«Найголовніше в Вишці - це відчуття нескінченної свободи»

У Вишці пройшов загальноуніверситетський випускний, темою якого стала всесвіт Гаррі Поттера. В цьому році організацію випускного, починаючи від вибору місця і закінчуючи розвагою гостей, взяли на себе студенти ВШЕ, а прийти на нього могли не лише випускники, а й їхні друзі та рідні.

Перший загальноуніверситетський випускний Вишки відбувся в 2013 році. З тих пір випускники вже встигли помандрувати у часі з Марті і Доком, відчути себе джедаями в далекій-далекій галактиці, а в цьому році виявилися учнями Хогвартса, яким на одну ніч став клуб Jagger Hall. Вибір теми не випадковий, адже Вежу нерідко порівнюють з Хогвартсом, а перша книга про пригоди хлопчика-чарівника вийшла рівно двадцять років тому.

В цьому році випускний пройшов в форматі великої вечірки для всієї Вишки: викладачів, співробітників, випускників, їхніх друзів і рідних. За організацію свята вперше відповідав Продюсерський центр ВШЕ - проект, нещодавно створений в університеті, допомагала йому Асоціація випускників , Яка займається підготовкою випускного щорічно, а за оформлення та настрій гостей, яких протягом всього випускного розважали аніматори в образах героїв книги, відповідав театр Le Défi . Крім них в проведенні свята взяли участь студенти-волонтери та студентські організації Вишки: Інгруп СТС , команда КВН та інші. Музичний супровід організували артисти HSE Studio , А спеціальним музичним гостем випускного стала група Anacondaz.

Підтримав тему випускного і ректор ВШЕ Ярослав Кузьмінов , Який під час вітальної промови убрався в мантію і капелюх, а в руці тримав чарівну паличку. «Знаєте, в житті людини є кілька рубежів, і, долаючи кожен, наприклад, вступаючи до школи і в вуз, він думає, що зараз-то і буде свобода. Але немає. Оскільки я граю роль чарівника доброго (я навіть вибрав білу паличку), але чесного, я повинен вам сказати, що там, за дверима, в загальному ще гірше. Але вас будуть радувати ваші спогади про те, яким вільними і щасливими ви були, будучи студентами, - сказав Ярослав Кузьмінов. - Я ось згадую про своє МГУ досі, а вам бажаю згадувати себе студентами, згадувати себе молодими. Найголовніше, що ви можете завжди повернутися в цю свободу, на годину, на півтора, на два, на десять, тому що у кожного з вас буде вічний пропуск в рідний університет ».

Ми поговорили з деякими випускниками і попросили їх згадати про самому чарівному з того, що сталося з ними в Вишці (спойлер: майже всі відповіли, що головне диво - це атмосфера в університеті).

Ми поговорили з деякими випускниками і попросили їх згадати про самому чарівному з того, що сталося з ними в Вишці (спойлер: майже всі відповіли, що головне диво - це атмосфера в університеті)

Катерина Ларіонова, випускниця освітньої програми «Фундаментальна та комп'ютерна лінгвістика» та магістерською програмою «Комунікаційний дизайн»

Мені здається, сьогодні тут буде щось грандіозне. Я була на такому ж святі 2 роки тому, коли закінчувала бакалаврат, але людей тоді було менше, і не було такого настрою, яке організаторам вже вдалося створити.

При думках про Вишці насправді згадуються важкі навчальні будні, які здавалися тоді трагедією, а зараз я розумію, наскільки це великий досвід, дуже потрібний, важливий і незамінний.

