На автобусі на острів Російський. Радіоекспедицій на Далекий Схід з продовженням

  1. Русский острів
  2. Острови Росіяни - в ефірі!
  3. Приморські "робінзони"
  4. Повернення до витоків
  5. Владивосток - форпост Росії на Тихому Океані
  6. Один день в гостях у RU0LL
  7. Приморському краю - 75 років!
  8. Дивіться також
  9. Заліште свое мнение

Автор: Юрій UA9OBA

У числі ювілейних заходів клубу радіоаматорів-мандрівників "Русский Робінзон", приурочених до 20-річчя створення RRC, в період з 10 червня по 10 вересня 2013 року відбувся ряд заходів позивним R20RRC, в тому числі і з різних російських островів дробовими позивними R20RRC / 1 ... 0. Завершальна, в рамках святкування 20-річчя Russian Robinson Club, експедиція пройшла на Далекому Сході - в період з 6 по 10 вересня з острова Російський (AS-066) вийшла в ефір радіостанція R20RRC / 0. Потім сталося несподіване приємне продовження ...

Експедиція на острів на автобусі? - запитаєте ви і цілком резонно мали сумніву: чи можливо таке? Острів - як відомо, ділянку суші з усіх зі сторін оточений водою. У звичайних умовах досягнення острова сухопутним шляхом, як правило, неможливо. За мою насичену різними експедиціями радіолюбительську життя мені довелося висаджуватися на острови на морських і річкових суднах, літаках, вертольотах, гідролітаках, в зимовий час доводилося досягати острівних берегів на снігоходах і всюдиходах ... Було багато і, здавалося б, залишалося для різноманітності тільки добиратися до чергового острова уплав :)) Але щоб на автобусі - такого в моїй експедиційного життя ще не траплялося ніколи! З островом Російська, що знаходиться в Приморському краї і належить до групи островів IOTA AS-066, трапилася "запланована несподіванка" - в 2012 році до проведення на Російському міжнародного саміту країн-учасниць АТЕС у Владивостоці побудували відразу два мости: один всередині міста через бухту Золотий Ріг, а інший з'єднав материк з островом Російський. Русский міст, до речі, найбільший вантовий міст у світі - висота двох пілонів, зроблених у формі величезних букв A, становить 324 метра, а довжина центрального прольоту - понад 1100м. Загальна ж довжина моста більше 3 км.

Завдяки Російському мосту мені вдалося цілком комфортно і досить швидко дістатися до острова на муніципальному громадському транспорті - автобусі - всього за 17 рублів. Начебто це була звичайна поїздка всередині міста - як? Якщо на таксі, то вартість становить близько 1000 рублів! Автобусів на острів, виявилося, ходить відразу два маршрути: 15 - до Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ) і 29 - за різними іншими точками острова. Я був вкрай здивований, коли мені вручили "Атлас автомобільних доріг острова Російський" - я навіть не очікував що острів такий великий, а доріг так багато що можна заблукати! Мета нашої експедиції - база мисливців в бухті Ринда. Навіть по всередині острівним дорогах - не близький шлях.

Ще недавно сюди можна було дістатися тільки на поромі або судні. Саме так, морським шляхом, мені довелося висаджуватися на Російському з коротким візитом в далеких 1990-х по дорозі на острів Попова. Тоді, разом з Валерієм RW3GW, Юрієм UA9OPA (now N3QQ) та Іриною UZ9OA (now RZ9OA) ми подорожували по Примор'я і різних островах - це були роки зародження клубу "Русский Робінзон".

Цілком логічно, що Владивосток став центром організації відразу двох великих історичних місій: першої неурядової експедиції "Російська Америка - 250" в 1991 році - EK250RA, а роком пізніше пройшло святкування 500-річчя відкриття Америки, яке докотилося і до нашої країни - EK500A. На цій хвилі візити на Далекий Схід були досить частими. І ось через 20 років мені знову пощастило побувати у Владикові - так ласкаво називають портове місто Владивосток.

