Музей "35-я батарея" в Севастополі

Дивитися всі фотографії музею 35-я батарея   Якби оточуючі нас предмети могли говорити, багато для нас не було б таємницею
Дивитися всі фотографії музею 35-я батарея

Якби оточуючі нас предмети могли говорити, багато для нас не було б таємницею. Але поки історики разом з вченими думають, як зібрати таку інформацію, залишається тільки уявити, що б ми почули від 35-ї берегової батареї, розташованої в Севастополі. Світло, мотор і срібна 35-батарея в кадрі:

Коли в 1913 році будувалася берегова батарея, вже з самого початку вона викликала фурор. Тільки уявіть, на неї пішло стільки ж бетону, скільки і на будівництво Запорізької ГЕС. Її завданням було захищати Севастополь з боку моря, і вона прекрасно справлялася зі своїм призначенням.

Велика частина батареї розміщувалася під землею, а зверху були встановлені 2 баштових знаряддя, які могли відправляти снаряди максимум на 40 кілометрів. Саме 35-я батарея з першого пострілу 7 листопада 1941 року і до останнього 1 липня 1942 захищала Севастополь, але вороги були сильнішими, і довелося здати оборону Севастополя, незважаючи на всі старання 35-ї батареї і її команди.

Сумні події, які назавжди залишаться в пам'яті нащадків і не раз відгукнуться в серці у відповідь на сучасні пейзажі 35-ї батареї.

І в даний час, гуляючи по меморіальному комплексу «35-я берегова батарея», мимоволі уявляєш, як все було. Постріли, поранені, вибух 2-й вежі через незакритий до кінця затвора знаряддя, коли загинули близько 40 осіб, останнім нічну нараду, на якому було прийнято рішення залишити 35-ю батарею і рятувати залишилися людські життя. Багато нелегких спогадів.

Але якби стіни 35-ї батареї могли говорити: вони б відповіли нам «Живіть, радійте мирному небі, яскравого сонця і бережіть мир, ми так хотіли, щоб він був завжди». І нехай у вашому серці після відвідин 35-ї батареї назавжди залишиться тільки подяку.