Не можу виділити в Вишці щось саме чарівне, тому що це ж треба шість років запхати в один спогад. Було здорово, коли ми ходили в похід. Виїжджали за місто, співали пісні біля багаття, дивилися на зоряне небо, і я не знаю, де ще можна було б так здружитися з викладачами. Тобто ми правда розлучилися як справжні друзі і тепер іноді приходимо до них в гості на факультет. Всі мої приємні емоції в основному пов'язані не з подіями, а з атмосферою і відносинами.
Не можу виділити в Вишці щось саме чарівне, тому що це ж треба шість років запхати в один спогад

Катерина Кутиніна, випускниця освітньої програми «Прикладна математика та інформатика» і магістратури факультету економічних наук

Вишка дає дуже багато можливостей, спілкування з викладачами та наукового зростання. Тобто круто, що ти дуже-дуже багато працюєш, здобуваєш величезний бекграунд і опиняєшся затребуваним в різних сферах. І так, ти вчишся виживати за будь-яких умовах. Мені здається, для випускника Вишки питання «Ти впораєшся?» Ніколи не варто, тому що ти думаєш, що завжди впораєшся. Ось цього Вишка вчить відмінно.
Вишка дає дуже багато можливостей, спілкування з викладачами та наукового зростання

Елен Теванян, випускниця освітньої програми «Прикладна математика та інформатика», студентка 1 курсу магістерської програми «Аналіз даних в біології та медицині»

Я сурогатний випускник: ми з Катею <Кутиніной> разом вчилися в бакалавраті та магістратурі, разом повинні були випускатися, але в минулому році я перепоступіла на програму «Аналіз даних в біології та медицині», тому що в якийсь момент мені стало не дуже цікаво, я зрозуміла, що це не моє. А зараз все дуже круто. Я тільки що закрила сесію, тому в якомусь сенсі я сьогодні теж випускник - випускаюся з першого курсу магістратури.

Саме чарівне, звичайно, що ми дожили до цього моменту, тому що іноді було важко, здавалося, що це ніколи не трапиться. Знаєте, що найголовніше в Вишці? Відчуття нескінченної свободи, знання, що я можу зробити все, що мені хочеться, і можу мати ті думки, які мені цікаві, а не які мені хтось продиктував. Вона допомогла зрозуміти, що у мене є простір, щоб самостійно дійти до якоїсь ідеї і переконатися в її правильності або неправильності.
Саме чарівне, звичайно, що ми дожили до цього моменту, тому що іноді було важко, здавалося, що це ніколи не трапиться

Борис Романчиков, випускник магістерської програми «Електронний бізнес»

Бакалаврат я закінчив в Бауманке. Там гарне інженерну освіту, а в Вишці добру економічну освіту, тому я вирішив трошки змінити область діяльності і перейти в економічну сферу.

Одне з найбільш чарівних подій, що сталася зі мною в Вишці, - це Зимова школа перед надходженням в магістратуру. У моєму випадку це була школа з бізнес-інформатики. Все було просто приголомшливо: і організація, і хлопці на школі. Було дійсно дуже весело, і люди, які там розповідали нам про Вишці, показали власним прикладом то, що Вишка - це круто. І це моє перше враження потім підтвердилося. Благо, я можу порівнювати Бауманку і Вежу, і я переконався, що Бауманка дає базу, знання, які не завжди можна застосувати до реальної роботи, а Вишка дає більше прикладних знань і хороших зв'язків.
Одне з найбільш чарівних подій, що сталася зі мною в Вишці, - це   Зимова школа   перед надходженням в магістратуру

Ілля Смоляков і Іван Мокоші, випускники освітньої програми «Менеджмент»

Іван: саме запам'ятовується - це стиль, в якому проходило наше навчання, тому що в Вишці нас не вчили банальної теорії, тому, як все повинно бути або як звикли робити наші батьки і діди, а тому, як це відбувається насправді, як в реальності будується бізнес. Я збираюся вступати до магістратури, йду, на мою думку, на краще напрямок для даної економічної ситуації в Росії і в усьому світі - «Управління в сфері науки, технологій та інновацій» .

