- «Алтайська правда»: маніфест покоління У театрах регіону завершується сезон. Останньою прем'єрою...
- Офіційний сайт Алтайського краю: в Молодіжному театрі Алтаю пройде творча лабораторія для молодих режисерів...
- «Алтайська правда»: Союз театральних діячів назвав кращих акторів сезону
- «Алтапресс»: в Молодіжному театрі Алтаю поставили «Бійцівський клуб»
- «Катунь 24»: «Бійцівський клуб» покажуть в Молодіжному театрі Алтаю
- «Алтайська правда»: «Бійцівський клуб» - спектакль про неслучівшегося героїв у фотографіях
«Алтайська правда»: маніфест покоління
У театрах регіону завершується сезон. Останньою прем'єрою в крайовій столиці стала надзвичайно ефектна пластична драма «Бійцівський клуб» за культовим романом Чака Паланіка.
Судячи з реакції перших глядачів, новий спектакль режисера Максима Соколова і хореографа Катерини Культина безумовно стала подією. А в Молодіжному театрі Алтаю кажуть, що ніколи не бачили в залі для глядачів таку кількість чоловіків у віці трохи за тридцять - чи не кожен третій! (Все-таки театр у нас вважається специфічно жіночої історією, куди глядачі-чоловіки потрапляють в якості супутників.) Втім, саме для цієї аудиторії і готував свою постановку петербурзький режисер.
«Текст Паланіка ми перетворили в маніфест, присвячений поколінню 30-річних. Це покоління неслучівшегося героїв. Дітей, яких кинули батьки. І вони намагаються існувати в зажирілий суспільстві споживання »- так коротко пояснює свою ідею Максим Соколов, додаючи, що книга і його спектакль зовсім« не про звірства ».
Щодо книги, напевно, можна посперечатися, а ось спектакль і правда про інше. Про людину, які загрузли в рутині, який утратив (якщо взагалі колись розумію) сенс свого існування. Про спробу вирватися за рамки чужих очікувань і наблизитися до справжнього себе. До речі, щоб дізнатися у виставі своє життя і свою приховану біль, зовсім необов'язково бути тридцятирічним чоловіком. Але варто визнати, що саме з цим глядачем барнаульские театри давно не розмовляли настільки відверто.
Головний герой, звичайний клерк на ім'я Джек (його грає Дмитро Борисов), зустрічає таємничу особистість - харизматичного Тайлера Дердена (Олександр Савін), під його впливом вирішує порвати зі своєю цілком буржуазної життям і йти по шляху саморуйнування, досягти самого дна. Хто читав Паланіка (або бачив екранізацію Фінчера), знає, що Тайлер лише плід хвороби, диссоциативного розлади особистості головного героя. Втім, у виставі це метафора, як і маса інших сюжетних подробиць.
Дійство розбите на умовні голови, назви яких висвічуються на проекційному екрані позаду сцени: «Ти - не твоя сім'я», «Ти - не твої проблеми», «Ти - не твоя робота», «Ти - не той, ким себе вважаєш». Власне, проекційний екран і шведська стінка - єдина декорація. Ще уздовж цієї стіни сидять рядочком фігури в людський зріст, одягнені в чорне, в насунутих на обличчя капюшонах. Рівно так само виглядають спочатку майже всі чоловіки в спектаклі - однаково одягнені, пухкі і незручні через спеціальних товщинок під костюмами.
Для одного епізодичного персонажа - противного боса головного героя - створили цілий «голий» костюм товстуна. І «вилуплення» артиста з горловини цієї пухкої туші - один з найбільш приголомшливих пластичних епізодів вистави: він не тільки очевидно відсилає до процесу появи витонченого комахи з жирної личинки, а й нагадує про босховскіх монстрів, що пожирають грішників.
Що подається окремо значущим для сценічної версії цієї дуже чоловічий книги - жіноче присутність у виставі режисер не обмежив фігурою Марли Сінгер - коханки Тайлера і заклятого ворога Джека (її грає Юлія Юр'єва). Тут є яскрава робота Ксенії Кепп, що зіграла Внутрішнє тварина, і приголомшлива Оповідачка (Любов Хотіёва) - то співчутлива медсестра, то суворий тренер, то розхристана зневірена душа.
