Можливості дистанційної освіти

Завдяки розвитку сучасних інформаційних технологій перед молодими людьми відкриваються широкі перспективи в області отримання якісної освіти Завдяки розвитку сучасних інформаційних технологій перед молодими людьми відкриваються широкі перспективи в області отримання якісної освіти. Це особливо актуально для молоді з обмеженими можливостями здоров'я, особливо для людей з порушеннями опорно-рухової системи.

В даний час гарну освіту можна отримати дистанційно. При дистанційному навчанні не потрібно постійна присутність студента в навчальному закладі. Як правило, особисто відвідати вуз або коледж доведеться всього кілька разів: при здачі документів, проведенні вступних випробувань, випускних іспитів і, природно, при отриманні диплома про освіту. Деякі вузи при реалізації дистанційних освітніх програм включають в навчальний план заняття в очній формі, які призначаються у вечірній час або у вихідні. Присутність на них не обов'язково, але вкрай бажано, оскільки допомагає виробленню необхідних професійних навичок.

Така система існує вже багато років. В кінці XVIII ст., Коли поштовий зв'язок стала регулярною і загальнодоступною, в Європі з'явилося «кореспондентське навчання». Учні отримували літературу і завдання поштою, листувалися з педагогами і здавали іспити довіреній особі або у вигляді наукової роботи. У Росії така форма навчання з'явилася тільки в кінці XIX ст.

Радіо і телебачення внесли зміни в дистанційні методи навчання. Це стало проривом, аудиторія учнів зросла в сотні разів. З початку 1950-х рр., Коли телебачення увійшло в кожен будинок, з'явилося безліч навчальних передач. Але навчання за допомогою телебачення і радіо все-таки не було повноцінним: відсутня зворотній зв'язок, неможливо було контролювати процес навчання.

У 1969 р в Великобританії був відкритий перший в світі університет дистанційної освіти Відкритий університет Великобританії. Він був названий так, щоб показати його доступність за рахунок невисокої ціни навчання та відсутності необхідності часто відвідувати аудиторні заняття.

У Росії офіційною датою народження дистанційного навчання можна вважати 30 травня 1997 р коли вийшов наказ № 1050 Міносвіти Росії, що дозволяє проводити експеримент дистанційного навчання в сфері освіти. У наказі давалося таке визначення: «Дистанційна освіта (ДО) є одним з методів отримання освіти за заочною формою навчання, заснованому на використанні специфічних освітніх технологій, що базуються на сучасних методиках навчання, технічні засоби зв'язку і передачі інформації».

Міністерство освіти затвердило і перелік вищих навчальних закладів, яким було дозволено здійснювати експеримент: Московський державний університет економіки, статистики та інформатики; НОУ «Сучасний гуманітарний інститут»; НОУ «Московська вища банківська школа»; НОУ «Московський міжнародний університет бізнесу та інформаційних технологій»; НОУ «Міжнародний інститут готельного менеджменту і туризму»; НОУ «Міжнародний університет бізнесу і нових технологій».

Розвиток IT-технологій зробило дистанційна освіта практично загальнодоступним. В даний час саме Інтернет є найголовнішим інструментом реалізації дистанційних освітніх програм. Основною перевагою Інтернету є забезпечення швидкого зворотного зв'язку між викладачами та студентами, де б не перебували ті і інші. Повсюдне поширення високошвидкісного Інтернету зробило можливим і введення в дистанційне навчання такої традиційної форми навчання, як семінари (вебінари).

При дистанційному навчанні студент отримує навчальний план на семестр, в якому зазначаються час проведення лекцій та семінарів, заліки та іспити, необхідні для отримання проміжної атестації, список літератури. Всі заняття проходять он-лайн: від студента вимагається лише вчасно опинитися у власного комп'ютера. Відеозаписи лекцій, семінарів і колоквіумів можуть бути вислані поштою (електронною або звичайною). Завдання від викладача навчається отримує по електронній пошті, виконує їх і висилає викладачеві для перевірки.

Дистанційне навчання загальновизнано вважається найбільш дієвою формою організації навчального процесу для осіб, що мають медичні обмеження для одержання регулярної освіти в стаціонарних умовах, що потребують навчання виключно на дому.

