як чиновники Підмосков'я і їх родичі монополізували послуги дитячого харчування.
В кінці січня вихованці школи інтернату в підмосковній Електросталі потрапили в лікарні з гострою кишковою інфекцією. З різницею в кілька тижнів з важким отруєнням на лікарняних ліжках виявилися десятки кадетів з школи в Люберцях. В останньому випадку директор навчального закладу втратила роботу, а курсантів на деякий час перевели на дистанційне навчання. Причиною отруєння в люберецької школі стали продукти зі збудником сальмонельозу.
Обидва випадки пройшли практично непоміченими громадськістю та ЗМІ. Вони, справді, не заслуговували б уваги, якби не були яскравою ілюстрацією результатів бізнесу чиновників в окремо взятому російському регіоні.
Не хлібом єдиним
Випадок з масовим отруєнням дітей привернув увагу Росспоживнагляду невипадково. Крім недбайливого персоналу дитячих навчальних закладів в поле зору наглядових органів потрапив "Комбінат шкільного харчування" міста Електросталь. Як виявилося, ця установа має ключове значення в сірих схемах поставки харчування школярам по всьому східному Підмосков'ї, а нинішній глава міста Електросталь Володимир Янович Пекарів, колишній "горілчаний король" східного Підмосков'я, виявився тепер уже "королем дитячого харчування" східного Підмосков'я, змінивши "титул ".
Всього кілька місяців тому, в грудні минулого року, майно Електростальскій муніципального підприємства "Комбінат шкільного харчування" було приватизовано - торги виграло ТОВ ГК "Екопродукт" (копія протоколу є в розпорядженні редакції). Єдиним конкурентом у переможця торгів був якийсь Ігор Володимирович Шевчук. Торги йшли на зниження, і в результаті учасникам тендеру вдалося серйозно збити ціну з спочатку оголошених 42,4 мільйона рублів майже вдвічі, до 21,7 мільйона рублів.
Як же так вийшло? Судячи зі складу учасників торгів, це був типовий "міжсобойчик", так як все той же учасник торгів Ігор Володимирович Шевчук є разом з іншим співзасновником ТОВ "ГК" Екопродукт "Жигачев Володимиром Петровичем співвласниками іншої компанії - ТОВ" Територія Смаку ", також надає послуги по організації дитячого харчування в Підмосков'ї. Навіть сам хід торгів (на пониження) показує, що пан Шевчук був потрібен для організації торгів як спойлер - тільки для того, щоб торги формально відбулися. і не ясно, чому підмосковний ФАС і ін окуратура не звернули на відверто корупційні торги увагу. Але як результат - в імперію підмосковного громадського харчування поклали ще один трофей.
Отже, за більш ніж скромну суму ТОВ ГК "Екопродукт" отримало окремо розташована будівля по вулиці Журавльова в Електросталі площею 2132,5 квадратних метра і земельну ділянку більше 3000 квадратних метрів. Чому більш ніж скромну? Судіть самі: переможець заплатив трохи більше 10 тисяч рублів за квадратний метр, в той час як середня ціна "квадрата" в комерційному приміщенні в Електросталі (для аналізу досить відкрити інтернет) становить від 30 до 70 тисяч.
Подив викликає відверта примітивність виконання приватизації, хоча в Адміністрації м Електросталь вже багато років працює близьке до пана Пекарєва особа - Волкова Інна Юріївна, яка, будучи головою комітету майнових відносин м о. Електросталь, провела не одну процедуру приватизації, але, мабуть, пішовши з приходом пана Пекарєва до влади в Електросталі на підвищення (зайнявши посаду заступника глави адміністрації Електросталі), Інна Юріївна перестала особисто курирувати дані процедури в адміністрації Електросталі, або, що більш імовірно , увірувала в невразливість боса.
Однак в даному випадку цікавий не стільки спосіб приватизації, скільки засновники названої вище компанії. Згідно ЕГРЮЛ серед власників зареєстрованої в Павлівському Посаді "Екопродукт" числиться Марина Валеріївна Радіна - дружина колишнього глави адміністрації Ногінського району Андрія Юрійовича Радіна. Вона ж співвласник ТОВ "Молочний завод" Наро-Фомінський "(м Наро-Фомінськ). Її чоловік прийшов в районну владу з алкогольного бізнесу, одружившись на дочці колишнього першого секретаря Ногінського райкому КПРС Валерія Раденко, колись працюючи під керівництвом нинішнього мера Електросталі Володимира Пекарєва в його компанії "Ост-Алко". В силу зрозумілих родинних зв'язків у ряді вищевказаних компаній, як-то ТОВ "Богоролскій колос" (Ногінськ) і ТОВ "Вектор" (до жовтня 2017 року - ТОВ "Ямкінскій молочний завод") з'являється вже ... Раденко Віра Миколаївна, що не виглядає простим збігом.
Іншими засновниками "Екопродукт" є знакові для пана Пекарєва особи - Володимир Петрович Жигачев, Олена Василівна Артеменко, Анна Анатоліївна Мельникова. Жигачев - ще одна довірена особа. Більше десяти років він генеральний директор ТОВ "Ямкінскій молочний завод" - основного активу сім'ї Пекарєва. У схемі дитячо-шкільного харчування східного Підмосков'я Жигачев також представлений в списку засновників або керівників таких компаній, як ТОВ "КП" Екопродукт "(м Ногінськ), ТОВ" Богородський колос "(м Ногінськ), ТОВ" Молочний завод "наро Фомінський "(м Наро-Фомінськ), ТОВ" Інститут харчування "(м Киржач), що дозволяє зробити перший висновок про структуру бізнес-імперії.
При більш детальному вивченні структури бізнесу "Екопродукт" і афільованих з ним компаній видно, що засновниками групи є одні й ті ж люди, близькі до Пекарєва. Наприклад, все той же Шевчук ( "учасник торгів" з будівлі Електростальскій КШП) фігурує вже в ТОВ "Концепт" (м Щелково), ТОВ "Комбінат харчування" Провіант "(м Наро-Фомінськ), ТОВ" Продмед "(г . Корольов) і ТОВ "Юнітрейд - Н" (Ногінськ), компанії, які постачають дитяче харчування. А якась Ксенія Шевчук - співвласник вже ТОВ "Вектор" (до жовтня 2017 року мало назву ТОВ "Ямкінскій молочний завод"). Гендиректором двох компаній з " несподівано "схожою назвою" ГК Екопродукт "і" КП Екопродукт "є Олександр Йосипович КАРПАН, що займається операційної діяч остю даних компаній.
Ще один "масовий засновник" даної схеми - довірена особа пана Пекарєва - Артеменко Олена Василівна - була ще в середині "нульових" офіційним помічником депутата Державної думи РФ Пекарєва В. Я. і активно працювала в східному Підмосков'ї за дорученням Пекарєва В. Я ... Нині вона - співзасновник ТОВ "КШП" (м Електросталь), ТОВ "ГК" Екопродукт "(м Павлово-Посад), ТОВ" Богородський колос "(м Ногінськ) і ТОВ "Територія харчування" (м Лохвиця).
А ким була вона раніше - працювала начальником слідства в Ногинском УВС в кінці 90-х. Займалася кримінальні справи по місцевої ОЗУ і, як ще пам'ятають люди, була дуже помітна в Ногинском районі, вотчині градоначальника, в "лихі 90-е". Потім її за заслуги Володимир Пекарів забрав до себе на "Ост-Алко" керувати юрвідділу. Чи потрібен відповідь на питання, в чиїх інтересах вона "фундації"?
Іонкін Сергій Олександрович, співзасновник ліквідованого зараз центру краси та здоров'я "Білий лебідь" (Ногінськ), але і співвласник ТОВ "КП" Екопродукт "(м Ногінськ) і ТОВ" Інститут харчування "(г.Кіржач) - особа, якого деякі журналісти, обгрунтовано чи ні, пов'язують з колишнім заступником голови Федеральної служби з регулювання алкогольного ринку (Росалкогольрегулювання) Володимиром Іонкін. Він був одним з ключових чиновників в Росалкогольрегулірованіі, і до нього був ряд претензій з боку СКР, а у пана Пекарєва не могло же не бути з ним відносин в силу горілчаного бізнесу 90-х у "Ост-Алко".
Всі ці фірми працюють в одній сфері - дитячого і шкільного харчування. Але в силу своєї тіньової структури - це кишеньковий бізнес чиновників, всі ці заводи, компанії і торгові фірми, об'єднані в одну велику схему-павутину.
Хто може постраждати
Згадана вище компанія "Територія смаку" обслуговує МОУ Кадетська школа, МОУ СОШ №3 Талдома, Мадоу Дитячий сад №59 "Золота рибка", МОУ СОШ № 8, МДОУ ДСКВ № 12 "Непосиди" і багато інших. Йдеться про держконтракту на поставку харчування для дітей на десятки мільйонів рублів. Саме ця компанія в грудні минулого року виграла тендер на послуги харчування в кадетської школі в Люберцях. Однак на практиці поставками займалася інша фірма-субпідрядник - ТОВ "Вогник", як з'ясували в Росспоживнагляді, що не мала власного обладнання і транспорту для здійснення цих робіт.
Загальна сума виграних тендерів "ГК Екопродукт" і "КП Екопродукт" обчислюється вже не десятками мільйонів, а мільярдами (!!!) рублів. За даними порталу Rusprofile.ru , ГК була постачальником харчування для дітей в 291 державний контракт на суму більше 735 мільйонів рублів, КП - поставляла харчування по 343 держконтракти на 1,34 мільярда рублів.
