МОУ кадетська школа

Літопис кадетської школи

П ри бурхливому будівництві в 80-х роках минулого століття виникла необхідність в 23 мікрорайоні відкрити ще одну школу, т
П ри бурхливому будівництві в 80-х роках минулого століття виникла необхідність в 23 мікрорайоні відкрити ще одну школу, т.к єдина школа в цьому мікрорайоні була переповнена. Згідно протоколу №11 / 349 від 21.08.87г. засідання виконавчого комітету Волзького міської ради депутатів трудящих, розглянувши представлені Волжським міським відділом народної освіти матеріали по комплектуванню шкіл міста на 1987-88 навчальний рік, вирішив: відкрити восьмирічну школу-новобудову в 23 мікрорайоні на 1 176 місць і присвоїти їй номер 25. У той же саме час кількість дітей в старій 25 школі, що знаходилася в 9 мікрорайоні, скоротилося. Було вирішено об'єднати дітей з 9 мікрорайону в одну школу і перевести їх в 24 школу. Школу за номером 25 закрити.

Т акова була передісторія нашої школи. Школі-новобудові дали номер закривається школи 25. Тридцята школа, з якої школа-новобудова ділила загальний двір, передала їй частину своїх учнів. Учні були «не подарок», та й за місцем проживання не всі ставилися до нашої школи. Рік був дуже важкий. Борис Фролович сказав, якщо витримаємо і збережемо школу в перший рік, то школа встоїть і буде розвиватися. Витримали, зберегли, встояли, 2 складних дев'ятих класи випустили.

Н а наступний рік 19 серпня 1988 на засіданні виконавчого комітету Волзького міської ради депутатів (протокол №10 / 335) було вирішено вважати восьмирічну школу №25 середньої в зв'язку з великою кількістю учнів і класів.

До оллектів школи почав шукати свій шлях розвитку і становлення. І з вересня 1991 року школа працює під девізом «Школа наших можливостей». Основне завдання - реалізація ідеї: при різних здібностях - рівні можливості. Саме в ці роки відкриваються класи з поглибленим вивченням окремих предметів та класи компенсуючого навчання. У восьмих класах відкривається клас історико-гуманітарної спрямованості. А в 10-х - два класи: фізико-математичний і хіміко-біологічний. У цей час багато міські школи практикують систему договорів з вищими навчальними закладами, куди і «прилаштовують» своїх випускників. Проаналізувавши обрані профорієнтаційні напрямки своїх колег з інших шкіл, адміністрація школи вирішила не повторюватися і знайти свій шлях.

На початку 90-х років в Росії відроджуються перші кадетські корпуси. Біля витоків цього процесу стояли ентузіасти: офіцери запасу, колишні суворовці, яким вдалося налагодити зв'язок з кадетами зарубіжних російських корпусів. Почувши про це, Борис Фролович загорівся ідеєю створення чогось подібного на базі нашої школи. Так прийшли до ідеї створення класів військової спрямованості. Тим більше, що директор школи Гобова Б.Ф. випускник Горьковського суворовського училища, і в школі працював прекрасний воєнрук Назаров В.І. Це був дуже важкий шлях від абсолютного неприйняття ідеї до повної її підтримки. Борис Фролович наполегливо домагався дозволу на перепрофілювання школи. Підсумок був такий: створення школи з поглибленим вивченням окремих предметів та створення громадської організації «Перший волзький кадетський корпус« Надії Росії ». Засновниками кадетського корпусу стали Волзький міський відділ народної освіти, військовий комісаріат міста, 76-й залізничний корпус генерал-лейтенанта Н.Гурова і військова частина 73420 полковника В.Фунтікова. Спільним рішенням Волзького міського управління освіти, Волзького комісаріату та адміністрації школи були відкриті класи військового коледжу. (№115 від 01.09.94). Закінчення військового коледжу давало право випускникові надходити до військових училищ без іспиту. За сприяння гір військкомату полягає ряд договорів з кількома престижними вищими військовими технічними училищами. У реєстрі відроджується кадетських корпусів наш корпус зареєстрований за №7. Презентація кадетського корпусу відбулася 7 травня 1995 року. Дата 7 травня вважається датою народження нашого корпусу. Але звіт йде від створення перших класів, з 1994 року.

