Музеї та галереї Донецька

  1. Музеї.
  2. Донецький обласний краєзнавчий музей
  3. Донецький обласний художній музей
  4. Галереї та виставкові центри
  5. "Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив".
  6. Художньо-виставковий центр «АРТДОНБАС»
  7. Будинок працівників культури
  8. Афіша Art-центрів Донецька:
  9. Музеї Донецька на мапі:

АВТОР: МОСКВИЧ ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА

Історія народів, традиції, культура,
Картин пишність і краса скульптури ...
Знову відвідують нас особливі почуття,
Коли йдемо в музей - великий храм мистецтва.

Д онецк сьогодні не тільки промисловий гігант. Це сучасний мегаполіс, відкритий всьому новому - баченню, мистецтву, проектам. Місто молодий, сміливий, іронічний. Його атмосфера - не тільки суворі будні, а й арт-свята. Місцева публіка завжди з задоволенням приймає цікавих гостей, радіє оригінальним експериментів і виставкам, а також не забуває власні галереї та музеї.

Музеї.

У Донецьку знаходиться 140 музеїв і музейних кімнат. Серед них два великих державних обласних музею: Донецький обласний художній музей та Донецький обласний краєзнавчий музей. Крім державних музеїв, є музеї створені підприємствами і організаціями міста. Серед них: музей історії та розвитку Донецької залізниці , Створений Донецькою залізницею; музей зв'язку, створений центром технічної експлуатації місцевого телефонного зв'язку ВАТ «Укртелеком»; музей єврейської спадщини Донбасу, створений Донецьким єврейським общинним центром; музей історії ДМЗ, створений Донецьким металургійним заводом; музей Великої Отечественой війни - філія краєзнавчого музею та інші. Силами ентузіастів створюються народні музеї. Серед них «Донбас нескорений». Також в школах створюються музейні кімнати.

Донецький обласний краєзнавчий музей

АВТОР: МОСКВИЧ ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА   Історія народів, традиції, культура,   Картин пишність і краса скульптури

Краєзнавчий музей.

Донецький обласний краєзнавчий музей знаходиться в Київському районі Донецька. Сфера його діяльності - науково-дослідна. До складу Донецького обласного музею включені музей Сергія Прокоф'єва в селі Красне, музей Володимира Немировича-Данченка в селі Нескучне, музей історії лісу в Великоанадольському лестнічестве.

Свою історію цей заклад починає з 17 вересня 1924 року. Ініціатором створення музею був викладач географії Донецького гірського технікуму А. А. Ольшанченко. Перші експонати були надані музею донецькими студентами В. П. Лавриненко та А. І. Сімаковим і робочими металургійного заводу Н. Ніколаєнко і А. Брещінскім.

Протягом майже 50-ти років музей розташовувався в різних приміщеннях: на складі зерна у дворі кінотеатру «Колізей», на другому поверсі Братської школи, в трикімнатному приміщенні колишнього театру братів Тудоровськіх, в клубі імені Леніна на Ларінке, в будівлі Донецької обласної бібліотеки ім . Н. К. Крупської. І лише в грудні 1972 року музей переїхав в окрему будівлю по вулиці Челюскінців, де знаходиться і в даний час. Приміщення краєзнавчого музею складаються з 24 виставкових залів, де щорічно проводиться близько 40 виставок.

Приміщення краєзнавчого музею складаються з 24 виставкових залів, де щорічно проводиться близько 40 виставок

Сучасний фонд музею налічує 120 тисяч експонатів з палеонтологічної, археологічної, нумізматичної, етнографічної колекцій, а також колекції стародруків, культових предметів XVIII-XIX століть, фотографій, зразки продукції підприємств, особисті речі відомих людей Донбасу та інші колекції.

Гості музею, відвідуючи експозиції та виставки, переймаються не тільки духом соотвествующей епохи, а й відчувають себе її сучасниками, відчуваючи як час завмирає перед такими особистостями минулого, як Н.С. Хрущов, С.С. Прокоф'єв, В.І. Немирович-Данченко, А.І. Куїнджі, В.В. Берві Василь Васильович, Д. І. Менделєєв, Г.Т.Береговий, Л.Д.Кізім і ін.

Донецький обласний художній музей

Донецький обласний художній музей - один з найбільших музеїв художнього профілю в Україні, лауреат обласного конкурсу, володар «Золотого Скіфа» 1999 року.

Музей заснований 23 вересня 1939 роки як музей образотворчого мистецтва, з 1965 року - Донецький художній музей.