Очевидно, що при настільки однозначною монополізації даної сфери держава, підмосковні установи і кінцеві споживачі не можуть не зазнати збитків при "правильно організованих" закупівлях і відсутності реальної конкуренції.
чиновницька монополія
Після припинення діяльності МУП "Комбінат дитячого харчування" і приходу до влади в місті пана Пекарєва ТОВ "ГК Екопродукт" фактично монополізувала послуги з постачання харчування в школи міського округу Електросталь. Якщо уважно вивчити підсумки тендерів, стає очевидно, що комбінат бере участь в них, що називається, "для галочки": він виставляє приблизно таку ж ціну, як і "Екопродукт", але програє за деякими коефіцієнтами.
Інших учасників, які намагаються вступити в боротьбу з монополістами, з тих чи інших причин знімають з тендера . Така ситуація повторюється практично по всіх школах.
У той же час по послугах харчування в дитячих садах монопольним постачальником стало ТОВ "Комбінат дитячого харчування", афілійована з вищеназваними структурам через того ж пана Шевчука. Аналіз підсумків тендерів не дозволяє засумніватися, що тут, як і в випадку з "Екопродукт", ситуація повторюється. ось один з таких тендерів , Проведений в листопаді 2017 року дитячим садом №17. Уявні торги в даному випадку пройшли за стандартною, вже обкатаній схемою: КДП виграв за коефіцієнтами, запропонувавши ціну трохи нижче стартової, альтернативні учасники з тих чи інших причин були відсіяні. решта тендери проводяться практично під копірку, мало чим відрізняючись один від іншого.
Цікаві ще два тендери по поставкам продуктових наборів дітям до трьох років і вагітним жінкам . У них перемагає компанія "Інститут харчування" , Зареєстрована в місті Киржач Володимирській області. Незважаючи на те, що її конкуренти пропонували виконати контракт дешевше, ця фірма виграла тендер за коефіцієнтами. І знову серед засновників, здавалося б, далекої від Підмосков'я компанії, виявляється один із засновників "Екопродукт" Володимир Жигачев. Таким чином, не тільки харчування школярів і дошкільнят, а й так зване додаткове харчування в Електросталі монополізовано в одних руках. Ці ж компанії працюють в даному напрямку і в інших містах східного Підмосков'я.
Якщо навіть поверхово вивчити місцезнаходження та списки учасників компаній з павутини дитячого шкільного харчування, то відразу очевидно -все ті ж міста, всі ті ж особи. Ногінськ, Павлово-Посад, Електросталь, Щелково. Інакше скажімо, схід Підмосков'я - "вотчина" Пекарєва В. Я. ще з 90-х, сусідські Лохвиця та Киржач і трохи стоїть осторонь Наро-Фомінськ за рахунок свого молокозаводу - мабуть, що належить родині Пекарєва В. Я. "Ямкінскій молочний завод "з Ногінського району банально не справляється з постачанням своїх же компаній, що займаються поставками шкільного харчування.
№
найменування, адреса
засновники
примітка
1
ТОВ «ГК« Екопродукт »
(М Павлово-Посад)
Мельникова А.А.
Артеменко О.В.
Жигачев В.П.
Радіна М.В.
згідно rusprofile.ru було постачальником в 290 державних контрактах на суму 728246724,85 руб.
2
ТОВ «Продмед»
(Корольов)
Шевчук І.В.
Трубачова Н.П.
раніше Жигачев В.П.
2016 рік - відомі контракти в сфері ДШП на 150 млн руб 2017 рік - на 89 млн руб, 2018 рік - на 24 млн руб.
3
ТОВ «КП« Екопродукт »
(М Павловський Посад)
Іонкін А.І.
Румянцев Н.Б.
було постачальником в 343 державних контрактах на суму 1 340 526 300,38 руб.
4
ТОВ «КП« Екопродукт »
(М Ногінськ)
Жигачев І.М.
Іонкін С.А.
було постачальником в 642 державних контрактах на суму 822 096 003,46 руб.
5
«Територія харчування»
ТОВ (г.Луховіци)
Артеменко О.В.
Романенко А.Д.
до 2014 р - засновник Жигачев В.П.
6
ТОВ «КДП»
(М Електросталь)
Шевчук І.В.
2017 рік - відомі контракти в сфері ДШП на 274 млн. Руб.
7
ТОВ «Комбінат харчування« Провіант »
(М Наро-Фомінськ)
Колесникова М.В.
Шевчук І.В.
було постачальником в мун. і держ. контрактах на суму 11694200,00 руб. - для МУП «КШП» (Електросталь)
8
ТОВ «Територія Смаку» (г.Щелково)
Жигачев В.П.
