Музей історії мистецтв у Відні об'єднує кілька майданчиків. До складу музею входять і Збройна палата в Хофбурге , І колекція музичних інструментів в Ефесськом музеї, і колекція карет в палацовому комплексі Шенбрунн . Але головним музейним будівлею, яке повністю присвячено історії мистецтв, є палац на площі Марії Терезії.
Пишне будівлю Kunsthistorisches Museum в стилі італійського ренесансу з двома внутрішніми дворами і декорованим скульптурами фасадом виглядає елегантно й урочисто.
З історії об'єкта
Площа Марії Терезії обрамляють два чудових будівлі, які були побудовані як «імперські музеї». Один з них присвячений історії мистецтв, а інший - історії природного розвитку життя на Землі.
При переплануванні Відня в середині XIX століття був оголошений конкурс на проект музеїв. Свої проекти підготували кращі архітектори Австрії - Генріх Ферстель, Моріц Лор, Теофіл Хансен, і Карл Хазенауер. Однак жоден з них не отримав схвалення комісії. Імператор Франц Йосиф I і комісія вимагали доопрацювання проектів, з чим погодилися тільки Лор і Хазенауер.
Для оцінки доопрацьованих проектів імператорська комісія запросила талановитого архітектора, чия слава вже поширилася по всій Європі, Готфріда Земпера. Земпер схвалив в основному архітектурний план Карла Хазенауера, вніс свої доповнення, і в липні 1870 року проект, як спільна робота двох архітекторів, був затверджений до виконання.
Для організаційного управління будівництвом музею була створена спеціальна облікова книга Baujournal, в якій записували інформацію, як йдуть будівельні роботи, скільки людей і яких професій зайнято в певний день, яких результатів досягнуто. У музеї зберігається Baujournal з 423 сторінок, які містять щоденні записи з 1871 по 1888 рік. Результатом такої відповідальної роботи став справжній палац:
У 1889 році будівництво палацу завершили, і цей рік вважається датою заснування музею. На вершині купола встановлена статуя Афіни, автором якої є скульптор Johannes Benk.
Яким постає музей сучасникам
Входячи в музей, відвідувачі виявляються в просторому вестибюлі з парадними сходами і сферичними склепіннями, спрямовуються до купола:
Ідеальний коло отвору відкриває вид на купол майже на 40-метрову висоту. Вестибюль знаходиться в проекції купола і нагадує великий зал для балів. Над оформленням парадних сходів працювали віденські художники Клімт, Макарта і інші.
Музей історії мистецтв відомий своєю картинною галереєю, де представлена колекція живопису, зібрана Габсбургами. Як і всесвітньо відома Дрезденська галерея , Музей Відня багатий полотнами прославлених італійських, фламандських, німецьких, голландських живописців.
Є тут Мадонна пензля Рафаеля - «Мадонна в зеленому», а також «Мадонна з немовлям» Дюрера, полотна Рубенса, Рембрандта, ван Ейка. Велика колекція робіт Пітера Брейгеля.
Також в художньому музеї розміщена Єгипетсько-близькосхідна колекція, яка налічує понад 17000 експонатів. Вік деяких експонатів перевищує 4000 років.
До рідкісних зібрань відноситься і Антична колекція, де зібрані знахідки, починаючи з бронзового століття і до раннього середньовіччя.
Нумізматика представлена в трьох залах музею колекціями монет, медалей і банкнот. Кунсткамера об'єднує колекції цінностей, мініатюрних скульптур з напівкоштовних каменів і дорогоцінних металів.
Всі розділи Музею історії мистецтв можна відвідати за єдиним квитком вартістю 15 €. Години роботи музею 10.00 - 18.00.
Kunsthistorisches Museum на мапі