Русский острів

Мій приліт трапився в общем-то несподівано і в той же час закономірно - клуб "Русский Робінзон", відзначаючи 20-ту річницю свого створення, в числі ювілейних заходів запланував роботу в ефірі ювілейної радіостанції R20RRC з штаб-квартири в г.Орел і з різних російських островів цим позивним через різні дроби - R20RRC / 1 ... 0. Я порахував, що мені як Президенту RRC було б правильним самому взяти участь у завершальній операції цієї клубної акції, що я і зробив. Перший мій дзвінок був Голові Ради РО СРР по Приморському краю - Олександру Валерійовичу Морозову RU0LM, який також є членом нашого клубу RRC # 396. Ініціативою швидко загорівся основний "робінзон" Примор'я - Володимир Федорович Мірошниченко UA0LCZ і підготовка стрімко почалася. У підсумку в експедиції R20RRC / 0 на острів Російський разом зі мною взяли участь члени клубу: Володимир Мирошниченко UA0LCZ (RRC # 554), Олександр Лісіцин RU0LL (RRC # 235), Сергій Наумов RD0L (ex UA0SIK / 0, RRC # 842) і Микола Баяндин RU0LW.

Вийшло провести активність на КВ діапазонах 40 і 20 метрів CW і SSB. Не дивлячись на дуже погане проходження і паралельне проведення AA DX Contest (в якому передавався вік нашого клубу - 20 років) вдалося провести близько 500 QSO. Як і за всі інші активності R20RRC, QSL via RZ3EC, а QSO з R20RRC / 0 зараховуються на ювілейний диплом "Russian Robinson Club - 20" як окрема преференція. Детальніше становище см. На сайті RRC - www.robinsons.ru

Острови Росіяни - в ефірі!

Про острів Російському, точніше про острови, деякі кореспонденти під час радіозв'язку з R20RRC / 0 запитували: а це якийсь острів Російська - який в Арктиці? Справа в тому, що в Росії відомо два однойменних острова Російських знаходяться зовсім в різних кінцях нашої величезної країни: один в Архіпелазі Норденшельд - на півночі від Таймиру, а інший на Далекому Сході - тут в Примор'ї. Мені пощастило побувати на обох.

У 1995 році по островам Центральної Арктики в Карському морі проходила полярна радіоекспедицій RU0B. Тоді команді "робинзонов" в складі Вікторії Корюкіна RA0BM, Михайла Клокова RZ9UA (now UA9PM), Андрія Моїсеєва UA0BCO (now UA0BA), Валерія Сушкова RW3GW, Олександра Сухарева RZ9OO (now RO9O) і автора цих рядків вдалося активувати крім острова Російського AS-121 ще й острова Арктичного інституту RU0B / p - AS-087. Було проведено багато тисяч радіозв'язків - рідкісне справа для Арктики - пощастило з проходженням. На іншому острові Російському у Приморському краї не дивлячись, на набагато більш південні широти проведення далеких радіозв'язків теж справа непроста. І в цей раз з AS-066 вдалося встановити QSO не так багато ...

про головне навіть не кількість зв'язків - головне, що мені вдалося поспілкуватися з місцевими радіоаматорами і членами клубу RRC. А таких виявилося чимало, в списку членів RRC значаться 20 чоловік! На жаль, до раніше став SK найстаршому члену RRC # 142 Михайлу Філіппову UA0MF, пішов з життя Юрій Тедеріка UA0LG, ex UA0LEM, RRC # 557 з Находки. Ще один з місцевих членів клубу з Слов'янки - RW0LIF переїхав кудись під Анапу і змінив позивний на RU7D. Під час нинішньої поїздки прямо на острові Російському виявив бажання вступити в RRC і був прийнятий в члени клубу Микола Баяндин RU0LW з членським номером RRC # 939.

Приморські "робінзони"

У Приморському краї клуб радіоаматорів-мандрівників "Русский Робінзон" здобув популярність багато в чому завдяки активності приморських радіоаматорів і відносній близькості Владивостока і Знахідки від островів в Затоці Петра Великого: Русский , Попова , Рейнеке , Рікорда , Моїсеєва , Фуругельма , Аскольд , Путятіна , Архіпелаг Римського-Корсакова, Пахтусова , Желтухина , Два брата та ін. Всі вони входять в умовну групу Sea of ​​Japan Coast group - AS-066 за міжнародною програмою "Острова в ефірі" (IOTA), а по основній "робінзоновской" програмі RRA відносяться до групи островів Японського моря - RR-16. Конкретні острова згруповані від RR-16-02 до RR-16-13 і майже всі активовані в радіоефірі. При цьому дослідження і "радіооткритія" островів тривають і сформовані ще 6 груп островів - потенційних New-Ones. Детальніше з умовами диплому "Russian Robinson Award" можна ознайомитися на клубному сайті в розділі "Дипломи RRC" - http://robinsons.ru/index/0-6 .

