Московський музей сучасного мистецтва

Уряд Москви
Департамент культури міста Москви
Російська академія мистецтв
Московський музей сучасного мистецтва
Ravenscourt Galleries
за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Росії

представляють проект

Ніко Костер

40 років в номері 902

40 років в номері 902

У листопаді 2009 року на двох відомих виставкових майданчиках - в Московському музеї сучасного мистецтва і Ravenscourt Galleries - проводяться дві виставки в рамках проекту «Ніко Костер. 40 років в номері 902 ».

Передісторія

У 1969 році одна з найзнаменитіших медійних пар того часу - Джон Леннон і Йоко Оно - перетворили останній тиждень свого медового місяця в політичну і соціальну акцію. Вони оголосили, що проведуть тиждень під замком в номері 902 готелю Hilton в Амстердамі, не виходитимуть на вулицю і зустрічатися з сторонніми людьми. Так вони протестували проти війни у ​​В'єтнамі і взагалі проти насильства в сучасному світі. Любов проти війни.

Мало хто знає, що майже весь тиждень з ними в якості гостя провів молодий фоторепортер центральної голландської газети De Telegraaf Ніко Костер. Він зробив за цей тиждень безліч знімків знаменитих молодят - вся фотосесія виявилася відзначена особливим дружнім почуттям і теплом. У 1969 році в газеті De Telegraaf була опублікована лише одна фотографія, що стала знаменитою - Джон Леннон і Йоко Оно позують в ліжку поряд з величезною корзиною квітів, а за ними на вікні вивішені листки паперу з гаслами, написаними від руки: «BED PEACE» ( світ ліжку) і «HAIR PEACE» (світ волосся).

Решта фотографії цієї сесії надруковані в 1969 року не були. Їх негативи були втрачені, і лише через 40 років дочка фотографа Ніколь знайшла їх в конверті зі своїми дитячими малюнками.

Виставка «Honeymoon event. 902. 1969. Амстердам »

Московський музей сучасного мистецтва (Петрівка, 25)
6 - 29 листопада 2009

Основу експозиції склали 20 фотографій тієї знаменитої фотосесії, яка відобразила «протестну» тиждень Джона Леннона і Йоко Оно. Дух «бунтівників» 60-х, впізнавані обличчя і несподівані «довірчі» ракурси - все це поєдналося і відбилося в образах, створених Ніко Костером. Вперше ці фотографії були показані широкій публіці в березні 2009 року в Амстердамі, тепер естафету приймає Москва.

У двох сусідніх залах розташовується двухчастная мультимедійна інсталяція, присвячена стану світу в 1969 році: політичні, культурні, спортивні, економічні події, кадри хроніки, фотографії, об'єкти представляють ту ситуацію, в якій розгорнулася акція «за любов і мир».

Особливе місце в інсталяції віддано матеріалами, що становлять міжнародне стан мистецтва в 1969 році - складний музичний контекст, на тлі якого розвивалося творчість Джона Леннона, і контекст візуального мистецтва, який оточував творчість Йоко Оно.

Виставка «902. 2009. Москва »

Ravenscourt Galleries (Гагарінський провулок, 35)
17 - 29 листопада 2009

Ніко Костер ось уже понад 40 років пов'язаний з найважливішими тенденціями сучасного актуального мистецтва. В кінці 60-х він був пов'язаний з деякими художниками знаменитої північноєвропейської групи CoBrA, сьогодні здійснює проектну і кураторську практику в одній з центральних амстердамських галерей - Galerie Moderna.

У Москві з 11 по 15 листопада 2009 року Ніко Костер здійснює нову фотосесію, яка продовжує тему «номера 902» і є своєрідним «відображенням» ситуації сорокарічної давності.

На цей раз фотограф сам приймає гостей в номері 902 - це відомі російські медіа-персони Ірина Хакамада і Сергій Бугаєв (Африка). Фотосесія в московському готелі Hilton-Ленінградська вже через два дні виставляється в відомої російсько-британської галереї Ravenscourt Galleries.

Таким чином автор реалізує виразну і актуальну концепцію «непрямого подібності». Його нові герої в якійсь мірі асоціюються з тими, кого він фотографував 40 років тому. Але в той же час вони несуть власне утримання, загострювати взаємодія політичного і культурного контексту.

Куратори проекту:

Георгій Никич, Наталя Сергіївська

Партнери проекту:

Galerie Moderna Amsterdam (Netherlands)
Galerie Moderna Silkeborg (Denmark)
Готель Hilton-Ленінградська