МВФ не схвалив підвищення ціни на газ на 65%

Пропозиція, розроблене національною акціонерною компанією «Нафтогаз України», про підвищення ціни на газ для населення на 65%, передане Міжнародному валютному фонду, що не схвалено фондом
Пропозиція, розроблене національною акціонерною компанією «Нафтогаз України», про підвищення ціни на газ для населення на 65%, передане Міжнародному валютному фонду, що не схвалено фондом.
УН , Посилаючись на дані, отримані від джерела, знайомого з переговорами України і МВФ про надання чергового кредитного траншу, пишуть: «Пропозиції щодо газового питання не схвалені МВФ».
Відомо, що НАК «Нафтогаз України» запропонував Кабміну диференціацію ціни на газ для населення з підвищенням на 60-65% для подальшого подання МВФ. Пропозиція включало новий термін: «соціальний обсяг споживання» для населення і підприємств теплокомуненерго.
Новини на «газовому фронті»: Експерт: дані про прибуток «Нафтогазу» є маніпуляцією
Суть пропозиції в наступному: якщо споживач витрачає газ в межах, що не перевищують 3,3 куб. м на людину в місяць за умови центрального постачання гарячої води і 5,4 кубометра без такого (постанова №203 від 23 березня 2016 г.), то кінцева ціна газу залишається для споживача колишньою - 6,96 грн за кубометр (6,96 тис . грн за тисячу кубометрів).
Норму споживання при цьому планувалося скоротити на 15%, а обсяг витраченого газу понад встановлену норму продавати вже за вищою ціною: з червня - 10,99 тис. Грн (+ 58%), а з жовтня - 11,47 тис. Грн ( + 65%) за тисячу кубометрів.
Крім цього, «Нафтогаз» пропонував виключити з ланцюжка поставок газу населенню газсбити і здійснювати поставки по спецобязательствам самостійно.
Нагадаємо, за словами глави Мінфіну Олександра Данилюка, МВФ має дві ключові вимоги до України: підвищення ціни на газ для населення і створення Антикорупційного суду.

тарифи ЖКГ в поточному році можуть вирости на 19-20%.

За словами заступника голови МВФ Девіда Ліптона, українці занадто мало платять за газ і підвищення тарифів істотно не позначиться на рівні їхнього життя.

Читайте останні новини економіки і все про ситуацію в Україні та світі на сторінках «2000» і в соціальних мережах Facebook , Twitter , Livejournal , а також Telegram