Музика не підвладна часу, не знає кордонів

«Музика це те, що може змусити діяти, вона веде за собою людей, це мистецтво, яке впливає прямо на серце слухача», - так сказав хтось із великих. А ще вона стирає межі, об'єднує різні культури і серця людей. І доказом цього став міжнародний творчий проект «Музика без кордонів» - спільне дітище колективів музичної школи ім. І. Карабиця, музичного училища та голландських музикантів, який за підтримки Дзержинської міської ради отримав у нас в місті своє втілення в життя.
Як би там не було, а саме інтернету, який інколи звинувачують в тому, що він замінює «живе» спілкування, ми зобов'язані зародженням цього міжнародного творчого проекту. Він поєднав дві країни - Україна та Голландію, два міста - Амстердам, іменований часто Північною Венецією, і шахтарський Дзержинськ. Але все інше надав ЇЇ величності Музиці. Так, дійсно, музика, яка не підвладна часу, не знає кордонів, спочатку нехай і віртуально, через «Однокласників» допомогла зустрітися двом однокурсницям, а потім надихнула їх на створення такого чудового проекту. Йдеться про відому представниці музичної династії Якушин - викладача музичної школи ім. І. Карабиця Людмилі Миколаївні Якушин, яка, «зустрівшись» в соціальній мережі з подругою Наталею Мізинової, - випускницею Донецького музичного училища та Харківського інституту мистецтв ім. П.Котляревського, також фанатично відданою музиці, і нині проживає в Голландії, загорілася ідеєю організувати творчу зустріч в Дзержинську. До проекту підключилася і Юлія Пономаренко - випускниця Дзержинського музичного училища, яку волею долі Наталя Мизинова зустріла в Голландії, де Юлія живе і працює разом з чоловіком - Крісом Йобсе - диригентом оркестрових і хорових колективів. Кріс - відомий музикант не тільки в своїй країні, він - дуже бажаний гість і в Україні. Тому організаторам творчій зустрічі було приємно, що Кріс прийняв запрошення виступити на сцені шахтарського Дзержинська разом з нашими музикантами.


Ще минулої осені, заручившись підтримкою міської влади, проект обговорювався в колективах музичної школи і музичного училища з голландськими музикантами, поступово «обростав» різними думками щодо його реалізації. І вже на минулому тижні дзержинці змогли оцінити, що з цього вийшло.
Концертний зал музичного училища радо відчинив свої двері для глядачів і учасників проекту «Музика без кордонів». В ході творчої зустрічі звучала музика різних епох, стилів і жанрів, твори українських і зарубіжних композиторів у виконанні юних, музикантів-початківців, і тих, для кого музичне мистецтво давно стало сенсом життя.
Цікаво було бачити, як впевнено, хоча і трішки хвилюючись, трималися на сцені Наталя Мизинова і Юлія Пономарьова. У Голландії вони активно ведуть виконавську діяльність, разом виступають в ансамблі «Музика Ностальгія», який самі і створили. Майстерність голландських гостей присутні оцінили по достоїнству, обдарувавши їх щедрими оплесками.

Майстерність голландських гостей присутні оцінили по достоїнству, обдарувавши їх щедрими оплесками


Як зізналася після виступу Юлія Пономарьова, в цей день вона відчувала себе знову, як на іспиті, адже через стільки років повернутися в рідний навчальний заклад, виступати перед своїми наставниками - дуже зворушлива подія і відповідальна справа.
Примітним було те, що музичні номери, в яких з Дзержинського музикантами виступали і голландські гості, готувалися окремо - кожен учасник розучував свою партію самостійно в Дзержинську і в Голландії. Були й такі виступи, до яких учасники проекту готувалися за допомогою того ж інтернету. Спільної, «живий», а не віртуальної у виконавців була всього одна репетиція вже тут, в Дзержинську, лише напередодні творчої зустрічі. Але вже на наступний день глядачі змогли переконатися, що для талановитих музикантів відстань не може стати перешкодою. Чудовий музичний номер був підготовлений ансамблем у складі Наталії Мізинової, викладача музичного училища Олени Дебелий і учнів музичної школи ім. І. Карабиця. Також прозвучав твір - результат спільної праці у виконанні Наталії Мізинової, Людмили та Михайла Якушина.
Поза всяким сумнівом, велике враження на присутніх в залі справив виступ дитячого хору музичної школи ім. І. Карабиця, яким керує Олена Петрухіна. Цей колектив - гордість школи, а його музичні номери - прикраса будь-якого концерту. В рамках творчої зустрічі в цей день в якості диригента хору виступив голландський гість - Кріс Йобсе. І хоча, здавалося б, завдання це не з легких, адже перед ним колектив новий і незнайомий, труднощів ніяких не виникло. Хор «відпрацював» номер на «відмінно». Цілком задоволений результатом, Кріс відзначав, що напередодні у нього відбулися репетиції з дитячим хором музичної школи і симфонічним оркестром музичного училища, так ось ініціативність, ентузіазм і майстерність як викладачів, так і їх вихованців заслуговують найвищої оцінки. І саме завдяки цьому «продукт» спільної творчості вийшов досить високої якості.

