Авторська пісня
Хотілося розповісти про чудову виконавиці, автора пісень на вірші російських поетів Срібного століття Олені Фролової.
Почувши хоч раз її виконання - неможливо забути його. Її пісні - це одна з найбільш пронизливих спроб Срібного століття заговорити з нами, відвернути нас від суєти, змусити згадати про те, що і в сьогоднішньому світі - наперекір всьому - існують музика, поезія, душа ..
Голос Олени Фролової належить російській і світовій пісенній культурі. Чудо її голосу полягає в тому приголомшливій різноманітності, тонкощі і віртуозності, з яким співачка ним користується, в тих драматичних перевтілення, які він щомиті зазнає.
Чи не вписуючись в традиційну систему жанрів, її творчість поєднує в собі кілька важливих ліній: поезію - класичну та сучасну, музичне новаторство, традиції фольклору і російського духовного вірша. У той же час воно відкрито мелодіям і ритмам інших країн і народів.
Найважливіша лінія творчості Олени Фролової - пісні на вірші російських поетів Срібного століття: Марини Цвєтаєвої, Олександра Блока, Анни Ахматової, Андрія Білого, Осипа Мандельштама, Софії Парнок, Сергія Єсеніна, Михайла Кузміна, Арсенія Тарковського - а також поетів, які продовжили цю велику традицію Йосипа Бродського і Леоніда Губанова.
Поезія такого рівня лише в рідкісних, виняткових випадках піддається адекватному перекладу на мову пісні. Творчість Олени Фролової якраз являє собою цей рідкісний і винятковий випадок.
Зі статті про Олену Фролової Марини Гершеновіч "Уявіть собі ненадовго, що ви ніколи не чули про Марину Цвєтаєву, Осипа Мандельштама, Михайла Кузміна, Арсенія Тарковського, Веніямина Блаженного, Йосипа Бродського ... І нічого не знаєте про життя і долю кожного їх названих. в цьому випадку ви - крихітний паперовий кораблик, і для вас величезна флотилія російської поезії в океані світової культури буде виглядати страхітливо. (до речі, нічого дивного, якщо так воно і є.) чи цікавлять вас явища відбуваються в поетичному світі, так само, як в саме природі - то стихійно, то закономірно? Чи часто, взагалі, звучить слово "поезія" у вашому домі?) Припустимо, ви йдете по шляху найменшого опору: ставите касету, або СД з піснями НА ВІРШІ (нема на ритмічну версифікацію). Тепер ви не читач, ви - слухач ...
И цікавлять вас явища відбуваються в поетичному світі, так само, як в саме природі - то стихійно, то закономірно?
Чи часто, взагалі, звучить слово "поезія" у вашому домі?