У числі RRC members складаються (№№ за алфавітом):

  1. RA0LGG - RRC # 546, Ігор, Знахідка;
  2. RA0LHE - RRC # 707, Світлана, Знахідка;
  3. RA0LHJ - RRC # 547, Ігор, Знахідка;
  4. RA0LIE - RRC # 583, Євген, Партизанськ;
  5. RA0LQ - RRC # 252, Дмитро, Владивосток;
  6. RU0LL - RRC # 235, Олександр Уссурійськ;
  7. RU0LM - RRC # 396, Олександр, Знахідка;
  8. RU0LW - RRC # 939, Микола, Владивосток;
  9. RW0LBK - RRC # 556, Олександр, п.Трудовое, nr Владивосток;
  10. RW0LC - RRC # 581, Андрій, Партизанськ;
  11. RW0LIF - RRC # 863, Володимир, п.Славянка (QSY RW0LIF / 6, now RU7D, Анапа);
  12. UA0L - RRC # 508, (ex UA0LQJ), Дмитро, Знахідка;
  13. UA0LCZ - RRC # 554, Володимир, Владивосток;
  14. UA0LDY - RRC # 883, Олександр, Знахідка;
  15. UA0LG - RRC # 557 (SK, ex UA0LEM), Юрій, Знахідка;
  16. UA0LGY - RRC # 901, Віктор, Владивосток;
  17. UA0LHH - RRC # 708, Христина, Знахідка;
  18. UA0MF - RRC # 142, (SK), Михайло, Владивосток;
  19. UA0NL - RRC # 158, Артур, Владивосток;
  20. RD0L - RRC # 842 (ex UA0SIK / 0), Сергій, Владивосток.

У підсумку на сьогоднішній день в активі 17 діючих членів нашого клубу - серйозне представництво RRC в Примор'ї! Вважаю, що клубні ряди будуть ще розширюватися - острова AS-066, завдяки мосту на о.Русскій, все-таки стали доступнішими. Вже потім, після повернення додому, мені зателефонував з Находки Роман Абдулін UA0LJE, мій давній друг і наш представник NSI в Примор'ї - виявилося, що в ті ж дні він теж був на Російському, займався справами сина-студента в кампусі ДВФУ. Сподіваюся, ми ще зустрінемося на о.Русском або де-небудь на радіоаматорському зльоті під Знахідкою - світ тісний. Перспектива для вступу в наш клуб теж стає ближче і доступніше для багатьох радіоаматорів, було б бажання. Russian Robinson Club запрошує до своїх лав!

Повернення до витоків

Один із днів мого короткого візиту збігся з клубним днем ​​Приморського крайового радіоклубу. Пам'ятаючи мій перший візит 20-річної давності, коли радіоклуб ДОСААФ розташовувався на вул. Адмірала Фокіна, буд.1, то нинішнє моє відвідування RZ0LWA вже в новому приміщенні навіяло давні спогади. Я тоді був Віце-президентом СРР і інтерес до Союзу радіоаматорів Росії і Раді Сибірських Федерацій радіоспорту, очолюваний мною, викликав багато хвилюючих питань, нових зустрічей, дружнього спілкування. Нині теж вдалося поспілкуватися з місцевим активом - Головою Приморського крайового радіоклубу Валерієм Миколайовичем Пихтєєвої UA0LW і іншими радіоаматорами Владивостока.