З огласно наказу начальника управління народної освіти А.Д.Клубіса від 22.08.97 №389, на базі середньої школи № 25 було засновано муніципальне освітній заклад середня загальноосвітня школа №25 з поглибленим вивченням окремих предметів. 11 грудня 1997 року школа пройшла ліцензійну експертизу на право ведення освітньої діяльності в сфері загальної освіти по реалізації програм початкової загальної, основної загальної та середньої (повної) загальної освіти.

Р аспоряженіе Президента РФ від 09.04.1997г. №118-рп «Про створення загальноосвітніх установ - кадетських шкіл (шкіл-інтернатів)» і затверджене постановою Уряду РФ від 15.10.97г. №14427 «Типове положення про кадетської школі (кадетської школі-інтернаті)» дозволили в серпні 1999 року отримати статус муніципального загальноосвітнього закладу кадетської школи.

Ш кола має свій Статут, Прапор, Штандарт, Герб, Клятву, Кодекс честі, Заповіді товариства, форму одягу, знаки розрізнення, марш, девіз: «Батьківщино! Борг! Честь! ».
За клопотанням директора школи Гобова Б.Ф. в жовтні 1998 року для 10 кадетських класів відкрили дві групи продовженого дня (Наказ Гуно №32 від 19.10.98). З цього року в нашій школі 2 старших класу знаходяться на повному денне перебування. Їх називають «офіцерські класи»., Тому що класний керівник в цих класах офіцер-вихователь.

У листопаді 1998 року в Москві відбувся XVI Міжнародний і I в Росії з'їзд Російських кадетських корпусів. На нього з'їхалися вихованці кадетських корпусів різних років, які проживають в далекому зарубіжжі і представники новостворених сучасних кадетських корпусів. Волзький кадетський корпус був представлений директором Гобова Б.Ф., заступником директора підполковником Бондаренко Н.В. і трьома кадетами з 11 класу, які складали групу прапороносців. На цьому з'їзді з доповіддю виступив директор школи. Це була перша заява з настільки високої трибуни про наш корпусі. Текст виступу опублікований в збірнику «Кадетська перекличка» № 66-67, що вийшов в листопаді 1999 року.

У 1999 році наша школа була перейменована в муніципальне загальноосвітній заклад кадетську школу. (Наказ УО №515 від 11.11.99г.). З цього часу перестала існувати школа під № 25. У всіх офіційних документах вона гордо називається кадетська школа, школа нового виду і типу.

У грудні 1999 року 50 кадет 10-11 класів взяли участь в I всеросійському зльоті вихованців суворовських, нахімовських і кадетських навчальних закладів Росії.

З 13 по 16 квітня 2000 року в Москві проводилася 4-я Московська міжнародна виставка «Школа-2000» - найбільша освітня виставка Росії. У виставці брали участь представники 60 регіонів Російської Федерації. Виставкові експозиції розкривали досвід роботи більше 350 освітніх установ різних типів. Матеріали, експонати, відео касети, підготовлені і представлені керівниками кадетської школи, заслужили пильної уваги відвідувачів виставки, керівників освітніх установ. З директором школи розмовляла В.І. Матвієнко в той час заступник голови уряду Російської Федерації. Крім того, кадетська школа взяла участь в конкурсі «Лауреат IV Московської міжнародної виставки« Школа-2000 ». За підсумками конкурсу експертна рада визнав кадетську школу переможцем. Їй було вручено диплом лауреата IV Московської міжнародної виставки «Школа-2000» і «Знак лауреата».

З 2001 року школа є експериментальним майданчиком Міністерства Освіти Росії по впровадженню інноваційних технологій навчання і бере участь в експерименті щодо вдосконалення структури і змісту освіти.

