- садиба Лопухіних
- Постійна експозиція музею імені Реріха
- 3D Тур по музею Реріхів
- Унікальність Міжнародного Центру ім. Реріхів
- Враження від музею
- Контактна, довідкова інформація та години роботи
- Пам'ятки поруч з центром Реріха
- Подивіться цей невеликий відео-сюжет про музей ім. Н.К. Реріха
Історія Міжнародного Центру Реріхів в Москві починається задовго до його розміщення в строгому жовтому будинку з колонами на Знам'янці. Мабуть, доречно позначити роком, з якого все почалося, 1924. Саме тоді було створено безсмертний твір Олени Іванівни Реріх «Вогненний досвід». Основою її вчення стали поняття оживити етики, космології і думки про майбутнє всього людства. Її чоловік і ідеологічний товариш Микола Костянтинович Реріх відомий всьому світу, завдяки своєму багатогранному творчості, а також організованої ним експедиції в важкодоступні райони Азії.
Святослав Миколайович Реріх
Ідея відкриття музею виникла, коли Святослав Миколайович Реріх висловив бажання передати всю спадщину своїх батьків комплексу в листі, опублікованому в 1989 році в газеті «Радянська культура». Це ініціатива і послужила приводом для організації Центру на території Москви. З тих пір Центр існував в різних форматах.
Він то закривався, то відкривався знову. У 1993 році на його базі був відкритий музей. З роками він розширювався, займав нові приміщення садиби Лопухіних. Центр був неодноразово нагороджений за свою унікальну експозицію і внесок в культурно-історичне і наукова спадщина країни.
садиба Лопухіних
У 1989 році для розміщення експозиції, переданої Центру Святославом Реріхом, їм було вибрано старовинна будівля, побудоване в кінці XVII століття. Воно включало в себе два поверхи, двохярусне ганок, фасад, оформлений на манер західного класицизму. У XIX столітті до будівлі був прибудований портик з колонами. До 1989 року садиба знаходилася в поганому стані і потребувала серйозної реставрації. Завдяки зусиллям та ініціативі Святослава Миколайовича були проведені великі роботи по відновленню історичного вигляду будівлі, зміцненню фундаменту.
Сьогодні відвідувачі можуть помилуватися відтвореної «з нуля» чудовою внутрішньою обробкою (каміни, печі, паркетні дубові підлоги, старовинні дзеркала, лазуритові вставки, покриття зі штучного мармуру), а також побачити парадне Червоне ганок, що веде на другий поверх. Навколо основних будівель розбитий сад, в майбутньому планується відновлення на його території господарських будівель.
Постійна експозиція музею імені Реріха
При вході відвідувачі потрапляють у Вступний зал. Його прикрашають символічні картини Н.Г. Волкової, виконані в чорно-жовтих тонах. У центрі залу знаходиться кришталевий кристал. Таке «передмова» до реріховськой спадщини створює особливу містичну атмосферу, готує гостей Музею до знайомства з основною експозицією.
Петербурзький зал служить для опису життєвого шляху Миколи Костянтиновича Реріха. Тут відвідувачі побачать старі фотознімки, ранні малюнки художника, листи, спогади. Його полотна представлені в залах Живої Етики, Вчителів і Російському залі. Вони розділені тематично і за кольоровою гаммою.
Кожен зал представляє собою закінчену цілісну художню експозицію, що символізує певний етап у творчості М. К. Реріха. Окреме приміщення присвячено експедиції в Азію, яку Микола Костянтинович зробив разом з дружиною.
У залі Кулу зібрана колекція з Гімалайського інституту, організованого подружжям. Фотографії, карти, картини покликані перенести відвідувачів в святі святих Тибету та Індії. У залі Прапора Миру зібрані витяги з філософських творів Реріхів, свідоцтва їх громадської діяльності. Завершує експозицію зібрання творів мистецтва їх молодшого сина - продовжувача їх місії і засновника музею.
Популярність подібних музеїв на сьогоднішній день очевидна. Дуже цікавим для любителів галерей виявиться музей Тропініна в Москві . Полотна знаменитих московських художників його часу не залишать байдужим навіть найбільш вибагливих естетів.
А ті, хто насолоджується мистецтвом фотографії, ми могли б порадити галерею Люм'єр. З цієї статті ви дізнаєтеся особливості цього музею, а також побачите кілька знімків.
3D Тур по музею Реріхів
Що ще можна побачити в стінах Москвовського Центру Реріхів - виставки, концерти, лекції
Міжнародний Центр Реріхів привертає прихильників теорій космізму, дослідників індо-тибетських вірувань, художників-символістів і багатьох творчих особистостей. У грудні, зокрема, гості Музею зможуть познайомитися з вченням Ваджрайогіні, відвідати лекції мандрівника С.Ю. Балаева в рамках циклу «Сакральний Тибет», а також почути традиційні пісні кочових народів Монголії і Бурятії у виконанні фолк-групи «Намгар».