На мій подив, коли ми вийшли на дах будівлі, де члени клубу в вихідний день були зайняті ремонтом і підйомом багатоелементної спрямованої КВ антени, я побачив буквально навпроти будівлю морської школи ДОСААФ. Тут колись в 1991 році я разом з операторами UK0LWC (пізніше RX0LWC) під керівництвом Сергія Зубарєва RW0LZ виходив в ефірі спецпозивним "Русской Америки-250" - EK250RA. Звідси ж ми давали старт радіоестафете EK100RW (Rail Way), присвяченій 100-річчю Транссибу. До місця буде згадати, що саме у Владивостоці закінчується Велика Транссибірська залізнична магістраль. На пероні залізничної вокзалу міста Владивосток встановлено пам'ятний знак: відстань від Москви - 9288 км. Звідси 19 травня 1891 офіційно почалося спорудження Великого Сибірського Шляху. Справді, будівництво велося відразу з двох сторін - з заходу і сходу одночасно, а через 10 років, Транссибірська магістраль зв'язала Європейську частину Росії з тихоокеанськими портами Владивостоком і Далеким (Порт-Артуром) через Сибір. В результаті будівництва Транссибу в 1893 році утворилося місто Новоніколаєвськ, пізніше перейменований в Новосибірськ. На відзначення цієї події весь час радіоестафети, що проходила від Владивостока до Челябінська, з Новосибірська, де побудований найбільший залізничний вокзал, звучав спецпозивной R100RW.

З тих пір пройшло багато років і, здавалося б, уже ніщо не нагадує про ті події: немає тієї знаменитої "коллектівкі", немає на тій даху ніяких антен і навіть немає самої морської школи. На жаль, колишнє залишилося тільки в нашій пам'яті - і це зворушує, особливо коли бачиш і дізнаєшся давно знайомі місця. Звідси колись в 1990-му відправлялися в далеке плавання мої друзі - Леонід Лисенко і Федір Конюхов, а я встановлював їм на яхту "Адмірал Невельському" свій перший трансивер ICOM IC-721. Для тих, хто не знає, скажу - у мандрівників перший позивний був R0L / mm і тільки потім, після BV0MM на "Формозе", з'явиться іменний R0FK Федора Конюхова. Уже затонула та сама яхта разом з моїм трансівером в морській безодні, але пам'ять живе. А експедиції тривають.

У пам'яті спливають подробиці історичної експедиції "Російська Америка - 250" - недавно той самий вітрильник "Паллада" відвідував Кадьяк на Алясці і Сіетл, вже відзначаючи 270-річчя відкриття Російської Америки. І, вже, немає в живих керівника тієї самої РА-250 - Олександра Олександровича Малишева, завдяки якому змінилася моя радіоаматорська і просто життя і дуже хочеться повернутися сюди, щоб відвідати його могилу і сказати "дякую" за ті моменти, які я пам'ятаю до цих пір.

І я знаю, що обов'язково повернуся сюди знову, щоб поклонитися близьким мені по духу людей і зустрітися знову з колегами по клубу "Русский Робінзон" - а де ще зустрічатися як не в романтичному портовому місті Владивостоці?

Владивосток - форпост Росії на Тихому Океані

Унікальне географічне положення формувало цю територію як потужний військовий форпост, великий транспортний вузол, центр науки, образованіяі культури на Далекому Сході. Приморський край перетворюється на очах, зростає його роль в житті країни та Азіатського-Тихоокеанського регіону. Приморська столиця по праву вбудовується в ряди центрів міжнародного співробітництва - проводяться найбільші міжнародні політичні форуми, економічні конгреси, кінофестивалі та чемпіонати світу, побудовані інфраструктурні об'єкти та унікальні мости. Тут відчувається подих Тихого океану і близькість Уссурійської тайги, а далекосхідні сопки і красиві ландшафти, морські затоки, острови, зручні бухти, піщані пляжі і тепле море приваблюють багатьох і створюють хороші умови для розміщення численних баз відпочинку і санаторіїв. Відомий дитячо-юнацький табір "Океан" - аналог відомого "Артека" в Криму, знаходиться тут, на узбережжі. Клімат морський, м'який - широта тутешніх місць буде як в знаменитому місті Сочі. Всі, хто хоч раз побував тут, прагнуть повернутися сюди знову.

Ось і я, відвідавши Владивосток і острів Російський через 20 років, несподівано для себе знову опинився в цих місцях буквально через місяць.