Сучасна колекція музею охоплює сьогодні 14 тисяч творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва найвідоміших українських, російських і зарубіжних майстрів XVI-XX століть, а також твори античності.

Серед видатних імен художнього Парнасу, чиї роботи представлені в музеї, - І. Айвазовський, А. Бенуа, Д. Бурлюк, В. Васнецов, В. Голубкіна, І. Грабар, Дж. Доу, О. Кипренский, П. Кончаловський, А . Корін, В. Полєнов, А. Саврасов, В. Сєров, В. Суриков, Роберт Фальк, І. Шишкін, Т. Яблонська.

Кустодієв Борис Михайлович «Косовиця», 1910-і, картон, олія. 33x41 см Шишкін Іван Іванович «Березовий ліс», 1871, полотно, олія. 70x110,5 см Айвазовський Іван Костянтинович «Лазуровий грот. Неаполь », 1841, полотно, олія. 74x100 см

З зборів Донецького обласного художнього музею.

Не залишать байдужими відвідувачів музею 29 скульптур нашого земляка Миколи Васильовича Ясиненко, який працював над створенням як відбитих у бронзі символічних образів, так і видатних діячів ХХ-ХХІ ст .: «Автопортрет» (1991), «Олександр Блок» (1978), « Олександр Грін »(1995),« Венера Донецька »(1988),« Борошно »(1995),« Портрет народної артистки України Софії Ротару »(1977),« Порив »(1980),« Прощальна пісня »(1973),« Серьожа »(1966),« Чоловік, який рибалка »(1967),« Елегія. Портрет дружини »(1981),« Юність »(1978),« Яся »(1973) та інші.

Портрет дружини »(1981),« Юність »(1978),« Яся »(1973) та інші

Paduano Arte.

Галереї та виставкові центри

Салон-галерея Paduano Arte

Салон-галерея Paduano Arte є ексклюзивним представником мережі галерей іменитого італійського галериста Антоніо Падуан і перебувати в тісній співпраці з італійськими майстрами. Керівник салону, Карачанський Костянтин Едуардович, протягом трьох років особисто освоював галерейний справа в провінції Неаполя.

Сьогодні подібний заклад, що представляє італійську живопис, в Україні поки єдине. Воно знаходиться в творчому серці Донецька - на бульварі Пушкіна, 30 - і завжди відкрито для шанувальників творчості прекрасної середземноморської країни, яка вже багато століть формує культурні уподобання та смаки європейців.

Композиційне досконалість, палаючі фарби, відточений малюнок і віртуозне володіння пензлем є відмінною рисою італійської школи. Вічні сюжети, мотиви, композиційні ходи переходили з покоління в покоління, щоб їх будувати традицію, в суперечці і в злагоді з якою мистецтво Італії рухалося до нових відкриттів. Сучасні італійські майстри зробили відкритий діалог з класикою, природною частиною художньої практики.

"Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив".

«ІЗОЛЯЦІЯ».

На території одного з промислових підприємств Донецька, заводу ізоляційних матеріалів, в 2010 році був створений фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив »- неприбуткова організація, місією якої є збереження індустріальної спадщини регіону і культурне відродження Донбасу. "Ізоляція. Платформа культурних ініціатив" - явище унікальне не те що для Донецька, а для всієї України. Його ініціатори на чолі з автором проекту Любов'ю Михайлової, відомої як мецената і співзасновника фонду EIDOS, замахнулися на повноцінний проект в популярному жанрі "культурної конверсії", коли за допомогою архітекторів-урбаністів, сучасного мистецтва та правильної піар-кампанії з боку міської влади депресивний індустріальний район перетворюється на місце, придатне для постіндустріального існування.

«ІЗОЛЯЦІЯ» не просто центр сучасного мистецтва, це щось більше. За проектом реконструкції будівлі та освоєння прилеглих територій, який представили британські архітектори Крістc Ернстсонс і Рік Роуботем, типове будівля-коробка, зібране з залізобетонних плит, перетворилося в галерею з виставковим залом, медиацентром і терасою на даху, а довколишній остиглий терикон стане лісистим парком і майданчиком для ландшафтних арт-проектів. Сфера діяльності фонду - культура, екологія, освітні програми, в рамках яких проводяться лекції, дискусії, майстер-класи, присвячені сучасному мистецтву. Тільки за 2011 рік було реалізовано кілька широкомасштабних проектів, серед яких:

