Із пріоритетних країн, де студенти вважають за краще здобувати музичну освіту за кордоном, в основному варто відзначити Великобританію , США і Німеччину . Також варто звернути увагу на Австрію , Особливо установи Відня і Зальцбурга, але в історії музики Австрія і Німеччина об'єднуються в єдине музичний простір, спільну батьківщину європейської класичної музики, тому і вимоги і специфіка установ тут дуже схожі.
Програми навчання досить різноманітні: можна отримати ступінь бакалавра (4 роки), магістра (2 роки) або докторську ступінь (3 роки мінімум). Звернемося більш детально до специфіки кожної країни.
Великобританія
Музику в Сполученому Королівстві люблять все: в будь-який загальноосвітній середній школі - і приватної, і державної - знайдеться студія гри на музичних інструментах, хори та вокальні колективи, оркестри і джаз-бенди.
Найбільш престижною освітньою організацією в даній сфері вважається Tech Music Schools (TMS) - основні напрями представлені вокалом, гітарою (включаючи бас-гітару), барабанами і ударними, а також клавішними інструментами. Більшість установ знаходяться в межах Західного Лондона, що дає студентам можливість працювати з кращими виконавцями, колективами і педагогами.
Для школярів та дітей молодшого віку має сенс отримати початкове навчання і спробувати свої сили наступним чином:
- Music Hubs (є в кожному великому житловому районі): тут можна отримати практику оркестрової гри, взяти в оренду інструменти, знайти викладача
- Взяти участь в діяльності шкільного оркестру і музичного гурту - це може бути National Children's Orchestra, National Youth Orchestra, юнацький оркестр CBSO і інші (як правило, прийом ведеться на конкурсній основі), взяти участь у фестивалі або регіональному, національному конкурсі
- Брати приватні уроки у перевіреного викладача (як правило, знаходиться за рекомендаціями). Мінусом є досить висока вартість (від 35 фунтів на годину), а також щільна зайнятість найбільш затребуваних і досвідчених педагогів
- Junior departments (так звані "суботні школи"): це найчастіше об'єднання приватних педагогів, багато з них відносяться до відомим музичним вузам і працюють на їх основі. З найбільш популярних і затребуваних можна відзначити RAM Junior (Junior Royal Academy of Music), Junior Royal Colleage of Music, Guildhall Junior School і Trinity Junior (всі знаходяться в Лондоні ).
- Спеціалізовані музичні школи: найбільш престижні установи, які підходять для тих дітей, які хочуть зробити музику своєю професією - навчання тут ведеться практично на професійному рівні. Відмінні приклади - Yeehudi Menuhin school (Суррей), Purcell, Chets (Манчестер). Навчання тут досить дороге, але випускники демонструють дійсно приголомшливі результати.
Німеччина і Австрія
Тут існує поділ освітніх установ відповідно до їх специфіки. Якщо ви хочете вивчати теорію і історію музики, поліфонію, стати практично музикантом-вченим - вибирайте університети, в них основний упор робиться на вивченні теорії, випускники найчастіше стають викладачами. Якщо ви плануєте побудувати кар'єру в якості виконавця - ваша дорога лежить до консерваторії. Консерваторії як профільні училища навчають володінню музичними інструментами, випускають композиторів і талановитих вокалістів.
Особливістю навчання також є величезна і насичена концертна практика: студенти багато займаються з викладачем індивідуально, грають в невеликих групах, дають концерти та вистави, беруть участь у великих заходах і фестивалях.
США
В Америку варто вирушати на навчання, якщо ви хочете стати успішним звукорежисером або продюсером, мрієте організовувати масштабні яскраві шоу-програми та концерти. Також тут відмінні факультети підготовки музикантів і вокалістів в жанрі року - від класичного до сучасного інді. Варто відзначити наступні установи:
- The Julliard School (Нью-Йорк): навчають грі на музичних інструментах, вокалу, драматичного мистецтва та хореографії, є відділення для організації концертів і шоу;
- школа музики Єльського університету : Спеціалізація лежить в області опери, вокалу та історії музики
- Гарвард : Пропонуються докторські ступені (наприклад, філософія музики), також добре розвинені економічні напрямки музичної індустрії
- Berklee College of Music: знаменитий відділеннями комерційно затребуваною музики, джаз-бенду.
ЯК ВЧИНИТИ?
В цілому вступити до університету за кордоном російські студенти можуть вже після закінчення школи і отримання середньої освіти. Буде потрібно пред'явити атестат (оцінки повинні бути дуже хорошими або відмінними), а також в обов'язковому порядку продемонструвати відмінне знання англійської (німецької) мови. Найчастіше підтвердити знання можна сертифікатом міжнародного іспиту: SAT, ACT, A-levels або GCSE.
Загальний список документів для подачі може відрізнятися в залежності від вимоги університету, але в цілому в нього включаються:
- Заповнена анкета-заява
- Копії атестата про повну загальну середню освіту або диплома бакалавра (перекладені і завірені)
- Виписка з залікової книжки з оцінками (також перекладена і завірена)
- Премії, грамоти, подяки - все, що відзначає високий рівень ваших досягнень
- Результати мовного іспиту і тестування на рівень знань
- Рекомендаційні листи від колишніх педагогів.
Вартість навчання на програмі бакалаврату становить від 8 до 30 тисяч доларів США за академічний рік. Для обдарованих і наполегливих студентів існують стипендії та гранти, що дозволяють отримати до 50% знижки на навчання, але отримати їх досить важко - якщо ви плануєте навчання в музичній сфері за кордоном, будьте готові внести повну вартість.
Читайте також...
ЯК ВЧИНИТИ?