Один день в гостях у RU0LL

Олександра Лісіцина RU0LL я знаю досить давно - ми познайомилися ще в далеких 90-х - тоді Олександр був одним з вагомих замовників нашої компанії NSI в сфері професійної та аматорської радіозв'язку. Щоб описати серйозність його ставлення до радіо, досить сказати, що він став одним з перших в Росії власників автоматичного підсилювача потужності ALPHA-87 - буквально одиниці можуть дозволити собі таку радіоапаратуру (яка, до речі, бездоганно працює і понині). Коли "раптом" я вирішив полетіти до Владивостока відразу після святкування свого 50-річчя, щоб побродити по місту, пройтися по набережній, помріяти про майбутні експедиціях, то Олександр RU0LL і його дружина Наталя RU0LYL без коливань запропонували мені відвідати місто Уссурійськ, де вони живуть . Перші асоціації з назвою цього міста Приморського краю у мене були з дитинства: Уссурійська тайга і фільм "Дерсу Узала". Потім згадав, що Президент експедиційного Центру "Арктика" Володимир Семенович Чуков R3CA (RRC # 315) родом з Уссурійська. Ще уссурійські бальзами теж широко відомі і знаходяться в списку найзнаменитіших - ризький, Маріїнський, новосибірський столітній ... На такій хвилі я з великим задоволенням прийняв запрошення RU0LL і вперше в житті опинився в Уссурійську.

На мій подив місто опинилося чималий, з цікавою історією та віком не поступається крайовій центру, ну а візит на колективну радіостанцію RT0L СЮТ г.Уссурийск остаточно переконав, що тут кипить життя і радіоаматорська в тому числі. "Станція юних техніків - кузня господарських чоловіків" - саме так назвали свій відео сюжет про роботу авіаційного та радіотехнічного гуртків СЮТ. Відвідайте сайт - http://syut-ussur.ru/ і переконайтеся самі - тут працюють гуртки по самих різних напрямах, в тому числі робототехніки (з програмуванням), інформаційних технологій, комп'ютерного малювання, школа картингу, є обладнаний радіокласс і багато іншого. Підтримка відчувається у всьому і процес цей взаємний - адміністрація підтримує радіоаматорів, а радіоаматори допомагають процесу додаткової освіти дітей. Хороший приклад співпраці - саме тут росте майбутнє покоління в радіоаматорському русі. На "коллектівке" RT0L нас зустрічав Віктор Ігнатов RW0LV. Велике світле приміщення, імпортна радіоапаратура, хороша спрямована антена, комп'ютерна техніка та, найголовніше - живий молодіжний колектив.

Разом з Віктором RW0LV прямуємо додому до радіоаматорського подружжя Лісіцін. Добротний, з круглою модрини, дерев'яний будинок и сусідня лазня - вона ж "радіошек" RU0LL. Тут все просякнута радіолюбітельськім духом. Коли Наталя проводила екскурсію по ділянці, раз у раз среди грядок и домашньої жівності зустрічаються на кожному кроці антени, кабель-канали (всі Зроблено дуже розумно!) І даже будка (более чем для собаки!), Де розміщується антенно-Пристрій, что почекати з комутацією чисельність кабелів. Я відразу и не розібрався, як все це працює, но потім коли Олександр показавши мені складаний систему дістанційного керування и купу різніх варіацій Узгодження, то я БУВ вражений. Особливо коли побачив, що навіть сама щогла "Унжа", на якій розміщується багатодіапазонний "хвильовий канал" SteppIR, була запитана зверху і працює як антена на НЧ діапазонах - УСС від Р-140 погоджує і таку незвичайну конструкцію! Коли ж я побачив на білизняний мотузці ОРЕШКОВО ізолятор (виявився дротяний противагу до однієї з антен), то стало остаточно зрозуміло - тут живе справжня радіоаматорська сім'я.

Радіошек теж вразив - сучасна радіоапаратура, різні пульти управління та інші "коробочки" - все "заточене" під контестінг. Як наслідок відмінні результати - позивний RU0LL добре чути скрізь. Як водиться у радіоаматорів, не обійшлося без "круглого столу", як в прямому, так і в переносному сенсі. Спочатку мені вдалося на КВ на діапазоні 80м (з трансляцією на 40м - 7125 кГц) взяти участь в "круглому столі" Приморського РВ СРР як UA9OBA / 0 і привітати не тільки приморських радіоаматорів, а й підійшли на частоту представників інших далекосхідних країв і областей. Благо потужна апаратура і антени у RU0LL дозволяють. Інший "круглий стіл" теж був теплим: домашні настоянки суто з натуральних продуктів здивували своєю чистотою і чудовим смаком. Є з чого - прямо на ділянці ростуть: виноград, персики, абрикоси, лимон і багато ще овочів і фруктів, що, здавалося б, в таких умовах рости не повинно. Потрібно відзначити, що погодні умови в Уссурійську сильно різняться з узбережжям Примор'я - тут більш континентальний клімат: якщо літо, то спека, якщо зима, то реально холодно.

