Виконану з пластика Господиню Мідної гори за традицією супроводжують ящірки і кішка. Фото: Поліна Даньшина
Жителька Москви Поліна Даньшина, надихнувшись розповідями Павла Бажова, почала ілюструвати їх скульптурами з пластика - на Уралі умільців, здатних створювати твори мистецтва, відірвавши ручку від паперу, на жаль, поки немає. 15-сантиметрову героїню уральських легенд дівчина намалювала за два тижні: на фігурку пішло близько 30 метрів пластика.
- З оповідями Бажова познайомилася ще в шкільному віці, у домі була велика книга з гарними ілюстраціями, - розповідає Поліна. - Дуже хотілося проілюструвати самої, так як картинки не завжди відповідали тексту. - Мрія збулася вже в дорослому віці. Перш ніж зробити Господиню Мідної гори, я перечитала майже весь збірник, щоб самій не помилитися.
Вперше Поліна випробувала 3D-ручку два роки тому в торговому центрі - змайструвала крихітного кошеня.
3D-печаткою предметів побуту вже нікого не здивуєш. Вищий пілотаж - намалювати їх самому: У будинку майстрині із пластику зроблені, наприклад, гачки для ванної та мильниця. Фото: Поліна Даньшина
А вже через місяць виконала на конкурс роботу «Фрагмент Покровського собору».
- доробляти її в останній день конкурсу, тому на глядацькому голосуванні встигла набрати голоси тільки для третього місця і виграла пластик для роботи, який дозволив розвиватися далі, - розповідає Поліна.
На самому початку роботи художниця використовувала всього два невеликих набору пластика, який знаходиться в ручці замість чорнила. Але цього не вистачало, і тоді Поліна почала набувати спеціальні котушки для 3D-принтерів по 350 метрів пластика в кожній.
При належній вправності скульптура із пластику виглядає так, ніби вилита з металу. Фото: Поліна Даньшина
- Гарячий пластик твердне майже моментально, перетворюючись в міцну конструкцію, - розповідає художниця. - Я роблю кілька деталей на папері, потім знімаю їх і продовжую малювати вже в повітрі. З роботами з плоских деталей все просто - намалювати, зняти і з'єднати. Об'ємні фігурки тварин і людей малювати складніше.
Якщо предмети з плоских складових можна малювати по трафарету і потім збирати, то опуклі вироби створюються відразу в просторі. Фото: Поліна Даньшина
Іноді інноваційна ручка, за словами хазяйки, пригождается в побуті. Наприклад, за допомогою неї Поліна зробила гачки для своєї ванної і коробочку для візиток.
Шерсть коту Поліна домалювала в ніч перед виставкою в Дарвінівському музеї. Фото: Поліна Даньшина
Стандартний розмір робіт майстрині - близько 15 см у висоту. На таку роботу зазвичай йде близько 30-40 метрів пластика і до 3-4 днів. На більші скульптури, наприклад кота і сенегальського галаго, які Поліна виконала для виставки в Дарвінівському музеї, йшло до двох місяців.
Сенегальський галаго склав компанію пластиковому коту на експозиції в державному Дарвінівському музеї. Фото: Поліна Даньшина
Першою роботою Поліни, пов'язаної з Уралом, стала скульптура улюбленого поета і композитора - уродженця Свердловська - Олександра Дольського. Зараз в планах художниці - продовжити серію об'ємних ілюстрацій і доопрацювати свій сайт - перший в країні, присвячений створенню тривимірних об'єктів за допомогою 3D-ручки.
Поліна Даньшина проводить майстер-класи зі створення тривимірних об'єктів за допомогою 3D-ручки. Спочатку учасники освоюють найпростіші фігурки. Щоб з нуля навчитися малювати тварин, людей або макети будівель, потрібен талант художника і місяці копіткої праці.
Довідка «ОГ»
3D ручка - це пристрій, який замість чорнила заправляють пластикової ниткою. За допомогою внутрішнього механізму нитка розплавляється і видавлюється в розплавленому вигляді: наконечник ручки нагрівається до 180-240 градусів. Потім пластик остигає і твердне. Деякі моделі ручок для більш швидкого охолодження оснащені вбудованим вентилятором. Вартість диво-ручки починається від двох тисяч рублів.
- Опубліковано в №30 від 17.02.2017