Музей Клімта у Відні
За останні кілька десятиліть фігура Густава Клімта стала нерозривно асоціюватися з Віднем, як і солодкий марципан Моцарт-талерів. Підтвердження тому - величезний пласт сувенірної продукції, чашок, блокнотів, парасольок з клімтовскімі мотивами. Окремі роботи майстра, наприклад знаменитий «Поцілунок» або «Золота Адель», давно вже набули статусу легендарних творів в історії мистецтва.
По правді кажучи, на тлі загального «буму» захоплення художником, створювати оригінальні виставкові проекти без нальоту кітчу і пафосу не так вже й легко. Однак куратори віденських музеїв з честю вийшли зі складної ситуації, представивши безперечні шедеври в «оправі» величезного пласту графіки, архівних матеріалів, просто цікавих фотографій, які проливають світло на особливості художньої манери Клімта. Вийшло дуже цікаво, інформативно і, головне, різноманітно.
Музей Клімта у Відні
Є всього потроху, на будь-який смак. Монументальний живопис представлена розписами над парадними сходами в Музеї історії мистецтва і «бетховенських фризом» в Сецесіоні. В обох випадках є рідкісна можливість, піднявшись на спеціально зведені з цієї нагоди подіуми, розглянути зазвичай високо знаходиться живопис поблизу.
Загальне враження можна доповнити, відвідавши Музей прикладного мистецтва, де після довгої реставрації експонуються ескізи до мозаїчній фризу палацу Стокле в Брюсселі. Вичерпну добірку графічних робіт Клімта представляє Альбертіна, а в Музеї Леопольда склали оригінальну «мозаїку» з живопису, поштових листівок і висловлювань самого майстра.
Музей Клімта у Відні
У 2012 році виповнюється 150 років з дня народження знаменитого австрійського художника Густава Клімта. У цей ювілейний рік у Відні буде представлено як ніколи багато творів генія і основоположника модерна в австрійському живописі. Численні спеціальні виставки запропонують своїм гостям поглянути на творчість художника з різних сторін.
Музей Клімта у Відні
Завершення багаторічних реставраційних робіт і 150-річчя з дня народження Густава Клімта стали в 2012 році для Музею прикладного / сучасного мистецтва (MAK) приводом для виставки, присвяченій ескізами Густава Клімта до мозаїки в їдальні брюссельського палацу Стокле, цього головного твору мистецтва в колекції. Дев'ять креслень, кожен розміром приблизно один на два метри, були створені в 1910 і 1911 роках. На початку своєї роботи у Клімта була лише приблизна концепція того, як фриз повинен виглядати в деталях. В процесі зміни ескізних проектів в масштабі 1: 1 поступово виникло відоме сьогодні твір мистецтва. В ході реставрації та консервації ці зміни були підтверджені документально, відтворена манера роботи Клімта, а його розпорядження представлені в порівнянні з виконаними частинами мозаїки і виробничими реліктами Віденської майстерні.
Музей Клімта у Відні
Центральним експонатом спеціальної виставки в Театральному музеї стала знаменита картина Густава Клімта «Гола правда». Імпозантна жінка зростом два метри, що уособлює оголену правду, тримає перед спостерігачем дзеркало. Ця картина є власністю австрійського письменника Германа Бара, друга Клімта, спадщина якого зберігається в Театральному музеї.
У Віденському музеї знаходиться колекція творів Клімта, яка в 2012 році буде вперше представлена повністю. У розпорядженні музею 400 полотен - найбільше в світі зібрання малюнків Клімта, серед яких є абсолютні шедеври, ескізи і попередні малюнки всіх періодів творчості художника. Демонстрація всіх малюнків дозволяє познайомитися з усіма тематичними робочими групами малюнків у всьому їх різноманітті. Крім малюнків демонструються деякі картини, серед них найголовніше художній твір музею - «Портрет Емілії Флёге», створений в 1902 році.
Австрійський етнографічний музей може похвалитися 350 текстильними зразками зі спадщини Емілії Флёге (1874-1952). Супутниця життя і муза Клімта була власницею віденського салону високої моди «Сестри Флёге» на Маріахільфер Штрассе, де вона розробляла модельні сукні для віденського вищого світу. На виставці вперше представлені тканини з орнаментами в стилі модерн, тонкі спиці, красива вишивка і ажурна тасьма.
Музей Клімта у Відні
Виставка в Будинку художника пропонує зануритися в історію життя Густава Клімта. Увага гостей виставки буде звернено на творчі та біографічні точки дотику Клімта з найважливішим мистецьким об'єднанням Центральної Європи. З 1891 по 1897 роки Клімт входив до складу Будинку художника і брав активну участь в його заходах. Завдяки громадським зв'язкам, які пропонувало це об'єднання, в багатьох комітетах він був покликаний виконувати громадські доручення. В архівах Будинку художника зберігся цілий ряд документів, листів і фотографій, що стосуються життя і творчості Клімта.
Густав Клімт був найталановитішим в Австро-Угорщині з усіх представників стилю модерн (його називають тут югендстиль). Творча манера цього художника-символіста зазнала безліч трансформацій: від необароко його перших картин, до модерну. Клімт змінив традиційні алегорії на складний, вишукана мова візерунків, який характерний для його "золотого періоду".
Ранні роботи Клімта представляли переважно великі фрески для театрів. Їх натуралістичний стиль особливого інтересу для любителів модерну не представляє. У чудових розписах, що зображують алегоричні фігури, виконаних в 1891 році Клімтом над великими сходами, розташованої в віденському Музеї історії мистецтв, вперше видно типові для югендстиля чіткий силует і прихильність до орнаменталізм.
Музей Клімта у Відні
Період рубежу ХІХ - ХХ століть увійшов в російську історію як один з надзвичайно яскравих сплесків творчої енергії. Настільки стрімке зростання творчої активності став, в тому числі, і причиною народження в свідомості сучасників особливого стилю - стилю модерн - відразу ж похрещеного за особливу змістовну спрямованість додатковим синонімом - «новий стиль».
Культура модерну надзвичайно самобутня і самоцінна, так як подарувала світові цілу плеяду чудових, архітекторів, художників, скульпторів, поетів і письменників, режисерів і музикантів. Одним з таких представників і був Густав Клімт в Австрії і Врубель в Росії.
До кращих робіт Клімта відносять його портрети, написані в більш пізній час. Їх можна подивитися в віденської Австрійській галереї, розміщеної в Імператорської резиденції Бельведер. У цьому прекрасному палаці, побудованому в бароковому стилі, знаходиться колекція живопису, в якій головне місце відведено картинам Густава Клімта і їх перлині знаменитому "Поцілую".