І саме завдяки цьому «продукт» спільної творчості вийшов досить високої якості


І дійсно, в цей день колективи музичної школи і музичного училища, що називається, блищали. Як прекрасно було звучання колективів музичної школи - вокального ансамблю (кер. Е. Петрухіна), оркестру гітаристів (кер. Л.Н.Якушіна), естрадно-симфонічного ансамблю (кер. І. Шершков), рок-ансамблю, а також музичного училища - оркестру народних інструментів (кер. Е.Дебелая), симфонічного оркестру (кер. І. Кузнецова). Так вдало підібрали репертуар, так тепло, щиро, трепетно ​​кожен виступав ансамбль, кожного соліста і керівника представляла ведуча творчої зустрічі заступник директора музичного училища О. П. Семенченко, що в залі просто не могло залишитися місця байдужості. Але душевна атмосфера, яка запанувала в залі, була підкріплена не тільки чудовою музикою. Присутнім на концерті був запропонований відеофільм про Дзержинському музичному училищі. У ньому так яскраво була відображена спадкоємність, на якій побудовано тісну і плідну співпрацю навчального закладу з музичною школою ім. І. Карабиця. Багато випускників музичного училища - нині викладачі музичної школи, вихованці музичної школи стають студентами музичного училища. А подібні проекту «Музика без кордонів» спільні творчі проекти не тільки являють собою високу якість підготовки та організації концерту, а й дають глибоке розуміння того, наскільки важлива музика - мистецтво, що облагороджує наші думки і почуття, що змушує битися в унісон серця мільйонів людей.
Чимало слів, що стосуються необхідності реалізації подібних міжнародних проектів, прозвучало в цей день. Своє відеозвернення організаторам і учасникам адресував відомий музикант-гітарист, композитор і аранжувальник Петро Гордієнко. Він наголошував на важливості підтримки проекту з боку міської влади, передав вдячність за увагу до питань культури меру міста В. Н. Слєпцову, а також подякував натхненників міжнародного проекту Людмилу Якушину і Наталю Мізінову. Незабаром музичний Дзержинськ чекає зустріч з метром гітарного мистецтва, а поки присутність Петра Гордієнко замінила прем'єра двох творів їм і написаних.

Незабаром музичний Дзержинськ чекає зустріч з метром гітарного мистецтва, а поки присутність Петра Гордієнко замінила прем'єра двох творів їм і написаних


Гостей міста і учасників проекту, висловивши надію на те, що міжнародний проект «Музика - без кордонів» поклав початок довгостроковим зв'язкам із зарубіжними музикантами, вітав заступник міського голови В. Н. Орєшкін. На згадку про зустріч на дзержинській землі голландським гостям він вручив книги про наше місто. Важливість реалізованого проекту в своїх виступах відзначали і керівники музичної школи ім. І. Карабиця Г. А. Черних і музичного училища - Є. Ф. Гриценко. Об'єднуючи зусилля двох навчальних закладів, направляючи їх у потрібне русло і відчуваючи при цьому підтримку з боку міської влади, можна сподіватися на подальший розвиток музичного мистецтва в місті. І що зародився проект тому підтвердження, впевнені організатори і учасники проекту.

Вікторія ШЕЯНОВА.

Помилка в тексті?Виділіть і натисніть Ctrl + Enter!

Помилка в тексті?