в інших проривних напрямках.

Як відзначили в службі проректора з наукової роботи, в 2018 році РФФД схвалив рекордна кількість заявок молодих вчених університету. Якщо в попередні роки в ДВФУ діяло до семи проектів за підтримки фонду, то зараз буде профінансовано 13 дослідників.

Грантів удостоєні вчені Школи природних наук (ШЕН): Максим Стеблій, Олена Богатиренко, Тетяна Москвіна, Михайло Тутов, Едуард Токар, Галина Третьякова, Сергій Тихонов, Артур Драньков; Інженерної школи: Таїсія Мірошниченко і Сергій Мокрин; Східного інституту - Школи регіональних і міжнародних досліджень: Валерій Шульгін; Школи педагогіки - Олександр Кравчук; Школи біомедицини - Олександр Ніколаєв.

Проекти молодих ісследвоателей ДВФУ спрямовані на розвиток пріоритетних напрямків, визначених Стратегією науково-технологічного розвитку Росії: біотехнології, створення нових матеріалів і технологій, наноелектроніка та інші.

Так, науковий співробітник Олена Богатиренко займається пошуком біологічно активних мікроорганізмів, що підвищують виживаність і швидкість росту далекосхідного трепанга при штучному відтворенні. Аспірант Едуард Токар розробляє механізми очищення морської води від радіонуклідів цезію (Cs-137). Науковий співробітник Максим Стеблій продовжує працювати над створенням комп'ютерної пам'яті майбутнього - більш швидкою, потужною і надійною. Новий грант дозволить йому поглибити дослідження і провести серію експериментів з ультратонкими магнітними плівками , Які створили в лабораторії плівкових технологій ШЕН. Раніше цей напрямок роботи вчених ДВФУ також отримало підтримку у вигляді спільного гранту РФФД і Державного фонду природничих наук Китаю .

Додамо, що на початку 2018 року РФФД підтримав вісім проектів вчених ДВФУ за підсумками конкурсу фундаментальних досліджень. Також професор Школи мистецтв і гуманітарних наук Олександра Філіпова виграла грант фонду на проведення міжнародної молодіжної конференції «Географії дитинства: міждисциплінарний синтез дослідницьких підходів і практик».

Прес-служба ДВФУ,
[email protected]