Надання студентам в вузах і ссузах знижок за платне навчання

  1. Знижки за навчання: кому і за що?
  2. Знижки за навчання: скільки?
  3. Важливо знати!

У Білорусі буде продовжена практика надання знижок з вартості платного навчання, повідомив міністр освіти Сергій Маскевіч на засіданні підсумкової колегії відомства 1 лютого У Білорусі буде продовжена практика надання знижок з вартості платного навчання, повідомив міністр освіти Сергій Маскевіч на засіданні підсумкової колегії відомства 1 лютого.

«За 2010/2011 навчальний рік сума наданих знижок з вартості платного навчання в підпорядкованих Міністерству освіти навчальних закладах склала 4,24 млрд. Рублів, у тому числі у вищих навчальних закладах - 3,89 млрд. Рублів, в середніх спеціальних навчальних закладах - 0 , 35 млрд. рублів, зазначив С. Маскевіч. - У 2010 році понад 19 тис. Студентів-платників отримали пільгові кредити на оплату навчання на суму майже 56 млрд. Руб. ».

Знижки за навчання: кому і за що?

«Уцінка» можна отримати як в державних установах освіти, так і в приватних. Відповідно до Кодексу про освіту, надавати чи ні учням і студентам знижки зі сформованої вартості навчання, вирішує керівник навчального закладу (на підставі висновку спеціальної комісії).

Бажаючим платити за навчання менше, як з'ясував оглядач Interfax.by , В першу чергу, треба ознайомитися з положенням про надання знижок, яке є в кожному вузі або ссузів.

Незважаючи на те, що розробкою документа все займаються самостійно, принципи або норми надання знижок в державних вищих та середніх спеціальних закладах освіти однакові. На то є спеціальна постанова уряду.

Interfax.by нагадує, що знижки надаються студентам і учням:

• які досягли високих показників у навчально-пізнавальної, науково-дослідницької діяльності та громадській роботі;

• є членами малозабезпечених сімей, сиротами, дітьми, які залишились без піклування батьків, а також особами у віці від 18 до 23 років, які втратили останнього з батьків в період навчання;

• з числа дітей військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманих на війні або при виконанні обов'язків військової служби в державах, де велися бойові дії, і деяких інших категорій осіб з силових структур, перерахованих в законі «Про державні соціальні пільги, права та гарантії для окремих категорій громадян »;

• інвалідам I, II і III групи, дітям-інвалідам віком до 18 років;

• мають пільги, або з числа осіб у віці до 23 років, які не мають власної сім'ї, батьки яких мають пільги, відповідно до закону «Про соціальний захист громадян, які постраждали від катастрофи на Чорнобильській АЕС, інших радіаційних аварій»;

• з сімей, в яких виховується троє і більше неповнолітніх дітей.

Високі показники навчально-пізнавальної діяльності. Це наявність у студентів і учнів за підсумками навчального року не менше 50 відсотків відміток «10» і «9» балів (інші відмітки повинні бути не нижче 6 балів).

Високі показники науково-дослідної діяльності. Має на увазі виконання завдань, лабораторних робіт, курсових і дипломних проектів (робіт), що містять елементи наукових досліджень; самостійні наукові дослідження і теоретичні дослідження; участь в роботі студентських науково-дослідних лабораторій, гуртків, проблемних груп, конструкторських, проектних, економічних, науково-інформаційних, перекладацьких бюро, наявність наукових публікацій.

Високі показники громадської роботи. Етоучастіе в роботі органів самоврядування установи освіти, молодіжних громадських об'єднань, в організації і проведенні суспільно значущих заходів, акцій, шефство над ветеранами війни і праці; участь в спортивних змаганнях, виставках, в організації і підготовці культурно-масових заходів, заняття художньою і технічною творчістю , шефство над важкими підлітками; участь у волонтерському, стройотрядовском русі і суспільно-корисній праці.

Знижки за навчання: скільки?

Конкретний розмір знижок студентам і учням за високі показники залежить від середнього балу їх успішності за результатами навчального року та не може перевищувати 60 відсотків від сформованої вартості навчання на навчальний рік:

• середній бал успішності від 7,46 до 8,25 - знижка 20%;

• від 8,25 до 9,0 балів - знижка 40%;

• понад 9,0 балів - знижка 60%.

Середній бал успішності визначається як середньоарифметична величина з відміток, отриманих за навчальний рік за результатами складання іспитів, диференційованих заліків, курсових робіт і проектів, всіх видів практик, передбачених навчальним планом, відміток по не винесеної на екзаменаційну сесію дисциплін з урахуванням округлення до десятих.

Не враховуються при визначенні середнього балу успішності позначки за факультативним дисциплін, дисциплін для придбання другої спеціальності і для отримання академічного ступеня бакалавра або магістра.

Інші категорії осіб, також мають право на знижку, повинні мати з усіх предметів оцінки не нижче 6 балів (включаючи позначки за результатами складання іспитів, диференційованих заліків, курсових робіт і проектів, всіх видів практик, передбачених навчальним планом, відміток по не винесеної на екзаменаційну сесію дисциплін за навчальний рік). Розмір знижки за навчання таких студентів і учнів - 40%.

Наскільки менше платитимуть хлопці, визначається шляхом множення встановленого розміру знижки на сформовану вартість навчання, включену в договір на підготовку фахівця на платній основі, і ділення отриманого результату на сто.

Важливо знати!

Знижки надаються з другого курсу навчання з 1 вересня до закінчення навчального року. Комісія приймає рішення про надання знижок студентам і учням до 1 вересня. Пакет необхідних документів надається, як правило, в липні-серпні.

У разі порушення правил внутрішнього розпорядку в закладі освіти або громадського порядку всі знижки скасовуються!

В'ячеслав Жегулев

портал Interfax.by нагадує студентам, що з 1 лютого 2012 року вартість навчання у вузах

зросла на 29%.

Знижки за навчання: кому і за що?
Знижки за навчання: скільки?
Знижки за навчання: кому і за що?
Знижки за навчання: скільки?