У Києві я живу більше 10 років, він став мені рідним, і якби мене запитали, чи добре я знаю його, то напевно, відповідь була б, негативним. На мій погляд, Київ настільки багатогранний, що його можна відкривати дуже довго. Тим більше, в столиці часто з'являються нові цікаві місця, наприклад, такі як аутлет-містечко Мануфактура , Пейзажна алея або Київ в мініатюрі про які я вже розповідала. Крім новинок, якими поповнюється столиця дуже популярними і цінними є пережиті десятиліття пам'ятки міста. Одним з них є Музей мікромініатюри, який знаходиться на території Печерської Лаври.
Зміст статті:
Не можна сказати, що я не чула про нього раніше, але на мій сором, ні разу там не була. За п'ять років навчання в універі я жила зовсім поруч, але частіше ми ходили в Лавру на службу або за водою. Нещодавно ми запланували невеликий маршрут по місту, в нього увійшов музей мікромініатюри в Києві, про який сьогодні і піде мова.
У музей ми приїхали у вихідний день. Відвідувачів у Лаврі було дуже багато. Хтось прийшов на службу, а хто-то, так як і ми на екскурсію. Якщо не хочете платити за вхід на територію потрібно приходити до 8 ранку. Ми не встигли, і довелося викладати грошики. Микроминиатюра розташована на площі з правого боку скверу з джерелом. Коли ми зайшли в невелику кімнатку нічого особливого не побачили. Все якось сіро, в загальному, ніяк, але коли почали розглядати експонати, були в шоці. Настільки вони фантастичні!
Автором усіх робіт є Микола Сядристий. Він вважається кращим мініатюристом світу. Відомий і талановитий майстер народився в Харкові. Його музеї знаходяться в Москві і Андоррі. Микола Сядристий придумав особливу технологію виготовлення мініатюрних зразків. Зауважу, що всі експонати зроблені вручну, вони унікальні і неповторні.
Зразки представлені на двох поверхах, але другий був, на жаль, закритий. До перегляду відкрито близько 16 експозицій. Експонати такі мініатюрні, що побачити їх неозброєним оком неможливо, тому, біля кожного, встановлений мікроскоп, поряд з яким висить опис, щоб уявляти собі розміри, матеріал і техніку виготовлення.
У музеї мікромініатюр в Києві ми побачили: підкована блоха (нас дуже здивувало, що блоха справжня), саму мініатюрну скрипку в світі, караван верблюдів, що помістився в вушко голки, портрет Юрія Гагаріна в терновому зернятку, Портрет знаменитої балерини Майї Плісецької, майстер умістив на шматочку вишневої кісточки. Я пам'ятаю книгу Кобзар, вона була така величезна і важка, що тягнути її в школу було дуже важко, Сядристий постарався, і зробила її найменшою в світі. Ілюстрована книга розміром 0,6 мм складається з 12 сторінок, на яких написані вірші Т.Г. Шевченка. Обкладинка міні Кобзарик зроблена з пелюстки безсмертника і зшита павутиною. Вражає! Чи не правда?
Серед фантастичних робіт майстра нас вразило ще одне творіння. Це троянда в людському волосі. Ви тільки уявіть, в тоненькому волосині просвердлені порожнину, в яку поміщена гілка троянди. Її товщина складає 0,05 мм. Виглядає це неймовірно красиво! А чого вартий мініатюрна шахівниця з фігурами встановлена, дивним чином на шпильці. І це лише маленька частина колекції.
Я не уявляю, як можна зробити шедеври мистецтва, в такому мініатюрному розмірі. Всі вони, дійсно феноменальні. Нічого подібного я раніше не бачила. Кожна робота це шедевр, зроблений руками талановитого майстра. Що я можу ще сказати: Це треба бачити!
Резюме. Не дивлячись на непоказну обстановку самого Музею мікромініатюри в Києві, експонати нас дуже вразили. Це місце, безумовно, заслуговує на увагу.
Корисна інформація (Музей мікромініатюри в Києві)
Адреса:
Київ, вулиця Івана Мазепи 21, Печерська Лавра
Час роботи:
Кожен день крім вівторка з 9: 00до 17.00 з 13:30 до 14:00 ОБІД
Ціна:
Вхід в музей 25 грн.
Вхід на територію Печерської лаври 15грн.
Спасибі, що читаєте наш блог. До скорої зустрічі на сторінках нашого щоденника Подорожей
Чи не правда?