13 січня 2015 року, 9:27 Переглядів:
Численні експозиції Львівського історичного музею можна знайти на пл. ринок під номерами 2, 4, 6 і 24 і в колишньому міському Арсеналі на вул. Підвальній, 5. Фонди музею вміщують понад 340 тис. Експонатів.
"Королівські зали"
Однією з чудових виставок музею є експозиція історичних цінностей в так званих "Королівських залах", що знаходиться на пл. Ринок, 6. Цей палац в 1580г. побудував волоський купець Корнякт. На початку 17 століття будівлю займав жіночий монастир, але в 1647г. польський король Яну III Собеський отримав "кам'яницю" у спадок і використовував його як тимчасову резиденцію.
"Тут зібрані шедеври зі всієї Європи. Подивитися наші експонати приходить безліч людей - до тисячі відвідувачів в день, особливо зараз, коли у Львові повно гостей з інших міст. Тут ми зустрічали туристів з Італії, Німеччини, Франції, всієї східної і центральної України: Житомира, Херсона, Дніпродзержинська ", - розповідає Мирослава Луцик, науковий співробітник" Королівської зали ". Екскурсія в музеї коштує 10 гривень для дорослих і безкоштовно для дітей дошкільного віку.
Чотири "королівських" залу на другому поверсі музею вражають відвідувачів не тільки розкішним інтер'єром - ліпні стіни і стелі, а також художній паркет з понад десятка різних порід дерева. Тутешні стіни прикрашені старовинними зображеннями вельможних дам, за стародавніми дзеркалами ховаються таємні ходи в панські спальні, а колекція дорогоцінних орденів, сонячних і зоряних годин, меблів порцеляни і унікальна гасова лампа, викличе заздрість будь-якого колекціонера. Всі експонати - родом з 16-19 століть.
Як стверджують музейники, багато експонатів встигли побувати на знімальних майданчиках. У фільмі "Д'Артаньян і три мушкетери" знімали оповите легендами "крісло-дракон" або "трон сатани", саме на ньому сидів Д'Артаньян, коли грав з Рішельє в шахи.
Фото: кадр з фільму
Також в кіно відзначився столик-бюро, на якому королева Анна Австрійська писала любовні листи герцогу Бекінгему.
Не менш привабливий експонат - механічний німецький поліфон 19 століття, що став, за словами екскурсоводів, першою версією сучасної ді-джейський системи. З музичного скриньки, коли його завести, до сих пір звучить ніжна мелодія, яка, мабуть, заспокоювала нерви нашим пра-пра-пра-бабусь або народжувала любовні мрії в юних головах їхніх дочок.
Живопис від Карпат до Дніпра
Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (заснований греко-католицьким митрополитом Андреєм Шептицьким в 1905 р) розміщений в двох корпусах - пр. Свободи, 20 і вул. Драгоманова, 42.
Особливою гордістю музею є найбільша в Україні колекція середньовічного українського сакрального мистецтва XII-XVIII століть: ікони, скульптура, рукописи, стародруки, вишиті церковні тканини, а також колекція творів народного мистецтва XVII-XX ст. Це вироби з кераміки, кістки, металу, тканини; вишивка, різьблення по дереву, народний одяг, писанки, розпис на склі.
Ми ж відвідали постійну експозицію "Українське мистецтво 20 століття", де виставлені роботи українських художників київської, одеської, закарпатської і звичайно, львівської шкіл, також показані картини художників, які довгий час були в еміграції. Всього 381 робота - живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво. За словами музейників, після відкриття експозиції 19 грудня 2014 р. сюди приходить безліч людей, адже раніше всі твори припадали пилом в фондосховищах, поки не був зроблений ремонт в новому корпусі.
Для любителів живопису ця виставка - справжня знахідка, де можна знайти багато знайомих імен і полотен. Хто далекий від кистей і фарб, винесе враження яскравості і "свята", адже, справді, роботи багатьох творців стоять на одному рівні зі світовими "знаменитостями", але ми про них знаємо не так вже й багато. І тільки завдяки таким виставкам можна відкрити для себе українських геніїв, як Олена Кульчицька, Олександр Мурашко, Іван Труш, Олекса Новаківський.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Музеї Львова: крісло Д'Артаньяна і живопис, що об'єднала всю Україну". інші Новини Західної України дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Тетяна Самот
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.