Шанувальники історика моди продовжують турбуватися про його долю.
Весь останній місяць Олександр Васильєв був зайнятий грандіозним проектом. Ведучий популярної програми Першого каналу готувався до виставки «Красень чоловік. Русский модник середини XVIII - початку XX століття », яка нарешті відкрилася вчора в Москві у Виставковому комплексі Історичного музею на площі Революції. У кількох залах розмістилося близько 600 експонатів з історії чоловічого костюма. І третина з них надав зі своєї особистої колекції історик моди. Тут можна знайти циліндри, казанки, фраки, сюртуки, сорочки, жилетки, гаманці, курильні трубки, Сірничниці, табакерки, спеціальні ножиці для стрижки вусів справжніх чепурунів і навіть перуку 1730-го року. Виставка настільки унікальна і цікава, що першим її відвідувачем став міністр культури РФ Володимир Мединський.
Історик моди провів міні-екскурсію міністру культури РФ Володимиру Мединському
У вступній промові на відкритті Олександр Васильєв підкреслив, що предмети з чоловічого гардероба минулих століть є в наші дні великою рідкістю. І якщо жіночі сукні початку ХХ-го століття зустріти на блошиних ринках і в антикварних магазинах в Європі ще можна, то з сюртуками і фраками того часу все набагато гірше. Що вже говорити про століттях попередніх! Особливо мало речей тих епох збереглося в Росії. І цьому, безумовно, сприяла революція 1917-го року. Однак бувають і щасливі «знахідки», що радують справжніх колекціонерів. Наприклад, кілька місяців тому в Парижі відбувся аукціон з продажу особистих речей князя Фелікса Феліксовича Юсупова, знаменитого учасника вбивства Григорія Распутіна. Речі виставив на торги мексиканець Віктор Мануель. Його, 18-річного юнака, князь Фелікс Феліксович і його дружина Ірина Олександрівна, племінниця Миколи II, усиновили в Парижі в 1967-му році. І після смерті подружжя Віктору дісталося чимало їх особистих речей: безліч фотографій, листів, одяг, взуття, посуд і навіть фамільні прикраси. На аукціоні Олександру Васильєву вдалося придбати дещо з цього багатого спадщини. А частина речей була викуплена для знаменитого музею-садиби роду Юсупових «Архангельське». До речі, на виставці «Красень чоловік» можна побачити і справжній рахунок з майстерні з виробництва сорочок в Лондоні, де князь Юсупов придбав кілька сорочок в 1915-му році.
Історика моди в цей вечір вітали багато його шанувальники і шанувальниці. Чимало запитань від них прозвучало і про долю програми «Модний вирок». На початку березня Олександра Васильєва замінив в кріслі ведучого відомий дизайнер і художник Андрій Бартенєв. І це спровокувало шквал чуток і хвилювань відданих шанувальників телепередачі. Олександр Олександрович всіх заспокоїв: «Не переживайте, я тільки що знявся в нових серіях« Модного вироку ». Зйомки завершилися якраз напередодні відкриття цієї чудової виставки, до якої я так довго і серйозно готувався ». До речі, привітати Васильєва з радісною подією прийшов до музею і Андрій Бартенєв в самому кінці вечора.