  • Аудіо-візуальний проект «Звукоізоляція»
  • Аудіо-візуальний проект «У діалозі з арт-простором»
  • Програма фото-резиденцій «Мінлива хмарність»
  • Арт-проект «Цай Гоцян - 1040 метрів під землею»

Всі проекти викликали великий інтерес донеччан і гостей міста. Взагалі, зкскурсіі по «Ізоляції» завжди незвичайні. Кожен знайде для себе багато нового, місцями незрозумілого, але дуже цікавого!
2012 рік почався ще більш ітнереснимі подіями:

    • Унікальна художньо-екологічна виставка еко-плаката Міжнародного трієнале "4-й Блок", в якій експонуються видатні художники багатьох країн світу.
    • Конкурс художніх ідей для сноу-арт проекту "Сліди на снігу 2012 - Міські оазиси".
    • Майстер-клас по хенд-мейду з тетра-пак за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в рамках програми "Енергія змін".
    • Про всіх поточних і майбутніх події Ізоляції можна дізнатися на офіційному сайті фонду -

izolyatsia.org

Художньо-виставковий центр «АРТДОНБАС»

«АРТДОНБАС».

«АРТДОНБАС» - нова сучасна галерея столиці найбільшого індустріального центру України, орієнтована на формування творчої спільноти мистецької еліти шахтарського регіону. Виставковий центр «АРТДОНБАС» створений в Донецьку в 2011 році, так як місто давно відчував гостру потребу в виставкових площах. Завдання центру - формування арт-спільноти, створення можливості донеччанам і гостям міста і подивіться всі доступні напрямків і авторів сучасного мистецтва і надати можливість виставлятися і бути почутими тим, хто займається творчістю і мистецтвом в Донецьку і Україні. "АРТДОНБАС" розташований в підставі монумента "Твоїм визволителям, Донбас!".

Структура галереї відповідає всім європейським вимогам і представлена ​​двома сучасними багаторівневими виставковими залами, фотостудією, кафе, спеціалізованим магазином професійної літератури, багетній майстерні і обладнаним конференц-залом. Тут проводяться лекції про мистецтво, а для юних поціновувачів дозвілля відкрита дитяча студія живопису Geniart.

Уже сьогодні галерея є не тільки художньої майданчиком для реалізації арт-проектів, а й одним з провідних ньюсмейкерів Донбасу! На півтора тисячах квадратних метрів представлені роботи Поліни Шакало, Олексія Полякова, Юрія Зорка, Володимира Шенделя, заслужених художників України Бориса Єрьоміна, Лариси Джарти, Григорія Тишкевича, Геннадія Жукова, Володимира та Валентини Теличко, заслуженого діяча мистецтв України Тараса Шевченка. Всього в галереї представлено понад 300 художніх творів різних стилів і жанрів.

Будинок працівників культури

      Ще один з найважливіших осередків культури Донбасу - обласний Будинок працівників культури. Літературні вечори, виставки картин, прем'єри книг, зустрічі з людьми мистецтва, концерти та дитячі свята, що проводяться в Будинку, залучають в його стіни безліч людей небайдужих до долі культури нашого краю. Серед тих, хто побував у стінах Будинку - Зіновій Гердт, Белла Ахмадуліна, Євген Євтушенко. Відомі художники виставляли тут свої роботи: Володимир Шендель, Поліна Шакало, Микола Ясиненко і інші. Музичні вечори, організовувані народним артистом України Станіславом Саварі давно здобули постійну публіку і шанувальників. Будинок працівників культури містить концертний зал на 90 місць, а також дві вітальні, що дозволяє проводити найрізноманітніші заходи будь-якого формату.

Афіша Art-центрів Донецька:

Назва Адреса Телефон Донецький обласний краєзнавчий музей м Донецьк, вул.Челюскінців, 189а +380 (62) 3110757, (622) 553474, (622) 555 429 Донецький обласний художній музей Донецьк, бул. Пушкіна, 35 +380 (62) 305-37-23, +380 (62) 304-83-03 Салон-галерея Paduano Arte м Донецьк, б. Пушкіна, 30. +380 (62) 305-41-37 фонд "Ізоляція" Донецьк, вул. Світлого Шляху, 3 +380 50 477 26 20 АРТДОНБАС м Донецьк, вул. Челюскінців, 189 +38 (062) 332-73-85 +38 (050) 548-68-55 Донецький Будинок працівників культури 83001, вул. Артема, 84 а (062) 304-93-15; (062) 304-93-18


Музеї Донецька на мапі:
Детально на сайтах:

Поділитися посиланням: