Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів - Новини України - Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу | СЬОГОДНІ

  1. Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:
  7. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  8. АВТОР:
  9. Орфографічна помилка в тексті:
  10. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  11. АВТОР:
  12. Орфографічна помилка в тексті:
  13. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  14. АВТОР:
  15. Орфографічна помилка в тексті:
  16. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  17. АВТОР:
  18. Орфографічна помилка в тексті:
  19. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  20. АВТОР:
  21. Орфографічна помилка в тексті:
  22. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  23. АВТОР:
  24. Орфографічна помилка в тексті:
  25. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  26. АВТОР:
  27. Орфографічна помилка в тексті:
  28. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  29. АВТОР:
  30. Орфографічна помилка в тексті:

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів

переглядів:

«Гудбай Караваджо». Автор зізнається, що розраховував на хороші торги через кон'юнктурної теми. Фото з архіву Ройтбурда.

Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів Пасюта Олександр //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/2260/82_tn. jpg 2010-11-27T09: 40: 47 + 02: 00 Україна Ми зібрали найдорожчі речі родом з України, продані на найпрестижніших аукціонах світу

Вже багато років існує аукціонний будинок MacDougall's, що займається виключно російською та українською мистецтвом. Днями в Києві він презентував роботи, які вже на початку грудня підуть з молотка. Попередня оцінка понад 600 лотів - близько $ 20 млн. Одна з найцінніших робіт - картина народженого під Харковом художника Іллі Рєпіна "Повернення в отчий дім" ($ 1,5 млн) і "Місячна ніч на Дніпрі" жителя Криму Івана Айвазовського (близько 1 млн ). А ось в масивні двері найпрестижніших аукціонних домів світу українське сучасне мистецтво вперше достукатися тільки в червні минулого року. Правда, двері відчинилися не широка - українські сучасні художники були представлені на "російської тижня" Sotheby's разом з російськими майстрами - на жаль, окремо "українських тижнів" ніхто не ризикує влаштовувати. Мовляв, поки "наші" розкуповуються не так активно, як роботи північних сусідів. До слова, та "тиждень" принесла організаторам кілька десятків мільйонів доларів, а українське мистецтво окремо (19 картин) зібрало більше $ 300 тисяч. Найдорожчою тоді картиною стала робота Оксани Мась "Діалог 02" - $ 54,3 тис.

"Ринок аукціонів, на жаль, часто криміналізований (предмети нерідко або крадені, або перепродані кілька разів, але спочатку також крадені; або такі, у яких неможливо простежити шлях перепродажів), а у відкритих аукціонах можуть брати участь тільки лоти з бездоганною репутацією. Так що, напевно, є й дорожчі лоти, ніж на офіційних аукціонах, - розповів нам представник аукціонного бізнесу, зі зрозумілих причин себе не називає. - А скільки торгів, про які знають одиниці? Закриті аукціони зараз часто-густо, тор гуют по телефону, люди не бачать один одного. Там теж спливають роботи українських художників, скульпторів - меблі, коштовності, колись належать українським артистам або найбагатшим людям країни. На жаль, в такому випадку за пересуванням лотів встежити неможливо ". Тому ми вирішили зібрати найдорожчі лоти родом з України, продані саме на офіційних престижних аукціонах.

СУЧАСНО: "Гудбай" - $ 97 ТИС.

Тільки в червні минулого року українське мистецтво було представлено на найстарішому аукціоні Sotheby's. "Приємно було спостерігати, що за деякі українські лоти розпалювалася справжня боротьба, - згадує один з найдорожчих художників України, Ілля Чичкан, його робота" Чарлі "теж була продана з аукціону ($ 15 тис.). - Ми тоді разом зібрали більше $ 300 тисяч за 19 картин ".

А найдорожча картина сучасного українського художника була продана в тому ж році в липні на Phillips de Pury. Полотно "Гудбай Караваджо" було написано Олександром Ройтбурдом після того, як з одеського музею вкрали "Поцілунок Іуди" пензля Караваджо. "Ця картина стартувала з $ 25 тис., А була продана за $ 97 тис. До ста автор не дотягнув - інакше він би увійшов в каталог підвищеної уваги, - розповідає арт-директор однієї з українських галерей Олег Байшев. - Картина пішла в Європу, ім'я покупця невідомо. Всього на тому аукціоні було продано 6 картин українських сучасних художників, зібравши більше $ 250 тис ". Сам Ройтбурд зізнавався, що розраховував на хороші торги, адже робота була дуже кон'юнктурна: "Якби Ван Гог не відрізав собі вухо, його роботи коштували б сьогодні дешевше. У нашій справі роль відіграє не тільки якість роботи - воно на висоті у багатьох художників, тут важливо відчувати кон'юнктуру ". Але поки галеристи в один голос твердять: продаватися на престижних аукціонах складно - поки у західних покупців українські сучасники не викликають підвищеного інтересу.

КОЛЕКЦІЯ: $ 2 МЛН ЗА "парижан"

Бенкет Саломеї. Картина 1915 року народження була куплена Переменом за кілька червінців. фото arttrush.ru

Одна з найвідоміших українських колекцій, "Одеські парижани", була продана в цьому році за рекордну суму - $ 2 млн (Нью-Йорк, Sotheby's, стартова ціна - $ 1,5 млн). Унікальна колекція з 86 картин була зібрана на початку XX століття в Одесі і довгий час зберігалася в зборах одеського покровителя мистецтв Якова Перемена. Відомо, що картини він купував за невеликі гроші , Величезні полотна могли коштувати кілька червінців. У 1919 році Яків перебрався в Палестину, але тільки на початку 60-х років організував виставку в Тель-Авіві. Уже тоді вартість деяких робіт обчислювалася десятками тисяч доларів, але до рекорду було далеко. "Одеські парижани" сильно злетіли в ціні після того, як з колекцією трапилася історія - вона зникла на цілих сорок років. Саме тому, потрапивши на аукціон, вона відразу ж викликала великий інтерес публіки. За "Одеських парижан" билися американські і російські представники, але пішла колекція представнику з України - Фонду українського авангардного мистецтва. Цікаво, що імена художників, з чиїх картин складається колекція "Одеські парижани", обивателю нічого не скажуть.

Тризуб: "ПІШОВ" В США ЗА $ 2 ТИСЯЧІ

Найдорожча в світі - зі Швеції. фото eBay

Не всі готові викладати шалені суми за марки, але і вони користуються популярністю. Учасники аукціонів не афішують своїх імен, не захотів називатися і харківський філателіст з більш ніж 30-річним стажем, але охоче розповів, що продаж марок може принести новачкам близько $ 2 тис. / Місяць, корифеї вміють виручати і десятки тисяч: "Філателісти давно перебралися в інтернет, і там їх торги відстежити важко. тобто офіційних даних по най-най дорогою української марці немає. Але я чув, що нею стала марка, випущена за часів Центральної Ради. Її придбав наш емігрант з США майже за $ 2 тис. Існує ряд інтернет-аукціонів, гд е можна придбати раритети, в тому числі і з України - наприклад, Cherristone і eBay (США) і "Молоток". До речі, один наш колекціонер продав марки на кілограм - попросив $ 20. За колекцію почалися неймовірні бої, і вона пішла за $ 150 . Знавці розуміють, що потім в цій купі знайдеться марка (і не одна), за яку можна виручити в рази більше ".

Українська - більше $ 2 тисяч. фото eBay

А найдорожча марка в світі - "Жовтий трехскіллінговік" - $ 2,5 млн. Це перша поштова марка Швеції (1855). Вона була випущена з помилкою в кольорі - не яскравий жовтий, і саме через це шлюбу і стала дуже затребуваною - іншої такої в світі немає.

РАРИТЕТИ: МАЛЕВИЧ став рекордсменом

"Оголена". До рекорду не довели, але продали нема за копійки

У 2008 році за рекордну суму - $ 60 млн на торгах в Нью-Йорку (Sotheby's, старт - $ 49 млн) була продана картина киянина Казимира Малевича "Супрематічеськая композиція". Цікаво, що на торгах Phillips в Нью-Йорку 2000 року цю ж картина Малевича була продана всього за 17 мільйонів доларів проти очікуваних десяти. "Взагалі, якщо упустити за дужки загальноприйняту приналежність Малевича до когорти російських класиків, то його можна назвати найдорожчим українським художником, - пояснює один з київських колекціонерів, - на цьому художника сьогодні заробляють сотні мільйонів. Завдяки кільком вдалим виставкам, організованим в середині минулого століття в Європі, і унікальному стилю, в якому працював автор, він дуже затребуваний на аукціонах. Один ескіз можна продати за сто тисяч доларів. Або ось - Айвазовський, кримчанин. Його картини є у Ватикані, Бу інгемском палаці і стоять по кілька мільйонів доларів ".

"На жаль, в останні роки знижується інтерес до робіт Яблонської, Глущенка, покупці більше звертають уваги на більш розкручені імена, - робить висновок арт-директор київської галереї Олег Байшев. - Пейзажі продаються по десять-п'ятнадцять тисяч доларів. Але, думаю, це тимчасово. У України на ринку великі перспективи - потрібно тільки більше розкручувати українські імена ".