У будинку Лісіцин завжди тепло і затишно. Але до такого радіолюбительському і сімейному щастю шлях був не простий - все почалося з антеною історії, коли окремі непорозуміння із сусіди в багатоквартирному будинку так і не дали можливості мирного співіснування з радіоаматорського сім'єю. На жаль, в нашому "правовому" державі неможливо захистити свої права навіть через суд. Тому сім'я Лісіцин прийняла кардинальне рішення - переїхати в свій будинок, який їм ще треба було побудувати власними руками, на свою землю, де вони можуть ставити будь-які антенні системи які захочуть і без жодних перешкод. На жаль, ми, живучи на батьківщині радіо, ніяк не можемо реалізувати в нашому соціумі переваги технічного прогресу і донести до громадянського суспільства технічні знання на побутовий рівень - це є гіркий факт для багатьох радіоаматорів.

Такі самі проблеми недавно вирішував віце-президент ФРС Новосибірської області Олександр Зуєв RA9OEL: навіть дійшовши до Верховного Суду РФ не вийшло відстояти свої радіолюбительські і цивільні права - на жаль, прогалини в житловому законодавстві, протиріччя між цивільним і житловим кодексами, і, часом, просто не правильне тлумачення федеральних законів на місцях, м'яко кажучи, не сприяють розвитку радіоаматорства в нашій країні. Радіоаматори, будучи навіть власниками приміщень, залишаються понятими ні в суспільстві, ні в державних органах. Як наслідок, RA9OEL зараз займається будівництвом заміської резиденції з великими антенними перспективами.

Тому практика переїздів загород стала популярною по всій країні - у кого є бажання і можливості для реалізації своєї мрії. Вважаю, що такий крутий поворот у житті став для сім'ї RU0LL & RU0LYL тільки на користь і змінив якість їх життя в кращу сторону. Ще не всі росіяни розуміють переваг приватного домоволодіння - у всіх сенсах. Дай Боже щастя і благополуччя їх сім'ї.

Приморському краю - 75 років!

Мій візит в Примор'ї стався напередодні святкування 75-річчя утворення Приморського краю - 75 років тому Далекосхідний край був розділений на нинішні Хабаровський і Приморський. Ювілей східних рубежів Росії відбилася в численних привітаннях, святкових заходах, екскурсах в історію краю ...

Трохи більш як півтора століття тому в 1858 році за Айгунскому договору між Росією і Китаєм була встановлена ​​межа по річці Амур, лівобережжі якого відійшло до Російської імперії, а територія нинішнього Примор'я була визначена як спільна. У 1860 році було закладено місто Владивосток. Тоді ж було підписано Пекінський договір, за яким визначена (в наслідок ще уточнювалася) російсько-китайський кордон по річці Уссурі до Японського моря і почалося освоєння приморських земель в державному масштабі. З тих пір Владивосток став грати ключову роль не тільки в Приморському краї, а й на всьому Далекому Сході Росії. Мало хто знає, що в 1863 році з Владивостока в Сан-Франциско була спрямована ескадра парусно-гвинтових кораблів у складі Експедиції російського флоту до берегів Північної Америки на підтримку Північно-Американських Сполучених Штатів - збереженням своєї незалежності США зобов'язані Росії. З того походу багато острова та інші географічні об'єкти поблизу від Владивостока носять імена офіцерів Тихоокеанської ескадри: острова Попова, Дурново, Верховского, Скриплева, Де-Ліврона, Желтухина, Антипенко, Сибірякова, банку Гільдебрандт, півострів Басаргіна і ін. Кілька бухт названі іменами кораблів тієї першої Експедиції російського флоту в Америку. У тому числі і бухта "Ринда" на острові Російському - там, де проходила наша нинішня радіоекспедицій "російських робинзонов". В наслідок було ще кілька Американських Експедицій російського імператорського флоту. Уздовж берегової лінії і на островах Русский, Олени та Аскольд для захисту Владивостока були побудовані фортеці, форти, батареї і інші оборонні об'єкти. До кінця XIX століття стало усталюватися положення Владивостока
як головної бази військово-морського флоту Росії на Тихому океані. Зараз у Владивостоці розташовується штаб і багато служб Тихоокеанського флоту ВМФ Росії.