Ілля: Найбільше в Вишці мені подобається атмосфера, тому що ми тут всі на одній хвилі. У нас, напевно, більш-менш однакові установки в сім'ях, наші погляди збігаються, ми всі один одному підходимо, і це класно. В цьому році в магістратуру я точно не піду, тому що поки ще не визначився, в якому напрямку далі будувати своє життя. Тому поки спробую себе там і сям, а коли зрозумію, які знання мені точно ще необхідні, то виберу програму.
Ілля: Найбільше в Вишці мені подобається атмосфера, тому що ми тут всі на одній хвилі

Іван Чернявський, випускник освітньої програми «Юриспруденція» та магістерською програмою «Інтегровані комунікації» , Менеджер зі зв'язків з громадськістю Центру підтримки студентських ініціатив НДУ ВШЕ

Це вже мій другий випускний, і таке відчуття, що попередній був буквально день тому. Мені здається, сьогодні все проходить чудово. Напевно, щоб висловитися усвідомлено, потрібно, щоб пройшов час, але поки мені все подобається, особливо чудовий вишкінскій оркестр , Якому я не натішиться і який тепер радує нас на заходах Вишки.

Чарівними для мене стали ці два роки навчання, тому що вибір магістратури був більш усвідомлений, ніж вибір специалітети, і я хотів не просто отримати диплом, але ще і знання, і задоволення. У підсумку я отримав і знання, і задоволення, і в принципі готовий продовжити.

Те, що я працюю в Вишці, - це, власне, одне із свідчень того, як мені тут подобається. У мене були спроби піти, але нічого так не запалює очі і тримає за душу, як Вишка.

Олена Привалова, випускниця освітньої програми «Економіка» , І Наталя Кірсанова, 1 курс магістерської програми «Маркетинг» , Випускниця бакалаврату 2016 року

Олена: Я вже вступила до магістратури, на програму «Управління проектами: проектний аналіз, інвестиції, технології реалізації» . Саме чарівне для мене в Вишці - це наш студрада економа , Де ми і познайомилися з Наташею і зараз дружимо.

Наталя: Там у нас була купа проектів, веселощів, нові друзі, емоції, і ось зараз ми всім нашим студрадою разом прийшли сюди. Ми не втрачаємо зв'язку, продовжуємо робити проекти. Наприклад, з 30 червня по 2 липня ми організуємо виїзд в ліс з наметами всій Вишки. А ще ми вже почали готувати наш знаменитий посвят.

Олена: Але навчалося нам теж відмінно. Зараз ми обидві вступили до магістратури на бюджет, Наташа входить в топ кращих студентів магістратури факультету бізнесу та менеджменту , І я планую приєднатися. Я вчилася на платному, але завжди отримувала знижку, при цьому активно брала участь в роботі студради. Загалом, все можна поєднувати.
Олена: Але навчалося нам теж відмінно

Марія Кудрявцева, випускниця освітньої програми «Соціологія» , Олена Курлянова, випускниця бакалаврату 2016 року, студентка 1 курсу магістерської програми «Стратегічне управління фінансами фірми»

Марія: Самим чарівним, напевно, були люди, атмосфера, то, що викладачі давали нам не тільки знання, а й своє бачення світу, спосіб мислення. Мені здається, те, що дала мені Вишка, - це якраз таки спосіб мислити, ставитися до світу не так, як всі, сприймати все з різних точок зору. І то зір, яке було до Вишки, кардинально змінилося, і ти думаєш: «Вишка, спасибі тобі велике».

Олена: Так, в Вишці вчать дивитися якось в загальному на весь світ. Ми не просто вивчаємо предмети, а мислимо більш стратегічно і широко.

Марія: Звичайно, у мене в Вишці є і улюблені викладачі. Їх кілька, але найбільше на мене, напевно, справили враження Кирило Андрійович Гаврилов , Олена Сергіївна Бердишева , Яка була моїм науковим керівником, і Вадим Валерійович Радаєв . Вони настільки кльові, що ти дивишся на них і думаєш «Я хочу бути таким, хочу так само мислити і розвиватися».

Мені здається, для випускника Вишки питання «Ти впораєшся?
Знаєте, що найголовніше в Вишці?