Надходження в МГУ при невеликих балах

  1. Всеукраїнської олімпіади школярів (Всеросс)
  2. «Вузівських» ОЛІМПІАДИ ( «перечневий» олімпіади)

Мало хто знає, що в провідні вузи країни можна поступити і з невисокими балами. Більш того, можна стати студентом звітного вузу, уникнувши нервування вступної кампанії, яка тягнеться два місяці: з червня до кінця липня. Як вчинити? Хто ці щасливчики? Це Олімпіадники.

Це Олімпіадники

Всі олімпіади можна розділити на 3 типи:

  1. Всеросійські олімпіади школярів;
  2. «Вузівські» олімпіади або «перечневий» олімпіади (з Переліку Російського ради олімпіад);
  3. Неперечневие олімпіади (змагання, що проводяться вузами, департаментами освіти і ін.).

З цього списку надійти в МГУ допоможуть перші дві. Призери та переможці олімпіад не з переліку можуть отримати додаткові 1 або 2 бали, але не більше.

Всеукраїнської олімпіади школярів (Всеросс)

Привілей: право напр без вступних випробувань.

Згідно з Федеральним законом «Про освіту в Російській Федерації» від 29 грудня 2012 року № 273-ФЗ:

«Право на прийом без вступних випробувань мають переможці та призери заключного етапу всеросійської олімпіади школярів і члени збірних команд Російської Федерації, які брали участь в міжнародних олімпіадах із загальноосвітніх предметів».

Це право діє при надходженні за профілем олімпіади в будь-який вуз Росії, не тільки в МДУ ім. Ломоносова.

Головний і безперечний плюс Всеросс в тому, що перемогу не треба підтверджувати балами ЄДІ. Диплом переможця та призера дійсний 4 роки. Теоретично можна забезпечити надходження в МГУ, будучи учнем 10, 9 і навіть 8 класу.

«Вузівських» ОЛІМПІАДИ ( «перечневий» олімпіади)

Привілей: зарахування до вищого навчального закладу без вступних випробувань (БВИ) ілімаксімальний бал за додаткове вступне випробування (ДВІ) або (і) залік 100 балів ЄДІ з профільного предмету.

Список перечневий олімпіад оновлюється щорічно в кінці серпня. Ознайомитися з ним можна на сайті Російського ради олімпіад . Всі заходи в цьому переліку мають свій рівень: I, II або III. Кожен вуз самостійно визначає вид пільги (БВИ, 100 балів за ДВІ або за ЄДІ). Особливі права і переваги, пропоновані переможцям і призерам олімпіад школярів, включених до Переліку олімпіад школярів за поточний рік, повинні бути опубліковані на офіційному сайті вузу до 1 червня.

Ось пільги, які надає абітурієнтам-олімпіадників МГУ імені М.В. Ломоносова в 2017 році . Вуз дає пільг призерам і переможцям олімпіад I і II рівнів. У переліку є і олімпіади, що проводяться власне МГУ:

  1. Олімпіада школярів «Ломоносов»
  2. Олімпіада школярів «Підкори Воробйови гори!»
  3. Московська олімпіада школярів
  4. Всеросійський турнір юних фізиків
  5. Всеросійська Інтернет-олімпіада «Нанотехнології - прорив в майбутнє!»
  6. Олімпіада школярів «Державний аудит»
  7. Відкрита олімпіада школярів з програмування
  8. Олімпіада школярів «Турнір імені М.В. Ломоносова »

Всеросійському турніру юних фізиків присвоєно III рівень, тому перемога в цій олімпіаді не дає особливих пільг під час вступу.

Другий нюанс! Беручи участь у Всеросс можна забезпечити собі вступ до вузу без іспитів вже в 8-10 класі. З профільними олімпіадами справи йдуть інакше. У переліку пільг, наданих МГУ, прописано, що зараховуються перемоги і призові місця, завойовані в 11 класі. Винятком є ​​олімпіади за профілем «географія»: в цьому випадку зараховується перемога і прізёрство в 10 класі.

Третій нюанс! В МДУ ім. Ломоносова є спеціальності, на які з вищевказаними пільгами можуть надійти тільки переможці і призери певних вузівських олімпіад. Наприклад, на програму «Філологія» (Профіль «Зарубіжна філологія») зараховуються БВИ тільки призери та переможці Олімпіади школярів «Ломоносов» та Олімпіади школярів «Підкори Воробйови гори». на програму «Юриспруденція» зараховуються БВИ тільки призери та переможці Олімпіади школярів «Ломоносов», а переможці Олімпіади школярів «Підкори Воробйови гори», Міжрегіональної олімпіади школярів «Вища проба» (проводить ВШЕ) і Олімпіади школярів (СПбДУ) отримують 100 балів на ЗНО з суспільствознавства.

Четвертий нюанс! При надходженні на одну і ту ж спеціальність олімпіади з різними профілями мають різну силу. Наприклад, розглянемо програму «Клінічна психологія» . Призери та переможці олімпіад за профілем «Психологія» зараховуються БВИ, а учасники олімпіад за профілем «Біологія», «Нанотехнології», «Математика» і т.д. отримують 100 балів з біології чи математики.

П'ятий нюанс! Перемога в деяких олімпіадах дає подвійну пільгу. Наприклад, під час вступу на спеціальність «Філософія» призерам і переможцям олімпіади з профілем «Гуманітарні та соціальні науки» зараховують і максимальний бал ДВІ по суспільству, і максимальний бал ЄДІ з історії. Тому треба уважно вивчити цей документ.

Шостий нюанс! Дипломи перечневий олімпіад необхідно підтверджувати балами ЗНО з профільного предмету, мінімальний поріг визначається вузом.

Низькі бали в атестаті і навіть не найкращі результати ЄДІ - не перешкода для вступу в заповітний вуз. Правда, перемога в олімпіадах теж завдання не з легких, посильна тільки хлопцям профільних класів, або школярам, ​​які займаються з репетитором.

Як вчинити?
Хто ці щасливчики?