МВФ абсолютно не вірить нинішньої української влади: подробиці про нові вимоги Фонду

Як так вийшло, що в період зростання економіки, відсутність нових значних зовнішніх ризиків наша країна знову опинилася на порозі дефолту Як так вийшло, що в період зростання економіки, відсутність нових значних зовнішніх ризиків наша країна знову опинилася на порозі дефолту? Чому місія поїхала з України без результатів?

Ці та інші питання задаються в статті «Дзеркала тижня».

Видання намагається дати на них відповіді, а також викладає подробиці нових вимог МВФ до української влади.

Як наголошується в статті, пробувши в Україні однакові два тижні, місія Фонду виїхала ні з чим, обмежившись дуже стриманим заявою про те, що співпраця з Україною продовжиться.

За даними видання, МВФ виставляє кілька умов для підписання нової угоди: підвищення тарифів на газ, пакет заходів в антикорупції та прийняття якісного державного бюджету на 2019 рік.

У сфері антикорупції місія хоче від Києва прозорої процедури добору суддів Антикорупційного суду, а сам суд повинен повністю запрацювати вже навесні 2019 року.

Крім того, МВФ наполягає на прозорому розслідуванні «справи Холодницька», призначення професійних аудиторів НАБУ, а також проведення його аудиту.

- Порошенко даремно розкотив губу на транш МВФ: в США вже відреагували на ганебний догану Холодницька

Ці питання обговорюються на найвищому рівні, в тому числі повинні були обговорюватися особисто президентом Порошенко в ході його візиту в Нью-Йорк на засідання Генасамблеї ООН.

Що стосується бюджету, для МВФ важливі не тільки підготовка і подача його в парламент, а й голосування держбюджету у Верховній Раді в цілому. І тут виник один з основних моментів напруги на переговорах, адже гроші Україні потрібні терміново (до кінця року потрібно погасити 1,7 млрд дол.), А бюджет парламент навряд чи прийме раніше кінця листопада або грудня, що відкладає підписання угоди з Фондом на кілька місяців.

Але як українська сторона не намагалася поміняти позицію місії, це не вдалося, йдеться в публікації.

«Від'їзд місії повинен бути сигналом для України з боку Фонду, що з цих питань, в тому числі в питанні голосування за бюджет, він не готовий йти на поступки», - говорить близьке до переговорів з МВФ з боку України співрозмовник «Дзеркала тижня».

І на слово (тобто спочатку гроші, потім затверджений бюджет) українським політикам у Фонді вже не вірять, відзначається в статті. Тому бюджет став для МВФ тонкою червоною лінією на переговорах.

загрузка ...

«Рівень довіри до України з боку МВФ вже навіть не нульовий. Він уже на негативній оцінці », - говорить співрозмовник видання з української переговорної команди з Фондом. Причина для такого низького падіння - то, що Україна відмотала тому власне рішення з приводу газових тарифів.

«Ми говорили прем'єру, що краще просто не обіцяти Фонду чогось, ніж щось пообіцяти, зробити перший крок (тобто узгодити з Фондом графік підвищення тарифів), отримати під нього транш, а потім відмовитися підвищувати», - розповідає співрозмовник.

***

Судячи з цієї інформації про нові вимоги МВФ до української влади, нового траншу до президентських виборів не буде.

До того ж, не вірить в отримання траншу, схоже, і Гросман. На це вказує вчорашнє рішення уряду не підвищувати з 1 жовтня ціни на газ для населення, що є ключовою умовою Фонду ...

Як так вийшло, що в період зростання економіки, відсутність нових значних зовнішніх ризиків наша країна знову опинилася на порозі дефолту?
Чому місія поїхала з України без результатів?