П ервое півріччя 2001 року стало трагічним для кадетської школи. Після важкої хвороби, після операції з лікарні не вийшов перший директор школи Гобова Борис Фролович. Це стало шоком для всіх, хто навчався і працював на той момент в школі. Настала якась розгубленість. У нього були грандіозні плани щодо подальшого розвитку школи. У цю важку хвилину сконцентрувалася адміністрація школи, вчителі. Треба було працювати далі. Шляху назад не було. Школа вже відбулася. Її вже знали не тільки в нашому місті, області, а й в Москві та інших містах Росії, куди надходили наші випускники. Ми не знаємо, чи зміг би людина зі сторони встати біля керма школи і розвивати її далі. Тому колектив школи підтримав кандидатуру заступника директора школи Чеснакова Тетяни Іванівни, яка працювала разом з Борисом Фролович, знала про всі його плани, підтримувала його в усіх справах. І з 27 березня 2001 року новим директором стала Тетяна Іванівна Чеснакова.

З 2002 року кадети беруть участь у Всеросійських зборах кадетських освітніх установ, які проходять у Всеросійському дитячому центрі «Орлятко».

У січні 2003 року вперше волзькі кадети несли Вахту пам'яті на Посту №1 біля Вічного вогню на площі Полеглих борців в Волгограді. До цього її несли тільки волгоградські школярі. Наші кадети порушили цю «гегемонію». Протягом 10 днів вони несли почесне чергування. З тих пір щороку Волзькі кадети з честю і гідністю несуть цю службу.

На початку жовтня 2003 року Волжские кадети зустрічали гостей з Індії, делегацію Національного кадетського корпусу
На початку жовтня 2003 року Волжские кадети зустрічали гостей з Індії, делегацію Національного кадетського корпусу. Для кадет це була ціла подія! Подивитися на кадет з іншого, загадкової країни! Найсміливіші кадети-старшокласники навіть по практикували свої знання в англійській мові, розмовляючи з гостями.

З 11 по 14 листопада 2003 року на базі Волзької кадетської школи проходив Всеросійський семінар-нарада «Інноваційні технології в організації освітнього процесу кадетських шкіл в умовах модернізації освіти». На семінар з'їхалися понад 200 керівників і фахівців органів управління освіти країв і областей, директора кадетських шкіл, шкіл-інтернатів, представники організацій підтримки кадетських корпусів Росії, представників козацтва з 42 регіонів. Програма чотириденного семінару була дуже насиченою. Його учасники ділилися досвідом на пленарних засіданнях, працювали в творчих лабораторіях, відвідували заходи за участю кадет.

У 2006 році кадетська школа стала переможцем конкурсу освітніх установ, які впроваджують інноваційні освітні програми.
У середині листопада 2006 року розпочався міський конкурс класних керівників та учнівських колективів «Самий класний клас». Його організаторами виступили адміністрація міського округу - г.Волжск, управління освіти і ДЮЦ «Русинка». Протягом декількох місяців кращі класи одинадцяти шкіл доводили журі, що вони найдостойніші, розумні, кмітливі, дружні. Підсумки підводили в березні 2007 року. Звання «Самий класний клас» було присвоєно 6г класу нашої школи, класний керівник Новодворська Н.В.

В рамках національного проекту «Освіта» в 2007 році шість волзьких вчителів отримали премію Президента РФ по 100 000 рублів. Серед них учитель музики вищої категорії з кадетської школи Новодворська Н.В. Результат роботи Наталії Василівни - це її випускники та багатогранна діяльність на благо школи і міста.

М ногие її випускники обирають своєю професією музику. Наталею Василівною створено п'ять хорів, де учні займаються вокалом, починаючи з першокласників і закінчуючи випускниками. Вони бажані гості на всіх міських заходах.

У 2008 році представники нашої школи кадети побували в Великобританії. А історія така. Побувавши на святкуванні Дня Перемоги в Волгограді військовий аташе Великобританії побачив наших кадет і пообіцяв запросити їх в літній кадетський табір Великобританії. Слово своє стримав. І в липні 2008 року Андрій Баха і Олександр Неткачев, найдостойніші кадети, в складі делегації з Волгоградської області, відправилися в туманний Альбіон. Програма табору була дуже насиченою. Це були змагання в пейнтбол, естафети, стрільба в тирі. Юнаки стріляли бойовими патронами по мішенях, займалися на скеледромі, їздили на спортивних мотоциклах. Приймали участь в «бойових діях». І всюди наші кадети показували кращі результати.

