Більше 50 українців і поляків піднялися на гору Піп Іван у Івано-Франківській області, щоб відзначити 80-річчя астрономічно-метеорологічної обсерваторії, відомої також під назвою Білий слон, яка працює на цій вершині.
Про це повідомляє прес-служби Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
«На вершині гори Піп Іван відбулися урочисті заходи, присвячені ювілею астрономічно-метеорологічної обсерваторії. Незважаючи на несприятливі погодні умови, більше 50 гостей ювілею змогли підкорити 2028 метрів, щоб побачити на власні очі Білого слона. Імпровізаційна сцена була влаштована біля центрального входу в будівлю. Саме тут 80 років тому було перерізано стрічку і відкрито унікальний астрономічно-метеорологічний центр, в якому було встановлено найсучасніше на той час обладнання і працювали відомі польські вчені », - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, учасники святкування отримали пам'ятні сувеніри.
Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині гори Піп Іван має умовну назву Білий слон. Ця споруда, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря), діяла в 1938-1941 рр. Площа приміщень будівлі складає 554 кв.м.
Читайте також: На Буковині відбудеться туристичний етнофестивальУ 2002 році в Яремче була створена Наукова рада з питань відновлення обсерваторії. У травні 2012 р стало відомо, що Міністерство культури Польщі виділяє 70 тисяч доларів на відновлення споруди обсерваторії. Виділення коштів заплановано в рамках грантової програми, партнером якої є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.