Любов Крапова
джерело: «Алтайська правда»
У Молодіжному театрі Алтаю пройде прослуховування в трупу
У Молодіжному театрі Алтаю, одному з провідних молодіжних театрів Сибіру, відбудеться прослуховування випускників профільних вузів за фахом «Актор театру і кіно» і тільки професійних артистів до 40 років. Це реальний шанс потрапити в трупу МТА, виступати на великій сцені з провідними майстрами театру, грати в спектаклях різних жанрів за класичною і сучасної драматургії.
До творчого конкурсу кандидатам необхідно підготувати стандартну програму для прослуховування: проза, танець, вокальний номер і так далі. Наявність портфоліо тільки вітається.
Прослуховування відбудеться 20 червня в театрі. Запис йде за телефонами: +7 (3852) 50-16-99 та +7 906 961 0542. Для тих, хто не зможе потрапити на прослуховування в цей день, організовують другий тур. Він намічений на 29 липня.
Відбір в трупу Молодіжного театру Алтаю на новий сезон буде йти тільки за підсумками прослуховування. Не пропустіть цю можливість потрапити в дружній творчий колектив.
Офіційний сайт Алтайського краю: в Молодіжному театрі Алтаю пройде творча лабораторія для молодих режисерів
З 22 по 28 червня в Молодіжному театрі Алтаю буде працювати творча лабораторія «Нова режисура і сучасна драматургія для молоді» під керівництвом режисера, художнього керівника Центру імені Всеволода Мейєрхольда Віктора Рижакова і за участю театрознавця і критика, лауреата театральних премій «Дебют» і «Чайка », арт-директора Центру імені Всеволода Мейєрхольда Олени Ковальської.
програма
творчої лабораторії «Нова режисура і сучасна драматургія для молоді»
Учасниками проекту # всмисле стануть шість молодих режисерів, які навчаються в міжнародній магістратурі при Центрі імені Всеволода Мейєрхольда і Школі-студії МХАТ. В ескізах вистав за п'єсами сучасних драматургів будуть зайняті артисти Молодіжного театру Алтаю.
Покази ескізів вистав пройдуть 27 і 28 червня. Після кожної вистави творча група захищатиме уривки на відкритих обговореннях за участю глядачів, модератора проекту і запрошеного театрального критика.
Кращий, на думку експертів, ескіз стане виставою, який увійде до репертуару Молодіжного театру Алтаю. Прем'єра відбудеться в наступному театральному сезоні, повідомляють в театрі.
джерело: Офіційний сайт Алтайського краю
«Алтайська правда»: Союз театральних діячів назвав кращих акторів сезону
Алтайское крайове відділення Спілки театральних діячів Росії підбило підсумки сезону і визначило виконавців кращих ролей в театрах Барнаула і Алтайського краю.
За підсумками голосування, кращу жіночу роль I плану в сезоні 2018-2019 зіграла актриса крайового театру драми Анастасія Южакова (спектакль «Час жінок»). За кращу чоловічу роль I плану нагородять заслуженого артиста Росії Валерія Лагутіна (спектакль «Російська народна пошта», Молодіжний театр Алтаю).
Артисти театру драми Олена Кегелева і Антон Кірк відзначені за ролі II плану у весняній прем'єрі «Самовбивця». А кращі епізодичні ролі в сезоні зіграли артисти МТА - Анатолій новохрещену (Старий у виставі «Кись») та Анастасія Данилова (Сара Рут в «Дивовижна подорож Кролика Едварда»).
Найпомітнішими дебютантами стали Геннадій Тихонов (Лорд Горинг в недавній прем'єрі театру драми «Ідеальний чоловік») і Володимир Кулігін за роль у виставі МТА Wonderboy, в якому глядачі так і не побачили його обличчя.
Любов Карпова
джерело: «Алтайська правда»
«Алтапресс»: в Молодіжному театрі Алтаю поставили «Бійцівський клуб»
МТА показав виставу за романом Чака Паланіка «Бійцівський клуб». Його поставив режисер з Санкт-Петербурга Максим Соколов. Це історія звичайного клерка Джека, у якого більше немає сил існувати.