У червні 2009 року глава регіону Н
У червні 2009 року глава регіону Н.Максюта в урочистій обстановці вручив директору школи Т.І.Чеснаковой почесний знак Російського Державного Військового історико-культурного центру при уряді РФ «За активну роботу з патріотичного виховання громадян РФ» і пам'ятну медаль «Патріот Росії». Цієї честі наша школа була удостоєна за велику роботу всього педагогічного колективу з патріотичного виховання кадет.

У 2010 році проходив міський конкурс професійної майстерності молодих вихователів і вчителів «Обличчям до дитинства». Захід був спрямований на виявлення та підтримку молодих, талановитих педагогів. Кадетську школу представляла учитель початкових класів Кожанова І.Д. Учасників оцінювали за такими критеріями, як ораторське мистецтво, лідерські якості, творчі здібності та оригінальність. Ірина Дмитрівна розробила авторську програму військово-патріотичного виховання і духовно-морального розвитку молодших школярів. За підсумками відбіркових турів і змагальних заходів Ірина Дмитрівна виявилася серед кращих і посіла друге місце в номінації «Молодий вчитель». У 2011 в аналогічному конкурсі брала участь Жіжова Н.Б., яка посіла друге місце і стала призером конкурсу. У 2012 році - брала участь молодий педагог Буканова С.В., яка стала переможцем цього конкурсу. В рамках конкурсу нею були представлені есе «Моя професія 5 років по тому», узагальнення досвіду на тему «Педагогічна мозаїка», відкритий урок, портфоліо, візитна картка.
У 2013 році Буканова СВ. брала участь в 10-ій Всеросійській Акції «Спорт - альтернатива згубних звичок» в номінації «Організація волонтерської профілактичної роботи» і стала переможцем даного етапу акції. Нагороджена Грамотою Міністерства освіти і науки Волгоградської області.

З 2011 року Московський державний університет технологій та управління імені Кирила Розумовського проводить олімпіаду «для виявлення і розвитку у вихованців кадетських корпусів творчих здібностей та інтересу до науково-дослідницької діяльності». Олімпіада проходить по фізиці, хімії, біології та математики. Щороку кадети 10-11 класів нашої школи беруть в них участь. І щороку повертаються з грамотами та дипломами переможців і призерів. Причина таких успіхів - в нових ефективних прийомах і методах навчання вчителями школи, адже 82% вчителів мають першу та вищу категорію. Кабінети обладнані сучасними засобами навчання, в кожному кабінеті є вихід в Інтернет, а в багатьох кабінетах є інтерактивні дошки.

Н е відстають від старшокласників і молодші кадети. У Москві, в готельному комплексі «Ізмайлово» щороку проходять Міжнародні інтелектуальні ігри для студентів і школярів. Під час осінніх канікул практично з усіх регіонів Росії з'їжджаються до столиці юні інтелектуали. Учитель початкової школи Бадєєва В.В. збирає команду кадет з початкової школи, яка їде в Москву для участі в іграх. У 2012 році вони були відзначені кубком та золотою медаллю за високі досягнення в IV Міжнародних інтелектуальних іграх. У 2013 році…

