На Закарпатті міжнародний пленер "Чорна гора" завершився виставкою картин

На Закарпатті протягом минулого тижня на міжнародному пленері працювали відомі художники з України та сусідніх країн ЄС. В урочищі Чорна гора художники створили кілька десятків картин.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповів Віктор Мигович, куратор пленеру.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповів Віктор Мигович, куратор пленеру

Фото: Іван Білан

«На Закарпатті протягом минулого тижня на міжнародному пленері працювали два десятка найзнаменитіших художників України (як Петро Антип, академік Володимир Микита, народний художник Іван Бровді) і країн-сусідів з ЄС. В урочищі Чорна гора художники створили кілька десятків картин. Протягом трьох наступних тижнів їх можна побачити в міській галереї Виноградова. Потім два десятка картин будуть перебувати на місцевому курорті, де жили і творили художники », - сказав Мигович.

За словами мистецтвознавця Івана Білана, пленер з таким складом художників проводиться вперше. Його особливістю стало те, що в один час і в одному місці зібралися разом представники всіх живописних шкіл України, а також Угорщини, Словаччини та Польщі. Унікальним творче зібрання було ще й тому, що разом, пліч-о-пліч, творили діди, батьки і внуки - художники трьох поколінь. Наймолодшому учаснику Андрію Чижову зі Львова - 23, а найстаршому - народному художнику, академіку Володимиру Микиті - 87 років, зазначив Іван Білан.

Читайте також: У Туреччині пройде український та кримськотатарський день

«Поставлених перед собою цілей ми досягли. Власне, це можна висловити одним словом: єднання. За географії, за віком, по духу. Коли всі разом сідали за стіл і співали - кожен один одного розумів і підтримував », - додав мистецтвознавець.

Коли всі разом сідали за стіл і співали - кожен один одного розумів і підтримував », - додав мистецтвознавець

Фото: Іван Білан

На експозиції у Виноградові за підсумками пленеру виставлені 32 роботи.

«Від кого-то з художників - по одній роботі, максимум - по дві роботи від одного художника. В цілому, попрацювали всі по-різному, хтось написав одне полотно, хтось - з десяток, як харків'янин Володимир Носань.

За стилістикою це різні роботи, тут склалася справжня мозаїка з стилів і напрямків. Є роботи в кращих традиціях закарпатської школи живопису, сучасні модерні роботи, є картини поставангардного стилістичного спрямування.

Власне, - підсумував Білан, - ми досягли того, на що розраховували, - щоб кожен з глядачів мав перед собою дуже яскравий букет живопису, а в ньому вже кожен зможе знайти свою квітку ».

Фото: facebook.com/events/280737195856476/