Найочікуваніші архітектурні проекти найближчого майбутнього

Неймовірно красиві архітектурні проекти, які повинні бути реалізовані до 2020 року в різних країнах світу, стануть справжнім прикраса планети.

Місце для текстового опису фотографії © Джерело

Музей Джорджа Лукаса в Чикаго

MAD Architects

Може здатися дивним, але первісний проект музею, представлений ще в листопаді 2014 року, був відкинутий владою міста, оскільки займав частину парковки, розташованої поруч. Майже рік пішов на переговори з владою і коригування проекту (загальна площа була скорочена на чверть), але в підсумку музей Джорджа Лукаса все-таки отримав схвалення міської ради і буде побудований до 2019 року.

Ділянка під забудову виділено в музейному кампусі Чикаго - парку площею майже 250 000 кв. метрів, де вже красуються три найбільших інституції міста: Планетарій Адлера, Акваріум Шедда і Музей природної історії ім. Філда. Будівля у формі штучного ландшафту, відкритого для доступу з будь-якого боку, організовано навколо центрального куполоподібного атріуму, який з'єднує три незалежних рівня експозиції. На самому піку імпровізованій «гори» запланована обсерваторія з круговим оглядом в 360 градусів з видами на Чикаго і озеро Мічиган.

Музей Нобелівської премії в Стокгольмі

David Chipperfield Architects

David Chipperfield Architects

Непроста доля чекала і музей Нобелівської премії за проектом Девіда Чіпперфільд. Зайняла перше місце концепція буквально з перших днів піддавалася постійній критиці як музейних працівників, так і громадськості. Через півтора року бюро британського архітектора представило «значно зменшений» варіант музею, який, нарешті, всіх задовольнив.

Через півтора року бюро британського архітектора представило «значно зменшений» варіант музею, який, нарешті, всіх задовольнив

Прямокутний обсяг будинку візуально поділений на три горизонтальних рівня: вхідний лобі, музейний простір з галереями, бібліотекою та конференц-залами замикається центральної аудиторією як головним простором музею. Описуючи свій проект, Чіпперфільд говорить про бажання втілити ідеали премії і створити майданчик для натхнення майбутніх поколінь.

Описуючи свій проект, Чіпперфільд говорить про бажання втілити ідеали премії і створити майданчик для натхнення майбутніх поколінь

Цікаво, що і в сусідній Фінляндії не дуже раді новим музейним об'єктів. Конкурс на будівлю музею Гуггенхайма в Гельсінкі, завершений цього літа, став одним з найбільших за останній час. Концепція переміг японо-французького дуету обійшла видання всього світу, але проект досі перебуває в підвішеному стані. Причина проста - сучасне європейське місто не може дозволити собі витрачати 125 млн. Євро на проект, який ніколи не зможе себе окупити.

джерело: profidom.com.ua

Проголосувало: 75 осіб.