Фантазія складається з різних сценок старовинних і сучасних, кожної з оживаючих в будинку речей даються гострі стильові характеристики: комічно «незграбним» чується менует Крісла та Кушетки, божевільним - марш зламаних Часів, виконаним флірту - фокстрот Чайника і Чашки, Вогонь співає арію-сіціліану, а Пастушки розігрують свою пастораль. Арія Принцеси звучить світло і лірично а Задачник пускається в запаморочливий канкан.
Друга сцена, що розгорнулася в саду, захопить глядача трепетними звуками вальсу, на тлі якого буде чутно і інші звуки, що імітують нявкання, квакання, скрип дерев. Автор включає в оперу немузичні шуми (скрип, тріск), використовує новий тип вокалізації, апелює одночасно і до традиції французької опери і балету XVIII століття, і до сучасної американської опереті.
За перше в Великому театрі сценічне втілення опери взялася англо-канадська постановочна команда: режисер і художник Ентоні Макдональд, художник по світлу Д.М. Вуд і хореограф Люсі Бурдж. Музичним керівником постановки став головний диригент Великого театру Василь Синайський, диригенти-постановники - Олександр Соловйов та Олексій Богорад.
У виставі візьмуть участь солісти Большого театру: Анна Аглатова, Уляна Алексюк, Олександра Кадуріна (вони брали участь і в концертному виконанні цієї опери), Андрій Григор'єв, Микола Казанський, Станіслав Мостовий, Костянтин Шушаков; а також запрошені солісти, часто виступають на сцені Великого - Ксенія Вязникова, Наталя Дмитрівська, Олександра Кубасов, Аліна Ярова, Михайло Серишев; і «новобранці» - солістка театру «Нова опера» Олександра Саульський-Шулятьева, солістка Маріїнського театру Катерина Сергєєва, а також артистки Молодіжної оперної програми Юлія Мазурова і Ніна Мінасян.
Режисер, сценарист і художник Ентоні Макдональд відомий своєю постановкою тетралогії «Кільце Нібелунгів» Р. Вагнера в Національній Рейсопере (Нідерланди), постановкою опери «Русалка» А. Дворжака та «Пікова дама» П. Чайковського в Опері «Грейндж Парк» (Нортінгтон, Великобританія), «Марія Стюарт» Г. Доніцетті в опері «Норт» (Лідс, Великобританія), «Аїда» Дж. Верді та «Самсон і Даліла» К. Сен-Санса в Шотландської опері (Глазго).
У прес-релізі Великого театру в своєму зверненні до глядача Ентоні написав: «З одного боку, ми хочемо створити спектакль, адресований саме дитині. З іншого ж, звичайно, сподіваємося на те, що він буде цікавий і дітям, і дорослим. Це дивовижно красива музика, написана на абсолютно чарівне і дійсно повне чудес лібрето. Наш спектакль повинен бути ясним, прозорим для дитини і в той же час яскравим і сучасним. Згідно лібрето, дія відбувається на початку минулого століття в Нормандії. Чи відтворення відповідного антуражу може бути зрозуміле і близьке сучасному російському дитині. Тому у нас буде «російський» будинок, хоча не вузько специфічний, адже російські діти так само відкриті світу завдяки телебаченню і Інтернету, як і всі інші. Не будучи стурбований ніякими спеціальними «посланнями», я все ж хочу підкреслити, що діти і повинні бути відкритими, але не тільки завдяки ТБ або всесвітній павутині, а й своїй цікавості, фантазії і готовності до співчуття ».
З прес-релізу Великого Театру
Якщо Вам сподобалася стаття, не забудьте поділитися в соціальних мережах