Своїм освоєнням Примор'ї зобов'язана російським морякам, сибірським козакам і переселенцям з України та середньої смуги Росії. І це ще до того, коли Транссиб зв'яже ці далекі російські землі з центром Росії - перші етапи переселення проходили в основному морським шляхом. Потім тут ще багато разів змінювалося адміністративно-територіальний устрій. Після революції історія краю теж не була простою: змінювали один одного державні утворення - Далекосхідна Республіка, Приамурский земський край, входження до складу Української РСР, іноземна інтервенція ... Громадянська війна не обійшла стороною і ці далекі краї - радянська влада була встановлена ​​з боями тут тільки в 1922 році , про що свідчать пам'ятники на набережній Владивостока. За радянських часів В. І. Ленін скаже: "Владивосток далеко, але ж це місто-то вітчизняний" - цей вислів вождя вибито навпроти залізничного вокзалу. З тих пір Владивостока не став ближче - по відстані, але завдяки авіації все-таки доступніше. Міжнародний аеропорт "Кневічі" поблизу міста Артем - повітряні ворота Владивостока і всього Примор'я.

До саміту АТЕС-2012 Владивосток і вся навколишня територія отримали великий імпульс розвитку: побудовані хороші автодороги і розв'язки, нові мости і будівлі, театр опери та балету, концертно-спортивний комплекс, сучасний медичний центр на Російському острові ... в загальному - квітучий край. Зараз Примор'ї - територія нових можливостей для роботи, навчання і відпочинку. Відповідно і люди тут привітні, усміхнені, чуйні. Мене приємно здивували хороші манери місцевих водіїв - чемні, завжди пропустять пішоходів, їздять дуже акуратно - може це наслідок великої кількості авто з яких, напевно, 90% складають імпортні автомобілі, в основному японського виробництва. Це, мабуть, і сформувало своєрідний далекосхідний стиль водіння. Водії автобусів і зовсім залишили найкращі враження: ввічливі, на кожній зупинці автобуси чекають пасажирів по 1-2 хвилині і, що особливо запам'яталося, - завжди підкажуть по маршруту і почекають поспішають городян і гостей міста. Коли виходиш - через передні двері, розраховуєшся не поспішаючи і з гідністю - і кондуктор не потрібен! Ось так би всюди по Росії і проблем з громадським транспортом було б менше. Практично у всіх сферах приморського життя відчувається близькість і вплив сусідніх країн - Японії, Південної Кореї, Китаю. У той же час Примор'ї - сплетіння європейських і азіатських культур, "вікно" в Європу для Азії і частина Росії, хоч і далека по відстані і тимчасовим поясам. Місцевий час випереджає московське на цілих 7 годин = MSK +7.

Взагалі мені пощастило. Осінь в Примор'ї - оксамитовий сезон. І не так важливо, що це далеко, навіть від Сибіру. Головне це близько моєї душі. Вітаю з ювілеєм всіх радіоаматорів і жителів Примор'я і тих, хто хоча б раз тут побував і мріє повернутися сюди знову. Ну а тим, хто поки не був тут, скажу - обов'язково приїжджайте, не пошкодуєте! І ще: якщо ви почуєте в ефірі російські позивні з "0" району з суфіксом, що починається з літер L, M або N - знайте це радіоаматори з далекого Примор'я. Від Москви до Приморського краю майже 10.000 км: дайте далекосхідникам в першу чергу - адже вони в нашій неосяжній Росії найдальші.

73! Юрій Заруба UA9OBA
Президент RRC
www.robinsons.ru


Дивіться також

Коментарі


Обговорення цієї статті - Скажіть свою думку!

Заліште свое мнение

Обговорення цієї статті - Скажіть свою думку!

Експедиція на острів на автобусі?
Запитаєте ви і цілком резонно мали сумніву: чи можливо таке?
Начебто це була звичайна поїздка всередині міста - як?