Унікальність Міжнародного Центру ім. Реріхів
Ще Святослав Миколайович під час організаційних робіт по відкриттю Центру відзначав, що він повинен бути «живим». У ньому постійно повинні відбуватися події, зустрічатися люди, ділитися знаннями, творчими роботами і проектами. Він визначав його, як творчо-науковий, де має знайтися місце найрізноманітніших сфер життя людини і суспільства. Такий підхід багато в чому сформувався під впливом філософії Реріхів.
Їх навчання було засновано на загальнолюдських цінностях, духовності, на пошуку альтернативних шляхів розвитку цивілізації. В їх філософії традиційні східні цінності змішуються з досягненнями західних вчених. Міжнародний Центр і Музей стали сьогодні продовженням їхньої праці, справи всього їхнього життя, сформувавши плацдарм для розвитку «живої етики» Олени Реріх.
Враження від музею
У своїх численних відгуках відвідувачі відзначають ту особливу атмосферу, що панує в залах Музею. Вона умиротворяє, переключає увагу з стрімкого ритму московського життя на внутрішнє споглядання. Центр став для багатьох не тільки хронікою подій минулого і місцем для зберігання картин, але основою для духовного і культурного розвитку.
Купити квитки на заходи в музеї Н.К. Реріха
Контактна, довідкова інформація та години роботи
Музей знаходиться за адресою: Малий Знаменський провулок 3/5. Дістатися до нього можна на метро, доїхавши до станції Кропоткинська. Поруч знаходиться Інститут філософії РАН. Музей працює з вівторка по суботу з 11.00 до 19.00. Продаж квитків закінчується за годину до закриття. Повний квиток для росіян коштує 300 рублів, для іноземців - 650 рублів. Студенти і школярі мають право на знижку в 50%. Вартість фотозйомки становить 250 рублів. При бажанні можна замовити екскурсійне обслуговування. Для громадян Росії воно буде коштувати 1000 рублів, для іноземних громадян - 1500 рублів.
Пам'ятки поруч з центром Реріха
Відвідування Міжнародного Центру ім. Реріхів можна поєднати з оглядом інших місць, що представляють культурний та історичний інтерес. У крокової доступності від Музею розташовані:
- Державний музей образотворчих мистецтв ім. О.С.Пушкіна (не плутати з літературним музеєм Пушкіна в Москві ). Там знаходиться багата колекція творів скульптури і живопису іноземних авторів, що відносяться до різних епох.
- Храм Христа Спасителя. Це найбільший на момент споруди релігійний комплекс в Росії. Він містить в собі риси класицизму і володимиро-суздальського архітектурного стилю.
- Відділ приватних колекцій. Це винесений в окрему будівлю філія пушкінського художнього музею. На двох його поверхах розташовані твори мистецтва, подаровані Відділу колекціонерами і художниками.
- Музей Шоколаду на Волхонці. Тут Ви можете придбати незвичайні вироби з шоколаду. Але якщо Вас цікавить ця тематика, то ми б могли Вам порекомендувати Бабаєвський музей історії шоколаду і какао . Захоплююча подорож у світ Майя, солодкі подарунки - сподобаються не тільки дітям, а й дорослим.
- Музей Шахів на Гоголівській бульварі. Назва говорить сама за себе. Неймовірна колекція шахів і захоплюючий путівник по музею, робить це місце унікальним і цікавим. Дізнайтеся більше подробиць тут .
«Гараж» - центр сучасного мистецтва . Даний музей один із самих особливих місць в Москві. Експонати, які можна помацати руками, фотографії, живопис - це той невеликий списочок, чого Ви можете там побачити.
А раз мова пішла про сучасне мистецтво, то тут варто торкнутися цілу серію музеїв, присвячених даному напрямку - музеї сучасного мистецтва. Більш детально за адресою: http://rus-ekskurs.net/dostoprimechatelnosti/muzei/pyat-uglov-tvorchestva-odnogo-moskovskogo-muzeya-sovremennogo-iskusstva.html
Подивіться цей невеликий відео-сюжет про музей ім. Н.К. Реріха
Що про це місце говорять люди ... 1 Залиште свій відгук Дивовижне місце.
Коли буденна суєта мене остаточно захоплює настільки, що я починаю ловити себе на думці, що кожен день проходить як у фільмі "День бабака" прагну в це місце сили. Старий особняк, з любов'ю зроблені експозиції, нові технології, а головне - твори великого майстра, все це занурює мене в іншу реальність. Дивовижні, майже світяться фарби на полотнах. Картини, немов відблиск неземного світу, нагадують про справжній місці людини та її призначення. Йду завжди з радісним настроєм, оновлена). Дякую всім за радість! Бережіть себе!