Найдорожча робота українського художника-жінки - це картина "Оголена, що лежить" Зінаїди Серебрякової, художниці початку XX століття, - вона була продана чотири роки тому на Christie's за $ 1 млн 709 тисяч (старт - $ 1,2 млн), після чого Зінаїда Євгенівна увійшла в список десяти найдорожчих жінок-художниць світу. "Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею? - розмірковує Олег Байшев. - Зарубіжні мистецтвознавці вважають її представником російської школи, хоча вона народилася під Харковом, довгий час там жила. Точно так же і Рєпін, Айвазовський, Семирадский, Малевич - вони народилися на території Україна, але їх вперто вважають російськими художниками, представниками російської школи ".

До слова, цього літа ще одну роботу Серебрякової - "Оголена натурниця" - на аукціоні Christie's придбали за $ 865 тисяч (старт - $ 400 тис.). З чуток, "Натурницю" викупила анонімна покупниця для українського президента Віктора Януковича, який збирався відзначити 60-річний ювілей.

НАЙДОРОЖЧЕ УКРАЇНСЬКЕ ВИНО ПАМ'ЯТАЄ ЦАРЯ І ЧИ ВАРТО, ЯК ІНОМАРКА

В останні роки у міжнародних аукціонних будинків з'явився інтерес до українських вин. Кілька років тому на торгах Sotheby's були заявлені близько ста пляшок вин однієї з найстаріших кримських марок. І найдорожчим лотом тоді виявилися 6 пляшок ручної видувки мадери "Братів Крон" з царськими печатками (1913). Стартувавши з тисячі фунтів, лот пішов за 4140. На жаль, власників ті торги не порадували - очікувалося виручити за вино рази в три більше. "Але після тих торгів міжнародні аукціони стали цікавитися нашими колекційними винами, - говорить представник одного з українських винзаводів Андрій Калінін. - У минулому році був побитий рекорд: пляшку вина з приватної колекції продали за $ 12 400. Це був Кокур, розлитий ще на початку минулого століття ". А найдорожче вино в світі - "Шато д'Ікем" врожаю 1787 року - $ 90 тисяч.

ФАВОРИТ - "ОРАНТА"

Україна - $ 10 тисяч

Українські ювілейні монети у великій кількості представлені на інтернет-аукціонах, але продаються слабо. Як правило, більше однієї ставки нашим "мідяки" не дають, і лоти йдуть за заявленою ціною, без особливої ​​інтриги. "Ці монети цікаві або українським колекціонерам, або вихідцям з України в інших країнах, в першу чергу в США та Ізраїлі, - розповідає представник Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро. - Сама щаслива українська монета -" Оранта "(1997) номіналом 500 грн. Зараз за неї просять не менше $ 20 тисяч. А до кризи на одному з інтернет-аукціонів вона пішла за $ 11 тисяч (старт - $ 9 тис.). на сьогоднішній день це найдорожча монета серед пам'ятних і ювілейних монет України. Також фаворит серед українських монет - "Пектораль" (2003). Монета номіналом 100 грн. продається на інтернет-аукціонах за $ 6700 ". А всі світові рекорди в цьому році побила найбільша і важка монета на планеті - "Золотий кленовий лист". Реверс монети прикрашений зображенням канадського герба - "кленовим листом" - звідси назва монети. А на аверсі - найбільше зображення профілю королеви Великобританії Єлизавети II - така традиція "канадського монетного двору". На Віденському аукціоні Dorotheum грошик найвищої проби (999,99) стартувала з мільйона доларів, а пішла за 4 мільйони. Її купила іспанська фірма, що займається торгівлею дорогоцінними металами. Цікаво, що в світі є ще чотири таких монети, але на інтернет-аукціонах вони ще заявлені не були.

Канада - $ 4 мільйони

Найдорожчий лот від сучасних художників на світових аукціонах - туша бика у формальдегіді під назвою "Золоте теля" від Деміана Херста. Вона пішла за 16 500 000 доларів. Українського сучасного мистецтва до "Тельця" поки далеко. Найдорожчий лот з України - картина Олександра Ройтбурда "Прощавай, Караваджо", яка пішла на Phillips de Pury в минулому році за 97 000 доларів (стартова ціна - $ 70 тисяч).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Найдорожчі лоти з України: картина за два мільйони і вино за тисячі доларів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Пасюта Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А скільки торгів, про які знають одиниці?
Quot;Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею?
А скільки торгів, про які знають одиниці?
Quot;Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею?
А скільки торгів, про які знають одиниці?
Quot;Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею?
А скільки торгів, про які знають одиниці?
Quot;Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею?
А скільки торгів, про які знають одиниці?
Quot;Але чи можна вважати Серебрякову українською художницею?