Музейний квартал

Museums Quartier - Музейний квартал

Координати для GPS: 48 & deg 12 '12' 'СШ, 16 & deg 21' 32 '' ВД

Адреса: Museumsplatz 1, 1070 Wien

Найбільший музейний комплекс у Відні на кордоні Внутрішнього міста з районом Нойбау по Рінгштрассе. Включає в себе: Музей сучасного мистецтва, Музей Леопольда, сучасний виставковий зал Кунстхалле, Дитячий музей ZOOM, Архітектурний центр і Музей тютюну.

Включає в себе: Музей сучасного мистецтва, Музей Леопольда, сучасний виставковий зал Кунстхалле, Дитячий музей ZOOM, Архітектурний центр і Музей тютюну

Основна будівля Музейного кварталу за часів Габсбургів служило придворної стайнею. Його будівництво в 1713 р за дорученням Карла VI почав архітектор Йоганн Бернхард Фішер фон Ерлах, а закінчив в 1725 році його син - Йозеф Емануель. Після розпаду імперії Габсбургів стайні перестали функціонувати і будівля пустувала до тих пір, поки в 1921 р в ньому не вирішили провести виставку.

Після цього будівлю було перетворено в виставковий павільйон і в наступні кілька десятиліть піддалося реконструкції та перебудов для більшої відповідності цього призначення. У 1985 р в ньому вперше був проведений Віденський фестиваль. Приблизно тоді ж виникла ідея створення тут Музейного кварталу на базі Музею сучасного мистецтва за образом паризького Центру Жоржа Помпіду .

У 1990 р був проведений конкурс на кращий проект і в ньому перемогло архітектурне бюро братів Лаурідса і Манфреда Ортнер - "Ortner & Ortner". Але їх проект викликав палкі дебати, в яких висловлювалися багато всесвітньо відомі архітектори та митці. В результаті цього будівництво було розпочато лише в 1998 р істотно зміненому проекту Ортнер і завершилося в 2001 р

В основному старовинній будівлі Музейного кварталу, що служив імператорськими стайнями, зараз знаходиться інформаційний офіс і квиткові каси. Пройде через нього, потрапляєш у внутрішній двір, який служить місцем відпочинку під відкритим небом як для туристів, так і для жителів міста. Прямо по центру знаходиться, оформлений у вигляді барокової лоджії, вхід в віденський Кунстхалле - сучасний виставковий зал, в якому проводяться міжнародні виставки сучасного мистецтва, демонструються різні інсталяції, проходять симпозіуми та інші заходи.

Справа височить незвичайний будинок у формі куба, облицьований вулканічною породою. Це - Музей сучасного мистецтва фонду Людвіга (MUMOK), заснований на колекції відомих колекціонерів Петера і Ірени Людвіг. У його постійної експозиції міститься близько 400 робіт майстрів різних напрямків сучасного образотворчого мистецтва, в тому числі - Пабло Пікассо, Рене Магрітта, Роя Ліхтенстайн, Хуана Міро, Енді Уорхола і ін.

За Музеєм сучасного мистецтва, в самому північному кінці Музейного кварталу, розташовується Архітектурний центр, присвячений історії архітектури, зокрема - австрійської. Тут представлені пов'язані з нею предмети і цінності, різні тематичні колекції, є архів і публічна бібліотека. Так само в Архітектурному центрі проходить частина заходів Віденського фестивалю .

Зліва від Кунстхалле знаходиться Музей Леопольда, названий на честь свого засновника Рудольфа Леопольда. Його будівля являє собою прямокутник, але вже білого кольору, облицьований черепашником. Колекція музею - це, перш за все, найбільше зібрання в світі робіт Егона Шиле, а так само твори Густава Клімта, Оскара Кокошки, Герберта Бёкля, Альфреда Кубіна, Фердинанда Георга Вальдмюллер і багатьох інших знаменитих австрійських майстрів 19-20 ст.

За Музеєм Леопольда, в південному кінці Музейного кварталу, розташований Дитячий музей ZOOM - своєрідний розважальний комплекс для найменших відвідувачів. Тут є безліч інтерактивних розвиваючих атракціонів, а так же дитячий інформаційний центр. Так само на території Музейного кварталу знаходиться Австрійський музей тютюну, заснований ще в 1873 р

Перед Музейним кварталом між ним і новим Хофбургом розташована площа Марії Терезії з ще двома музеями з боків - Музеєм природознавства і Музеєм історії мистецтв.

2012-2018 & copy пам'ятки міст і країн і путівники по ним. Всі матеріали, розміщені на даному сайті, охороняються авторським правом. При використанні матеріалів сайту активне посилання на першоджерело обов'язкове.