З толь високих результатів Кадети НЕ дійшлі б, Якби НЕ колектив педагогів школи. Основний кістяк БУВ сформованому ще Борисом Фролович при відкрітті школи. Більшість педагогів початкової школи Прийшли працювати в школу відразу после Закінчення педагогічного училища (Ястребова О.Н. (Звізжева), Бережна Е.Н., Зуєва Л.А. (Єременко), Щипцова М.М., Фріауф М.В., Нестерова О.В. (Никифорова), Баранова М.Н., Карусева Е.Н. (Гайда), Карпова С.А.). Без досвіду роботи, з Деяк боязкістю и страхом смороду включаючи в робочий процес. Допомагать Їм у цьом завуч Большакова Олександра Павлівна, яка Займаюсь початкова школа. Маючі великий досвід роботи, вона допомагать молодим фахівцям при підготовці до уроків. Борис Фролович всех заставил вступитися до інституту и ​​здобути вищу освіту. Частина вчителів прийшла зі своими класами з 30 школи (Ісаєва С.В., Скибина В.А.). З 30 школи перейшла до нас фельдшер Шайкін Л.А. Частина вчителів Прийшли працювати з закрівається 25 школи. Це були в основному досвідчені вчителі, з великим стажем роботи (Сігова Г.І., Гурова Л.В., Бадаква А.В., Куратник Н.М., Кальсіна З.І., Панькова О.В., Яньшина Л .З.). Разом з ними прийшла завуч Попова Софія Валентинівна. З 25 школи перейшла працювати завідуюча бібліотекою Гвоздкова Г.Г. Ще частина вчителів Прийшли з других шкіл міста, хтось получил квартири и перебрався Ближче до дому (Власенко С.В., Ломова Т.Н.), кого-то Борис Фролович умів. Були й біженці з колішніх союзних республік (Шахова Т.Ю.). Треба відзначіті, что в школі НЕ Було «плінності кадрів», колектив школи практично НЕ змінювався и БУВ стабільно постійнім. Педагоги йшлі або на пенсію, або переїжджалі на інше місце проживання, або йшлі працювати в Інститути (Ренц Т.Г., Заглядкіна Т.Я.), в педучилище (Карпова С.А.), на Підвищення (Сіняява І.П. ), або йшлі з професії. Таке трапом в период перебудови. Альо переходів в інші школи практично НЕ Було. Педагоги, які приходили на сумісництво, хотіли у нас працювати постійно. Були, звичайно, і такі які не влаштовували школу, їх було мало. Вони довго не затримувалися, їх імена практично не збереглися.

Про снователь школи, перший директор - Гобова Борис Фролович. Родом він із Сибіру, ​​наймолодший в багатодітній родині. Батько і два брата брали участь у Великій Вітчизняній війні, один з них загинув в Білорусії. Третій брат - кадровий військовий. Борис вже в дитинстві не мислив себе ні ким іншим, як військовим. Після сьомого класу він поїхав в Горький надходити в суворовське військове училище. Його прийняли. Суворовець Гобова навчався старанно, мріяв стати офіцером. Однак мрія не збулася - різко погіршився зір. Правда, для служби в армії в якості рядового його визнали придатним. Так він потрапив в Західно-Сибірський військовий округ, в артилерійський полк. А командував артилерією корпусу генерал-майор Чапаєв Олександр Васильович, син Василя Івановича Чапаєва, легендарного героя Громадянської війни. У 1966 році Борис Фролович закінчив Волгоградський державний інститут фізкультури за фахом фізична культура і спорт. Працював учителем, очолював спортивні школи. У 1987 році йому запропонували очолити школу-новобудову. Безсумнівно, навчання в суворовському училищі дала Борису Фролович поштовх відкрити в місті кадетський корпус з обнадійливими назвою «Надії Росії».

П оскольку наша школа кадетська, то з особливою теплотою хотілося б розповісти про перші офіцерів, які працювали в нашій школі і які стояли біля її основи. В першу чергу - це Назаров Володимир Іванович. Колишній льотчик-винищувач. Кандидат в загін космонавтів, але не пройшов відбір за станом здоров'я. Пішов в запас у званні капітана, так само за станом здоров'я. Він прийшов працювати в другій рік роботи нашої школи, в 1988году, коли відкрився перший і єдиний в той рік 10-й клас і потрібен був в школу воєнрук для викладання НВП. Він відразу став авторитетом для старшокласників. Його слухалися, його поважали. Разом з директором Борисом Фролович вони шукали шляхи розвитку нової школи і вирішили відкрити класи з військовим ухилом. Звільнився він 4 лютого 1998 року по станом здоров'я.

