Неймовірно красиві архітектурні проекти, які повинні бути реалізовані до 2020 року в різних країнах світу, стануть справжнім прикраса планети.
Місце для текстового опису фотографії © Джерело
Музей Джорджа Лукаса в Чикаго
MAD Architects
Може здатися дивним, але первісний проект музею, представлений ще в листопаді 2014 року, був відкинутий владою міста, оскільки займав частину парковки, розташованої поруч. Майже рік пішов на переговори з владою і коригування проекту (загальна площа була скорочена на чверть), але в підсумку музей Джорджа Лукаса все-таки отримав схвалення міської ради і буде побудований до 2019 року.
Ділянка під забудову виділено в музейному кампусі Чикаго - парку площею майже 250 000 кв. метрів, де вже красуються три найбільших інституції міста: Планетарій Адлера, Акваріум Шедда і Музей природної історії ім. Філда. Будівля у формі штучного ландшафту, відкритого для доступу з будь-якого боку, організовано навколо центрального куполоподібного атріуму, який з'єднує три незалежних рівня експозиції. На самому піку імпровізованій «гори» запланована обсерваторія з круговим оглядом в 360 градусів з видами на Чикаго і озеро Мічиган.
Музей Нобелівської премії в Стокгольмі
David Chipperfield Architects
Непроста доля чекала і музей Нобелівської премії за проектом Девіда Чіпперфільд. Зайняла перше місце концепція буквально з перших днів піддавалася постійній критиці як музейних працівників, так і громадськості. Через півтора року бюро британського архітектора представило «значно зменшений» варіант музею, який, нарешті, всіх задовольнив.
Прямокутний обсяг будинку візуально поділений на три горизонтальних рівня: вхідний лобі, музейний простір з галереями, бібліотекою та конференц-залами замикається центральної аудиторією як головним простором музею. Описуючи свій проект, Чіпперфільд говорить про бажання втілити ідеали премії і створити майданчик для натхнення майбутніх поколінь.
Цікаво, що і в сусідній Фінляндії не дуже раді новим музейним об'єктів. Конкурс на будівлю музею Гуггенхайма в Гельсінкі, завершений цього літа, став одним з найбільших за останній час. Концепція переміг японо-французького дуету обійшла видання всього світу, але проект досі перебуває в підвішеному стані. Причина проста - сучасне європейське місто не може дозволити собі витрачати 125 млн. Євро на проект, який ніколи не зможе себе окупити.
джерело: profidom.com.ua
Проголосувало: 75 осіб.