На які спеціальності вузів подають найбільше заяв абітурієнти в Україні

  1. Абітурієнти не хочуть посилено вчитися, а в юристи йдуть заради високих зарплат в антикорупційних органах
  2. У філологи і юристи
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. Експерт: "Випускниками рухають стереотипи"
  6. АВТОР:
  7. Орфографічна помилка в тексті:

28 липня 2018, 7:07 Переглядів:

Абітурієнти не хочуть посилено вчитися, а в юристи йдуть заради високих зарплат в антикорупційних органах

28 липня 2018, 7:07 Переглядів:   Абітурієнти не хочуть посилено вчитися, а в юристи йдуть заради високих зарплат в антикорупційних органах   Як і в минулому році, абітурієнти збираються вчитися філології, праву і менеджменту, а фізика і математика знову за бортом

Як і в минулому році, абітурієнти збираються вчитися філології, праву і менеджменту, а фізика і математика знову за бортом.

Нинішні випускники десятками тисяч штурмують філфаку і юридичні спеціальності, а вивчати точні науки готові всього кілька сотень людей. Такими є результати проміжних підсумків вступної кампанії цього року. Поки абітурієнти подають останні заявки до вишів, "Сегодня" з'ясувала, які спеціальності популярні в Україні , А які забуті і чому.

У філологи і юристи

Нардеп Олександр Співаковський з Комітету ВР з питань освіти оприлюднив дані перших підсумків подачі заявок.

"Найбільша кількість заяв абітурієнти подають на кон'юнктурні і" популярні серед абітурієнтів "спеціальності - на право, філологію, менеджмент і туризм", - зазначив депутат.

Так, з більш ніж 780 тис. Поданих заяв філологію вибрали майже 60 тис. Майбутніх студентів, право - близько 59 тис., Менеджмент - 36 тис., Туризм - майже 20 тис. Затребуваними у випускників також стали комп'ютерні науки (27 тис. Заявок ), програмна інженерія (20 тис.), журналістика (17 тис.) і психологія (18 тис.). Але ось список топових спеціальностей не змінився з минулого року. Тоді теж активно надходили на філологію, право, менеджмент і туризм.

У той же час абітурієнти майже не хочуть ставати фізиками. У цьому році на спеціальність
"Фізика і астрономія" претендують тільки 764 людини, на прикладну фізику і наноматеріали - 924. Невтішна ситуація і з іншими точними науками. Вчитися математики хочуть всього 1214 випускників, а хімії - 1566. Трохи більше молодих людей вибрали біологію (5483), екологію (9027) і географію (4136). При цьому найбільше випускники традиційно хочуть вчитися в столичних вузах - туди подали заявки понад 214 тис. Чоловік, і всього 3517 вступників обрали собі вузи Луганській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Причини і наслідки

Експерти по-різному пояснюють прірву між кількістю гуманітаріїв і любителів точних наук.

"Це результат того, що багато майбутніх математиків і фізиків не змогли здати тест з української мови та літератури і не змогли претендувати на вступ до українських вишів", - говорить екс-глава УЦОЯО Ігор Лікарчук і додає, що для вступників на гуманітарні спеціальності тест, навпаки, легкий.

На його думку, щоб усунути проблему, потрібно зробити ЗНО з української мови двох рівнів складності. А ось співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсілевський вважає, що ситуація обумовлюється тим, що до вузів багато хто йде виключно за "корочкою", а напружуватися з навчанням не хочуть:

"Працювати за фахом не збираються, мета - отримати" якесь ВО ".

Працювати потім розраховують "менеджерами широкого профілю" або чиновниками. Надходять туди, де є добре торований корупційний конвеєр для отримання диплома з додатком мінімальних зусиль ". У той же час професор Нацакадемії держуправління при президенті України Володимир Бодров підкреслює, що попит формує суспільство:

"Є два пріоритети суспільної потреби: мовне питання і правовий захист від беззаконня. Звідси і відповідний прагматичний розрахунок: отримувати гроші за боротьбу з корупцією або ж виїхати за кордон у випадку з романо-германської філологією".

З Бодровим погоджується і hr-експерт Анастасія Зозуля: в 90-х в юристи масово йшли з метою стати нотаріусами і "заробляти гроші" на оформленні угод, а зараз, навпаки - багато хто хоче працювати в антикорупційних органах, де високі зарплати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Без судів і релігії

З'ясувалося, що найменше молоді люди хочуть вивчати релігію і богослов'я. На ці спеціальності заявки подали тільки 137 і 113 осіб відповідно. Також абітурієнти не бажають будувати кораблі - на суднобудування поки збираються лише 152 абітурієнта. Непопулярне у нинішнього покоління і вивчення атомної енергетики. З цією сферою хочуть пов'язати життя всього 221 чоловік. Ще не в тренді - статистика (248), матеріалознавство (371) і металургія (333).

Експерт: "Випускниками рухають стереотипи"

На думку HR-експерта порталу Rabota.ua Тетяни Пашки, часто випускники йдуть на перераховані спеціальності по волі батьків і існуючих стереотипів.

"У батьків існує усталений шаблон, що та ж юриспруденція - добре оплачувана робота на все життя, а без іноземних мов взагалі нікуди", - розповіла нам фахівець.

У той же час, на її думку, на ринку затребувані і ті спеціальності, які зовсім не потребують вищої освіти.

"Але у нашого народу є фетиш, що наявність диплома дарує роботу, гроші і щастя: Навіть якщо дитина добре майструє і працює руками, а науки сняться йому в кошмарах, його все одно спробують віддати в вуз", - говорить експерт.

Однак магістри права і філології можуть і не знайти роботу.

"Результати працевлаштування свідчать, що більшість випускників права, менеджменту і частково філології матимуть серйозні труднощі при працевлаштуванні по прямій спеціальності", - вважає Олександр Співаковський.

Як показує статистика порталів по влаштуванню на роботу, часто потрібні інженери, програмісти і працівники сфери послуг.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Тренди на вищу освіту в Україні: без фізиків, але з армією менеджерів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Марія Пирогова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