Музиканти Тавриди «відіграли літо» в стилі джаз і рок-н-рол

22 серпня на Всеросійському молодіжному освітньому форумі «Таврида» відбулося закриття Зміни «Літо, джаз і рок-н-рол». Вона об'єднала 450 молодих вокалістів і музикантів, реп-виконавців, sound-продюсерів і діджеїв з усієї країни.

У заключний день п'ятої зміни відбулася зустріч з метрами вітчизняного шоу-бізнесу, серед яких музичний продюсер Ігор Матвієнко, радянський і російський музикант, співак, лідер групи «Любе», народний артист РФ Микола Расторгуєв, диригент, народний артист СРСР, лауреат Державної премії СРСР і чотирьох Державних премій РФ Юрій Башмет, а також музикант, композитор і продюсер, творець і лідер групи «Квіти» Стас Намин. При спілкуванні з учасниками вони розповіли про свій творчий шлях, поділилися думкою щодо сучасної синтетичної музики, а також дали молодим артистам кілька професійних порад.

«Не повинно бути цілі стати популярним, важливо займатися творчістю і всебічно розвиватися. Настала та епоха, коли дуже легко вийти до аудиторії. Якщо ви робите гідний продукт, виконуєте свою роботу чесно, то вас почують. У творчих людей є свобода. Завдання - завжди з собою боротися. Немає натхнення, йди і відточувати фрагмент. Починаєш працювати - відбувається магія, ти втягуєшся. Головне - почати щось робити », - наставляє Ігор Матвієнко.

Про сучасний академічному напрямі говорив Юрій Башмет, відповідаючи на питання одного з учасників зміни, який зазначив дефіцит такої музики в даний час:

«У нас багато експериментальної музики. З'являються нові композитори, які поки не відомі широкій аудиторії. Наприклад, Сергій Невський. Потрібен нескінченний творчий пошук, потрібна сміливість і кураж. Так народжується нова мова, а кількість переходить в якість ».

Так народжується нова мова, а кількість переходить в якість »

Протягом всієї зміни молоді музиканти працювали за освітньою програмою наступних тематичних напрямків: Школа джазу Сергія Жиліна ( «Фонограф»), Школа музичної академії Ігоря Матвієнка «М.А.М.А», Школа джазу Billy's Band, Школа сучасної музики під керівництвом Ольги Кормухіна та Олексія Бєлова, Рок-школа групи «Муракамі», школа Леоніда Бурлакова, школа академічного вокалу Фонду Олени Образцової, школа sound-продюсування, в рамках якої функціонували майстерні Soul Kitchen і Black Star, школа симфонічного оркестру, Аудіошкол DJ Грув, Реп-майстерня та Школа духового оркестру.

За підсумками цієї роботи на суд глядача були представлені звітні концерти.

Варто відзначити, що в цьому році в рамках Зміни «Літо, джаз і рок-н-рол» на Тавриді вперше була представлена ​​Школа духового оркестру від Російського національного музею музики і Асоціації «Духове суспільство» імені Валерія Халілова. Молодіжний оркестр духових інструментів, що складається більш ніж з 30 духовиків, серед яких лауреати російських і міжнародних конкурсів з усієї Росії, під керівництвом одного з найбільш яскравих молодих музикантів, викладача МГК імені П. І. Чайковського, лауреата премії Президента РФ для молодих діячів культури Владислава Лаврика виконали світові хіти: «Рапсодію в стилі блюз» Джорджа Гершвіна, саундтрек з культового фільму «Список Шиндлера» Джона Вільямса, увертюру до опери «Кандид» Леонарда Бернстайна, саундтрек до фільму «Пірати Карибського моря »Клауса Бадельт і інші відомі мелодії.

Симфонічний оркестр під керуванням Айрат Кашаєва виконав сюїту з мюзиклу «Вестсайдська історія» Леонарда Бернстайна, арію Базиліо з опери «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, «Концертний вальс» Антона Аренського, арію Лауретти з опери «Джанні Скіккі» Джакомо Пуччіні і т.д. Солістами виступили учні Школи академічного вокалу Фонду Олени Образцової Микита Филаретов, Максим Андреенков, Михайло Мишлянов, Петро Іванов, Лада Меркульева і інші.

«Програма концерту повністю відповідала назві нашої зміни. У нас було все: літо, джаз і рок-н-рол. Спільно зі Школою Фонду Олени Образцової ми підготували кілька спільних номерів, які, сподіваюся, залишать в серцях наших глядачів незабутнє враження », - поділився Айрат Кашаев.

