Музика і кінематограф - в посвяченні Сергію Прокоф'єву

Сергій Прокоф'єв і Сергій Ейзенштейн

У Рік кіно 125-річчя російського і радянського композитора Сергія Прокоф'єва Центр класичної музики зазначив виконанням його музики до фільмів Іван Грозний і Олександр Невський.

Кінокадри Сергія Ейзенштейна оживали під виконання Губернаторського симфонічного оркестру, нової солістки Анастасії Мірзоєва і хористів.

У Рік кіно 125-річчя російського і радянського композитора Сергія Прокоф'єва Центр класичної музики зазначив виконанням його музики до фільмів "Іван Грозний" і "Олександр Невський".

Кінокадри Сергія Ейзенштейна оживали під виконання Губернаторського симфонічного оркестру, нової солістки Анастасії Мірзоєва і хористів.

Ім'я Прокоф'єва - один із символів XX століття. Автор 11 опер, 7 балетів, 7 симфоній, 8 концертів, численних творів вокальної та інструментальної музики, композицій для кінофільмів та вистав.

На володимирській сцені на честь ювілею звучала музика Прокоф'єва до двом картинам Ейзенштейна "Іван Грозний" і "Олександр Невський". Кадри безсмертних фільмів - на екрані.

Артем Маркін, директор Центру класичної музики:

"Вся Росія, весь світ проводить прокоф'євську гала-концерти, нон-стопи, івенти. Природно, Гергієв з Маріїнським оркестром, ну ще йде і Рік кіно, тому ми звернулися до двох, це можна назвати саундтреком, але у вищому, звичайно, сенсі. Ця музика заклала основи для музики ".

У цей вечір на сцені разом з хором і оркестром - нова солістка Центру класичної музики Анастасія Мірзоєва. Вона виконала "Пісню про бобра", "Море-океан" з "Івана Грозного" і знамените "Мертве поле" з фільму "Олександр Невський".

Анастасія Мірзоєва, солістка Центру класичної музики:

"Я виконую меццо-сопрановие партії. Коли я вчилася в училищі, я вчилася як меццо, і до сих пір у мене цей регістр залишається, звучний. Так що я з задоволенням виконаю ".

Знаменита кантата Прокоф'єва "Олександр Невський" - точка відліку і для Володимирського губернаторського симфонічного оркестру. З неї починалася спільна робота маестро і колективу.

Артем Маркін, директор Центру класичної музики:

"Це була одна з найбільших робіт нашого хору і оркестру. 17 років тому теж була подія. Воно було присвячене Олександру Невському, було виконання на Соборній площі. Це свого роду була колиска Губернаторського оркестру ".

Цей концерт - данина поваги багаторічній творчій співдружності Сергія Прокоф'єва та Сергія Ейзенштейна.

"Його повагу до музики було таке велике, що в інших випадках він готовий був" підтягнути "плівку із зображенням вперед або назад, аби не порушити цілісності музичного уривка".

Так писав про режисера сам композитор. А Ейзенштейна, в свою чергу, вражала здатність Прокоф'єва миттєво передавати сутність художнього кінообразу. Тандем двох великих подарував світовій культурі шедеври музики і кінематографа. Завдяки їм "великий німий" зазвучав.

Віра Куликова, Андрій Синягин, 33live.ru