Перевагою дистанційного навчання є і те, що, як правило, його вартість на порядок нижче, ніж очне або заочне освіту. Багато середні і вищі навчальні заклади реалізують програми дистанційного навчання і на бюджетній основі, надаючи пільги абітурієнтам з обмеженими можливостями здоров'я. Багато дистанційні курси підвищення кваліфікації абсолютно безкоштовні, особливо в сфері IT-технологій. Важливими плюсами навчання дистанційно також є значна економія часу, можливість розробити індивідуальну навчальну програму.

У Росії дистанційно можна здобути середню та вищу освіту, а також постійно підвищувати свою професійну кваліфікацію.

У Росії дистанційно можна здобути середню та вищу освіту, а також постійно підвищувати свою професійну кваліфікацію.

За даними інтернет-порталу « Учеба.ру »В Москві 8 коледжів реалізують дистанційні освітні програми за 15 спеціальностями, серед яких можна назвати наступні найбільш затребувані: прикладна інформатика, земельно-майнові відносини, туризм, страхова справа, економіка та бухгалтерський облік, право та організація соціального забезпечення. У Московській області дані освітні програми реалізують такі середні спеціальні навчальні заклади, як Всеросійський коледж заочної освіти (М Сергієв Посад), Хімкинський технікум космічного енергомашинобудування (Г. Химки).

Перелік вищих навчальних закладів, що надають освітні послуги дистанційно, набагато ширше: в Москві - 48 вузів (48 спеціальностей, серед яких менеджмент, економіка, юриспруденція, державне і муніципальне управління, психологія, прикладна інформатика, реклама і зв'язки з громадськістю, менеджмент, бізнес- інформатика, митна справа, туризм, готельна справа, журналістика), у Московській області - 14 вузів.

Практично у всіх коледжів та вузів, що пропонують навчання за дистанційними програмами, є сайти, на яких вказана вся необхідна абітурієнту інформація. Необхідно ретельно вивчити всі загальнодоступні дані про те навчальному закладі, яке ви вибрали, дізнатися відповіді на ряд важливих питань, а саме:

1. Чи має вуз державну акредитацію?

2. Чи видає вуз диплом державного зразка і які документи видаються разом з ним?

3. Яка освітня, інформаційна та технічна підтримка буде вам доступна?

4. Якими навчальними матеріалами ви будете користуватися в процесі навчання?

5. Чи можна оформити в вузі (коледжі) академічну відпустку, вчитися екстерном, перездати іспит, перевестися до іншого навчального закладу?

якщо>

Дистанційно можна отримати не тільки середню або вищу освіту, а й пройти курси перепідготовки, придбай додаткову спеціальність, підвищити кваліфікацію. І тут можливості дистанційної освіти практично безмежні. Слід зазначити, що інформація про більшу частину курсів з перепідготовки та підвищення кваліфікації викладена в Інтернеті у відкритому доступі і абсолютно безкоштовно.

Національний відкритий університет пропонує користувачам більше 500 освітніх програм в різних областях. На сайті університету необхідно пройти реєстрацію, спочатку вказавши тільки ім'я, прізвище та по батькові, адреса електронної пошти. На головній сторінці сайту зазначено перелік надаваних освітніх програм. Після вибору форми навчання необхідно визначитися з предметною областю або спеціальністю. Після закінчення курсів вам буде виданий офіційний документ про професійну перепідготовку.

Корисні курси на цьому сайті для себе можуть знайти фахівці в різних областях: юристи, бухгалтери, програмісти, веб-дизайнери.

У XXI ст. освіта стає по-справжньому загальнодоступним. Головне - це ваше бажання отримати нові знання і прагнення до постійного самовдосконалення.

3.151563507111

1. Чи має вуз державну акредитацію?
2. Чи видає вуз диплом державного зразка і які документи видаються разом з ним?
3. Яка освітня, інформаційна та технічна підтримка буде вам доступна?
4. Якими навчальними матеріалами ви будете користуватися в процесі навчання?
5. Чи можна оформити в вузі (коледжі) академічну відпустку, вчитися екстерном, перездати іспит, перевестися до іншого навчального закладу?