- Як це працює?
- Місту - фахівці, фахівцям - робота
- Проїзний і не тільки
- підвищити престиж
- грантова підтримка
З 2018 року столична ординатори та студенти останніх курсів трьох великих медичних вузів зможуть отримати грант Уряду Москви. Хто може на нього претендувати і навіщо це потрібно столиці, з'ясував mos.ru.
Як це працює?
Уряд Москви надасть гранти на проведення практичної підготовки студентів шістьох курсів і ординаторів другого року навчання. У 2018/2019 навчальному році молоді фахівці зможуть отримати особливу міську стипендію в рамках програми «Школа професійного зростання» .
Шукати стипендіатів будуть серед студентів і ординаторів трьох столичних медичних вузів: Першого московського державного медичного університету імені І. М. Сеченова , Російського національного дослідницького медичного університету імені М.І. Пирогова і Московського державного медико-стоматологічного університету імені А.І. Євдокимова (Останній вуз відкриває програму з вересня). Здобувачі повинні будуть пройти конкурсний відбір, а після укласти договір про участь в програмі з департаментом охорони здоров'я міста Москви і відповідним медичним вузом.
Далі все просто: учасники «Школи професійного зростання» проходять практику в міських поліклініках, знайомляться з сучасним обладнанням, консультуються з фахівцями і отримують підтримку від міста у вигляді щомісячної стипендії в розмірі 25 тисяч рублів.
Після поглибленого вивчення профільних дисциплін та відпрацювання навичок на симуляторах, а також після проходження програм по паціентооріентірованності, лікарської етики, юридичним засадам діяльності лікаря стипендіати здають іспит. Якщо результати позитивні, вони отримують документ про підвищення кваліфікації та доступ до системи безперервної медичної освіти (НМО), а також гарантоване працевлаштування в столичній медичної організації.
Перша хвиля навчання розпочнеться 26 лютого 2018 року. На участь у програмі вже подали заявки 360 осіб.
Місту - фахівці, фахівцям - робота
Виграють від системи грантів відразу три сторони. Міська система охорони здоров'я отримує лікарів максимально затребуваних напрямів: педіатрів, терапевтів, анестезіологів-реаніматологів, оториноларингологів, неврологів і інших.
Зручно і молодим медикам. Мало того, що вони будуть більш підготовлені до професійної діяльності, їм гарантована робота відразу після закінчення вузу - програма передбачає трирічний контракт з медучреждением, в якому проходила стажування. Що отримує третя сторона - пацієнти? Компетентних лікарів, захоплених своєю справою, а значить, і високий рівень медичної допомоги.
Проїзний і не тільки
Гранти, до речі, не єдиний спосіб підтримки московських ординаторів. Наприклад, з 15 лютого на сайті Мера Москви вони можуть залишити заявку на оформлення соціальної картки москвича і користуватися доступними пільгами і знижками. Карту можуть зробити як росіяни, так і іноземці (для цього їм треба звернутися в центр держпослуг «Мої документи»). Для того щоб отримати соціальну карту, вуз повинен внести відомості про ординаторів до реєстру студентів. перевірити інформацію можна на mos.ru .
Вже з 1 березня ординатори зможуть отримувати пільгові квитки на проїзд в громадському транспорті (місячний квиток для поїздок в метро буде коштувати 380 рублів, на наземному транспорті - 250 рублів), а також користуватися іншими перевагами соціальної карти.
підвищити престиж
Є в Москві і система грантів для підтримки більш досвідчених лікарів. Вона дозволяє встановлювати персональні виплати фахівцям, які надають найбільш затребувані городянами види медичної допомоги. Наприклад, лікарі загальної практики, або сімейні лікарі, які ведуть прийом відразу за кількома спеціальностями, отримують надбавку в розмірі 20 тисяч рублів на місяць.
Медики, чия кваліфікація і якість роботи відповідають самим найвищим світовим стандартам , Стають володарями статусу «московський лікар». Щоб отримати почесний значок (і прибавку до зарплати в розмірі 15 тисяч рублів), лікарі проходять багатоступінчате тестування: здають клінічний іспит за фахом і захищають портфоліо професійних досягнень. Такі фахівці допомагають пацієнтам вже зараз - сьогодні в місті 133 лікаря мають такий статус.
Фахівцям поліклінік, що надають допомога пацієнтам старших вікових груп , У яких є кілька хронічних захворювань, доплачують 20 тисяч рублів на місяць. Ці лікарі розробляють для пацієнтів індивідуальний план лікування, дають рекомендації, вчать вести щоденник самоконтролю, спостерігати за собою і робити правильні висновки про стан здоров'я. Надбавка до зарплати молодшого медперсоналу, які працюють з цією ж категорією пацієнтів, становить 10 тисяч рублів.
грантова підтримка
є гранти , Які отримують не конкретні фахівці, а медзаклад в цілому. Наприклад, міські лікарні, що працюють в системі обов'язкового медичного страхування (ОМС) і впроваджують передові технології при наданні спеціалізованої, в тому числі високотехнологічної, медичної допомоги, можуть претендувати на мегагранти в розмірі 100 мільйонів рублів. Ці кошти повинні бути спрямовані на розвиток і оснащення стаціонарів, а також на матеріальне заохочення медичного персоналу.
Кращі відділення реанімації та інтенсивної терапії міських лікарень, які працюють в системі ОМС, можуть стати володарями гранту «Рятуючи життя». Всього їх 10 - по 30 мільйонів рублів кожен.
Не залишилися без уваги і поліклініки. Всього Уряд Москви заснувало 38 нових грантів. 30 з них призначені для дорослих і дитячих міських поліклінік, ще вісім - для стоматологічних. Кошти підуть на матеріальне заохочення лікарів і медсестер. Надбавку до зарплати отримають співробітники лікувальних закладів столиці з найкращою якістю обслуговування пацієнтів.
Як це працює?Як це працює?
Що отримує третя сторона - пацієнти?