Він замкнений в пастці власної свідомості, він хоче змінити своє життя, але боїться. У якийсь момент він починає битву з самим собою і обставинами, вступаючи в бійцівський клуб, де кожен може побитися просто так.
«Бійцівський клуб» в МТА показують з обмеженням 18+. Насправді це скоріше 30+ - історія про всіх, хто так хотів стати героєм, але не вийшло, хто загруз в вещизм і рутинної, вимушеної роботі, хто потай мріє підірвати свою квартиру і пустити кулю в лоб ненависному босові.
Соколов вибрав жанр, в якому рідко працюють в драматичних театрах, - пластичну драму. Вона передбачає гру всім тілом від верхівки до п'ят. Фізично актори МТА перевершили самі себе: більшу частину вистави вони скачуть по сцені в важких і незручних костюмах.
Вистава гострий як розкрита консервна банка. Коли глядач зрозуміє, що це про нього (а це станеться хвилин через п'ять після початку), то десь всередині у нього буде трохи саднити. Крім оранжевого підйомника, «Бійцівський клуб» монохромен, з вкрапленнями тілесного кольору. І це дозволяє глядачеві зосередитися на дії. Причому, візуальних ефектів в спектаклі предостатньо.
Вистава гучний, кричать там майже все. А як не кричати, якщо ти вкрай зневірився. Разом з героєм глядач вирушає в подорож до потаємних куточків своєї душі, де є місце погано прихованою агресії та брутальності.
МТА в черговий раз вийшов за рамки звичного, зробив те, чого ще ніколи не було в Барнаулі. Спектакль покажуть 31 травня. Тим, хто не встиг купити квитки, доведеться чекати до наступного сезону. За квитки теж доводиться боротися.
Надія Тиунова
джерело: «Алтапресс»
дивитися фото
«Катунь 24»: «Бійцівський клуб» покажуть в Молодіжному театрі Алтаю
Перше правило бійцівського клубу - не розповідати про бійцівський клуб. А ми розповімо про однойменну постановці петербурзького режисера Максима Соколова за мотивами роману Чака Паланіка. На закритому попередньому показі вистави в Молодіжному театрі Алтаю побувала наша знімальна група.
Спортивний зал, російський реп і вуличні бої. Таке на сцені класичного театру точно не побачиш. За словами режисера постановки Максима Соколова, за формою спектакль не буде схожий ні на роман Чака Паланіка, ні на однойменний фільм Девіда Фінчера. Але головна ідея залишиться незмінною.
Працювали над спектаклем півтори місяці. На репетиціях актори вистави освоїли складну пластичну партитуру і працювали з текстом в постійному русі. Жанр вистави - пластична драма. Є багато сцен, де потрібно показати хорошу фізичну форму. За бійки і танці відповідав хореограф з Північної столиці Катерина Культина.
Над тим, хто буде грати головні ролі, режисер Максим Соколов довго не думав. У вересні минулого року він вже ставив спектакль Wonder boy на сцені Молодіжного театру і вже тоді знав, хто буде на сцені в наступному. Головних героїв, Джека, Тайлера і Марлу, зіграли Дмитро Борисов, Олександр Савін та Юлія Юр'єва. Роль оповідача в постановці дісталася Олександру Чумакову.
За словами режисера, вистава для тих, хто хотів би змінити своє життя. Прем'єра «Бійцівського клубу» сьогодні і завтра о 18:30.
джерело: «Катунь 24»
дивитися відео
«Алтайська правда»: «Бійцівський клуб» - спектакль про неслучівшегося героїв у фотографіях
Молодіжний театр Алтаю представляє прем'єру пластичної драми «Бійцівський клуб» (18+). Сценічну версію культової книги американського письменника Чака Паланіка створив режисер Максим Соколов. Над візуально ефектною і надзвичайно експресивною постановкою з ним працювали художниця Анастасія Юдіна та режисер з пластики Катерина Культина. За словами режисера, книга і спектакль взагалі не про звірства. Текст Паланіка перетворили в маніфест, присвячений поколінню 30-річних. Це покоління неслучівшегося героїв, дітей, яких кинули батьки, і вони намагаються існувати в зажирілий суспільстві споживання.
джерело: «Алтайська правда»
дивитися фото