Вперше в Музеях Московського Кремля відкрилася виставка творів декоративно-прикладного мистецтва Японії XIX - початку XX століття з приватної збірки всесвітньо відомого британського вченого, колекціонера і філантропа іранського походження, професора Нассера Девіда Халілі. На експозиції у всій своїй красі представлені численні різновиди знаменитих на весь світ японських кімоно, неперевершені зразки японських вишивок шовком, художнього металу, а також емалевих виробів, значна частина яких була створена майстрами, що були офіційними постачальниками двору японських імператорів.
Експозиція виставки включає близько 90 експонатів, третина з яких ніколи раніше не демонструвалися широкому загалу кімоно періодів Едо і Мейдзі, в тому числі церемоніальні. Призначені для жінок і чоловіків, молодих дівчат, дітей і навіть немовлят ці розкішні кімоно зшиті з ексклюзивного шовку ручної роботи японського виробництва і високо цінувалися привізних тканин. У їх оздобленні використані неповторні, характерні тільки для японського традиційного мистецтва візерунки, виконані в техніках батика, розпису по трафарету, ручного розпису, а також вишивки шовком і металевими нитками.
Унікальне поєднання традиції і новаторства, характерне для епохи Мейдзі, особливо яскраво проявилося в творчості видатних японських емальєрів і художників по металу, чиї твори також представлені на виставці. Такого роду і рівня вироби, починаючи з 1873 р представлялися Японією як на національних індустріальних виставках в Токіо, так і на міжнародних виставках в Австрії, США, Франції, Німеччини, Великобританії та Бельгії, використовувалися в якості дипломатичних дарунків. Для цього відбиралися предмети найвищого рівня, оскільки держава надавало великого значення розвитку культурних і економічних зв'язків.
Всі без винятку твори, відібрані для експонування на виставці в Музеях Московського Кремля, відрізняє високий, що не досягався в інші періоди рівень виконання, а також бездоганний, рафінований смак їх замовників і творців.
ВИСТАВОЧНІ ЗАЛИ
Каталог виставки можна придбати:
- у виставковому залі Успенської дзвіниці;
- в музейному магазині в Олександрівському саду;
- в музейному магазині в Палаті зброї;
- в магазині на Соборній площі.
Ціна каталогу - 2 500 руб.