З 1 вересня 1995 року введено посаду заступника директора по роботі з кадетськими класами і в штат школи були зараховані 2 офіцери: підполковник Бондаренко Микола Володимирович і майор Нечаєв Олександр Сергійович. Оскільки Бондаренко Н.В був у званні підполковник, то він став заступником директора. Це колишній військовий льотчик, закінчив військову академію імені Жуковського. Людина, яка звикла до дисципліни, суворо стежив за нею в школі. Саме з цього року в школі вводиться ранкове побудова з оглядом зовнішнього вигляду кадет. Пропрацювавши 6 років, звільнився 27 серпня 2001 року. Нечаєв А.С. став офіцером-вихователем. Ця людина - великий ерудит, знає військову історію, стояв біля витоків створення шкільного музею. Він організував гурток юних шахістів, і діти із задоволенням навчалися у нього шахового майстерності, брали участь у багатьох міських змаганнях і займали призові місця. Як військовий історик готував шкільну команду до «баталії», міських змагань з історії, в яких вони теж займали перші місця. Звільнився 3 вересня 2012 року, пропрацювавши в школі 17 років.

Звільнився 3 вересня 2012 року, пропрацювавши в школі 17 років

В даний час за якістю педагогічного складу школа займає одне з перших місць в місті вищу кваліфікаційну категорію мають 20 осіб; першу - 43; звання «Заслужений учитель РФ» - директор школи - Чеснакова Т.І., звання «Відмінник народної освіти» - 2 людини, Грамоту Міністерства освіти РФ - 17 осіб, 3 офіцера удостоєні премії Міжнародного Фонду ім. А.Йордана.

Р озвиток інноваційного потенціалу педагогів, діяльність в інноваційному режимі - це візитна картка кадетської школи вже понад 10 років. Досвід інноваційної діяльності видається на науково-практичних семінарах, конференціях, форумах різного рівня: міського, регіонального, обласного. Так, 12 лютого 2013 року проходив регіональний практико-орієнтований семінар для вчителів початкових класів на тему: «Робота з текстом як засіб формування універсальних навчальних дій в рамках реалізації ФГОС НГО». У 2014года вчителя початкової школи знову зустрічали гостей з регіону. На цей раз по темі: «Можливості електронних освітніх ресурсів в умовах реалізації ФГОС НГО». Вчителі іноземної мови поділилися своїми напрацюваннями на регіональному семінарі «Формування патріотичної свідомості учнів в процесі навчання іноземним мовам». Шкільна бібліотека провела міський семінар для шкільних бібліотекарів на тему: «Робота шкільної бібліотеки по духовно-моральному вихованню підростаючого покоління». Всі семінари проходили на високому методичному рівні з показом уроків і позакласних заходів.

Т Тепер про шкільній бібліотеці. З перших днів відкриття школи почала функціонувати шкільна бібліотека, яка стала кабінетом №1. Її комплектування почалося задовго до відкриття школи, на базі закривається середньої школи №25. При закритті школи було вирішено, що фонд передається в школу новобудову. Разом з фондом перейшла і Гвоздкова Галина Георгіївна, яка пропрацювала бібліотекарем в старій 25 школі кілька років. З 1 вересня 1987 року в школах вводиться посада - завідувач бібліотекою, а при кількості класів-комплектів 34 і більше ще посаду бібліотекаря. У школі було набагато більше класів, тому в бібліотеці було 2 ставки. Завідуюча бібліотекою Гвоздкова Г.Г., бібліотекар Панькова О.В., яка пропрацювала 2 роки і пішла на завідування в школу-новобудову №33. Їй на зміну прийшла Федотова Т.Л., вчитель історії. Вона пропрацювала бібліотекарем і одночасно вчителем історії 4 роки і стала просто вчителем історії. З 1 вересня 1993 року шкільній бібліотеці працює Ювкіна Тетяна Миколаївна. Кожен бібліотекар залишив свій слід у розвитку бібліотеки. За ці роки бібліотека стала однією з кращих в місті.

У школі є чудовий музей імені Маршала Перемоги Г.К. Жукова. Ініціатором створення шкільного музею був директор Борис Фролович Гобова. Згідно з протоколом №1 від 28.08.1995 року педагогічної ради середньої школи №25, він вніс пропозицію про відкриття шкільного музею. Його підтримали всі вчителі школи, і було вирішено відкрити музей з 01.09.1995 року.