Школа сучасної музики під керівництвом Ольги Кормухіна та Олексія Бєлова порадувала публіку авторськими композиціями Малікі Атабіевой і Поліни Запольської, а також виступами інших вихованців сольно і в супроводі симфонічного оркестру під управлінням Олексія Верещагіна. У концертних номерах гармонійно поєднувалися бітбокс, класика і етнічний напрямок.

Традиційно на форумі відбувся кастинг на конкурс молодих виконавців «Нова хвиля», на якому були присутні художній керівник конкурсу, народний артист РФ, композитор, президент холдингу «АРС» Ігор Крутой і генеральний директор конкурсу «Нова хвиля» Олександр Румянцев. На участь в попередньому відборі було подано близько 160 заявок, 30 виконавців пройшли в основну частину прослуховування. За підсумками кастингу в півфінал конкурсу «Нова хвиля - 2019», який відбудеться в квітні в Москві, пройшли Юхим Фейгензон з Самарської області, Софія і Радміла Мантулін з Красноярського краю і Анастасія Мещерякова з Приморського краю.

У заключний день зміни також відбувся відбір учасників для проекту «Я люблю тебе, Росія!». Музиканти отримали унікальну можливість спробувати свої сили прямо на форумі. На участь в конкурсі в рамках номінацій «Реп-виконавець», «Рок-виконавець» і «Академічний вокал» »було подано понад 50 заявок. До складу журі увійшли музичний продюсер Ігор Матвієнко, радянський і російський музикант, співак, лідер групи «Любе», народний артист РФ Микола Расторгуєв, російська співачка, заслужена артистка РФ Ольга Кормухіна, генеральний директор Благодійного фонду підтримки музичного мистецтва «Фонд Олени Образцової» Наталя Ігнатенко, а також продюсер групи «Інтонація» Роман Любомиров.

За підсумками прослуховування члени журі високо оцінили виступи реп-виконавців Артема Зіганурова з Челябінська, Анни Сайдаліевой з Москви і Дениса Стрельникова з Волгограда; Поліни Запольської з Красноярська, Юлії Вольхін з Єкатеринбурга і Катерини Прокопьевой з Челябінська, які виступають в номінації «Рок-виконавець»; Єлизавети Нарсія з Москви, Поліни Каменевой з Нижнього Новгорода і Валерія Макарова з Москви, що представляють академічний вокал. Всі вони проходять до півфіналу конкурсу, заочний тур якого пройде по всій країні з 20 жовтня по 20 листопада 2018 року.

Крім того, за підсумками роботи зміни були сформовані потенційно популярні колективи, що грають живу музику. У кожній школі експерти виділили кращих учасників для подальшого їх просування і стажувань у партнерів. Всі вони представили свої музичні номери на підсумковому концерті, що передує церемонію закриття зміни.

На офіційному закритті зміни також були підведені підсумки Всеросійського конкурсу молодіжних проектів та відбулося вручення рекомендаційних сертифікатів на отримання грантів. Всього за минулий тиждень на суд експертів було представлено близько 50 ідей. Двадцять учасників отримали сертифікати на суму від 100 тисяч до одного мільйона рублів.

Звітний сертифікат на один мільйон рублів організатори вручили Олексію Ярмошевич з Ростовської області, який представив на конкурс ідею інклюзивної молодіжного мюзиклу.

«На базі Донського державного технічного університету планується поставити масштабний молодіжний мюзикл, який стосується проблеми сучасності та знаходить шляхи їх вирішення. У ньому братимуть участь студенти і творчі колективи вузу, серед яких хлопці з обмеженими можливостями здоров'я: реп-команда «JC-Team», танцювальний колектив «Вікторія» і клуб танців на візках «Pro-рух». Інтегрування танцювального, вокального та театрального мистецтва дасть можливість для пластичного втілення художніх образів, впливаючи на глядача одночасно через різні канали сприйняття: зорові, слухові, тактильні, м'язові. Яскраві декорації, авторська музика і тексти, сучасна хореографія, спортивні трюки, видовищні масові сцени - все це не залишить байдужим жодного глядача, стане цікавим і важливим для кожного з них, покаже приклад стійкості, мужності і незламності волі молодих людей з інвалідністю », - розповів Олексій.

Цього року форум проходить в 6 змін, в яких візьмуть участь понад 3 000 молодих архітекторів, кінематографістів, поетів, акторів, режисерів, музикантів, волонтерів і менеджерів у сфері культури та мистецтва з усіх регіонів Росії.

Головна подія для творчої молоді завершиться 31 серпня.

Спортивну програму на форумі представляє команда тренерів федеральної мережі фітнес-клубів «Територія Фитнеса».

Організаторами Всеросійського молодіжного освітнього форуму «Таврида» 2018 року є Роскультцентр за підтримки Росмолодежи.