Музичний вересень: «Всі дороги ведуть до Києва»

Почнемо, всупереч традиції, з бемоля. Спостерігаючи за «Музичним вереснем» протягом уже десяти років, ми не можемо не відзначити, що програма цього року в цілому слабкіше попередніх. З гучних імен тільки диригент Джанандреа Носеда, який відкриє фестиваль разом з оркестром і хором туринського театру Teatro Regio - італійські музиканти виконають «Чотири духовні п'єси» Дж. Верді, вважаються духовним заповітом великого композитора. Це, безумовно, подія.

Друга подія, обіцяне на «десерт», тобто на останній фестивальний вечір, - концерт Марти Аргерих. Однак знаючи примхливий характер прекрасної піаністки і бачачи, що програма її виступу до сих пір не оголошена, є побоювання, що його може і не бути. Дуже сподіваємося, що помиляємося!

З програми інших семи днів нашу увагу привернули лише вечір під назвою «Всі дороги ведуть до Києва» (3 вересня) і концерт Дмитра Маслеева (7 вересня).

З програми інших семи днів нашу увагу привернули лише вечір під назвою «Всі дороги ведуть до Києва» (3 вересня) і концерт Дмитра Маслеева (7 вересня)

Організатори фестивалю не скупляться на компліменти на адресу українського оркестру New Era Orchestra (що перекладається як Оркестр Нової ери, але назва завжди використовується в англійському варіанті). Який народився в Києві колективу пішов 11-й рік. Його незмінний художній керівник і головний диригент Тетяна Калініченко здобула популярність на Україні завдяки експериментам в області академічної музики. Створення та виконання інноваційних концертних програм, в яких є сусідами твори сучасної та класичної музики - відмінна риса стилю оркестру.

Саме ці музиканти першими на Україні виконали музику таких композиторів, як Джон Адамс (США), Філіп Гласс (США), Майкл Найман, Джон Тавенер (Великобританія), Янніс Ксенакіс (Франція), Авнер Дорман (Ізраїль - США), Такасі YOсімацу ( Японія), Мар'ян Мозетіч (Канада), Георгса Пелеціса і Артурс Маскатс (Латвія). Крім того, оркестр представив прем'єри творів таких метрів сучасності, як Хоакін Родріго (Іспанія), Ясуси Акутагава (Японія), Володимир Мартинов, Павло Карманов, Леонід Десятников (Росія), Кшиштоф Пендерецький (Польща), Арво Пярт (Естонія), Гія Канчелі (Грузія) ...

Ми ще ніколи не чули New Era Orchestra, але те, що з ним працюють такі професіонали, як Джошуа Белл, Сара Чанг, Роман Мінц, Аві Авіталь або Кіт Армстронг безумовно свідчить на його користь.

У Монтре оркестр приїде з трьома вітчизняними солістами - скрипалями Андрієм Павловим і Кирилом Шарапов і віолончелістом Артемом Полуденним. У виборі програми колектив вірний собі: поруч з Вівальді, Моцартом і Грігом в афіші значиться ім'я Валентина Сильвестрова, який відзначив рік тому своє 80-річчя і представленого на сайті фестивалю, як «самий кінематографічний український композитор».
Дійсно, музика цього автора восьми симфоній, в 1960-і роки входив до групи «Київський авангард» і в 1970-м виключеного зі Спілки композиторів України через своїх поглядів на творчість, звучить, зокрема, у фільмах Кіри Муратової «Три історії »,« Чеховські мотиви »,« Два в одному »і« Настроювач ». Його ім'я можна також побачити в титрах фільму Жана-Люка Годара «Прощай, мова» (2014 року). У концерті 3 вересня прозвучить його твір 2002 року «Тиха музика для струнного оркестру».

7 вересня своє мистецтво продемонструє швейцарської публіки російський піаніст Дмитро Маслеев, що включив в програму твори Чайковського, Прокоф'єва і Ліста. Біографія музиканта на його особистому сайті починається так: «Тріумфатор Міжнародного конкурсу імені П.І. Чайковського (2015) Дмитро Маслеев отримав перший приз за одностайної підтримки журі, слухачів і ЗМІ. Наступні за перемогою дебюти в найбільших залах світу, включаючи головну сцену Карнегі-холу, зміцнили інтерес до його творчості і сприяли зростанню його міжнародної популярності. Сьогодні критики описують його як «великого піаніста майбутнього» ( «Ля Круа»), що володіє «блискучою віртуозністю» ( «Файненшл таймс») і «музикальністю метафізичних пропорцій» ( «Нойє музікцайтунг»). »

А якщо вас цікавлять факти, то Дмитро народився в 1988 році в Улан-Уде, навчався в новосибірської школі для особливо обдарованих дітей, де і визначився з вибором на користь фортепіано, потім - в Московській консерваторії в класі професора Михайла Пєтухова і в Міжнародній фортепіанної академії на озері Комо. Відомо, що Дмитро захоплюється фотографією і нерідко зберігає свої гастрольні враження за допомогою фотооб'єктива. Може, і в Монтре він запам'ятає щось цікаве?

Від редакції: Ознайомитися з повною програмою фестивалю та замовити квитки можна тут . Будь ласка, звертайте увагу на місце проведення концертів, адже фестиваль, що проходить з 31 серпня по 9 вересня, поширився вже на чотири майданчики!

Може, і в Монтре він запам'ятає щось цікаве?