З оздавался він в складний період для нашої країни, період перебудови, коли більшість музеїв закривалися. Втілювали цю ідею офіцери школи Назаров В.І., Бондаренко Н.В., Нечаєв А.С. і прикомандирований з військової частини 73430 майор Кисільов С.А. Саме вони вбивали перші цвяхи в стіни майбутнього музею і думали про розміщення експонатів. Великий внесок у створення музею вніс ветеран Великої Вітчизняної війни Іван Васильович Суворов, який подарував музею частину своїх особистих архівів. Багато експонатів передали музею ветерани ВВВ. Діти приносили свої сімейні фотографії, що залишилися від дідусів. Багато експонатів принесли в шкільний музей кадети, учасники походів по місцях бойової слави, члени пошукової групи «Уран», які брали участь в розкопках. Згідно з наказом директора школи №198 / 3 від 29 квітня 1998року, «вважати музей імені Маршала Перемоги Г. К. Жукова ... відкритим з 9 травня 1998 року». Урочисте відкриття музею відбулося 8 травня 1998 року. Пріоритетними напрямками роботи музею є збір, зберігання і експозиція письмових, речових, історичних джерел про ВВВ, про історію школи, про історію побуту рідного краю, історії кадетського руху в Росії. Все це сприяє вихованню в дітей любові до Батьківщини, почуття патріотизму, гордості за належність до кадетського корпусу. Музей був зареєстрований в міністерстві освіти РФ і отримав свідоцтво за № 7694. Завідував музеєм Нечаєв А.С., людина енциклопедичних знань, глибоко знає військову історію. Музей став центром військово-патріотичної роботи в школі. Сюди приходили першокласники, щоб отримати перші уроки патріотизму. Кадети вивчали історію Сталінградської битви, Курської битви, битви за Москву, Берлінського битви з експонатів музею. На базі музею проходили зустрічі з ветеранами війни. Тут проводилися екскурсії для дітей з інших шкіл, уроки Мужності. В даний час музеєм завідують офіцери-вихователі Кір'янов Ю.В. і Агашкін Ю.В.
З оздавался він в складний період для нашої країни, період перебудови, коли більшість музеїв закривалися

Про Сергія Солнечнікова вся наша країна дізналася 28 березня 2012 року. В той день в Благовєщенську Амурської області майор під час навчань закрив власним тілом невдало кинуту одним з солдатів-строковиків бойову гранату і врятував ціною власного життя знаходяться поруч військовослужбовців. 3 квітня йому посмертно було присвоєно звання Героя Росії. З огляду на заслуги кадетської школи в області військово-патріотичного і громадянського виховання, створення унікальної атмосфери внутрішнього життя, формує патріотичну свідомість кадет, ефективної реалізації програм кадетського освітнього компонента, 26 червня 2012 вийшла постанова, підписана головою Волзької Міської Думи № 52/50 Е.А . Пильневим, про присвоєння МБОУ кадетської школі імені Героя Російської Федерації С.А. Солнечнікова. 10 липня 2012 року відбувся аналогічну постанову Глави адміністрації міського округу місто Волзький М.Р. Афанасьєвої за № 866-ГО. А 28 березня 2014 роки до другої річниці від дня загибелі Героя в школі було відкрито пам'ятну дошку Сергію Солнечникову. Це була ініціатива колективу школи, яку підтримав батько Сергія - Олександр Васильович Солнечников. Він надав допомогу в її створенні і установці на будівлі школи. З цієї нагоди в школі пройшов мітинг, де були присутні батьки героя, кадети-старшокласники, представники Волзької міської Думи, ветерани Великої Вітчизняної війни, вчителі школи.

25 травня дзвенить останній дзвінок для випускників. Випускники розлітаються. На зміну їм прийдуть першокласники. Життя в школі не завмирає ні на хвилину, ні взимку, ні влітку, ні в канікули. Кадетська школа живе, процвітає і далі буде розвиватися.

Кадетська школа живе, процвітає і далі буде розвиватися

Постанова №1337 від 03.03.2014 «Про закріплення території міста за ОУ»