Шевчук І.В.
Целовальникова О.А.
2017 рік - мун. і держ. контракти в сфері ДШП на 13 млн. руб., 2018 рік - на 10 млн. руб.
9
ТОВ «КШП»
(Електросталь)
Артеменко О.В.
Васильєва М.В.
до 2016 року - засновник Жигачев В.П.
10
ТОВ «Молочний завод« Наро-Фомінський »
(Г.Наро-Фомінськ)
Мельникова А.А.
Артеменко О.В.
Жигачев В.П.
Радіна М.В.
2017 рік - мун. і держ. контракти в сфері ДШП на 348 млн. руб., 2018 рік - на 220 млн. руб.
11
ТОВ «Концепт»,
(Г.Щелково, Щелковский комбінат харчування)
Романенко А.Д.
Шевчук І.В.
2017 рік - відомі контракти в сфері ДШП на 342 млн. Руб., 2018 рік - на 231 млн. Руб.
12
ТОВ «Вектор»
Ногінський район, с.Ямкіно
Пекарєва Є.В. > 50%
Раденко В.Н.
Романенко А.Д.
Шевчук К.І.
до жовтня 2017 року - ТОВ «Ямкінскій молочний завод», раніше колишній Ген. директор Жигачев В.П.
згідно rusprofile.ru є постачальником в 472 мун. і держ. контрактах на загальну суму +3006804054,91 (три мільярди!) руб.
13
ТОВ «Богородський колос» (г.Ногінск)
Артеменко О.В.
Жигачев В.П.
Пекарів С.В.
Роденко В.Н.
14
ТОВ «Юнітрейд - Н» (Ногінськ)
Шевчук І.В.
Жигачев В.П.
Абрамов А.В.
2016 рік - відомі контракти в сфері дитячо-шкільного харчування (ДШП) на 26 млн. Руб.
15
ТОВ «Інститут харчування» (г.Кіржач)
ТОВ «ЧетиреІкс-Ель»
Жигачев В.П.
Іонкін С.А.
2017 рік -мун. і держ. контракти в сфері ДШП на 237 млн. руб., 2018 рік - на 100 млн. руб.
Згідно таблиці компаній, видно весь "СПРУТ" в сфері дитячо-шкільного харчування (ДШП), створений підмосковним чиновниками, що включає два молочних заводу і численні торгові компанії, підконтрольні сім'ї Пекарєва Володимира Яновича, його бізнес-партнерам і людям "ближнього кола".
Піонер капіталізму
Про обраному в кінці 2016 року радою міських депутатів мера Електросталі Володимирі Пекарові варто сказати окремо, оскільки саме він, мабуть, грає ключову роль в роботі всього бізнесу з постачання дитячого харчування в школи і дошкільні установи на сході Московської області. Підприємець прийшов у велику політику ще в кінці 1990-х. Саме цей час можна вважати розквітом алкогольної імперії Пекарєва, перетворився в перебудовні роки з дрібного кооператора (в кінці 1980-х підприємець заснував кілька компаній з пошиття одягу) в солідного бізнесмена.
Саме в 90-е Пекарів створив на базі Черноголовскій заводу алкогольної продукції і очолив компанію "Ост-Алко", її штаб-квартира дотепер знаходиться в Ногинском районі Підмосков'я. Успіхи Пекарєва преса приписує не тільки його ділову хватку, але і вмінню домовлятися, в тому числі з владою і кримінальними і напівкримінальними структурами, що особливо стало в нагоді йому в неспокійний постперебудовний час. Втім сам Пекарів швидко зрозумів, що владні важелі корисні для бізнесу. Тому він прагнув зайняти міцне становище у владі - в кінці 1990-х обирався депутатом Московської обласної думи, з 1999-го по 2011 рік був депутатом Держдуми. Відзначений численними відомчими нагородами і грамотами - мінфіну, міністерства оборони, міністерства з податків і зборів, державної думи.
Найближчі родичі Пекарєва, до недавнього часу не помічені в сфері організації харчування дітей, все ж засвітилися в ланцюжку поставок молока для дитячого харчування - ще одним співвласником ТОВ "Вектор", про який ми говорили раніше (колишній Ямкінскій молочний завод) є дочка мера Олена Володимирівна Пекарєва. Втім інтереси родичів і бізнес-партнерів градоначальника не обмежуються харчуванням дітей. Вони також забезпечують охорону бюджетних установ за допомогою ЧОП "Союз-Ост", шиють одяг у Павлово-Посаді і т. Д.
Відзначимо, що ОНФ ще в 2016 році виявив монопольна змова на ринку дитячого харчування в Московській області. Активісти виявили порушення антимонопольного законодавства при проведенні торгів на поставку продуктів харчування в дошкільні установи Ногінського, Щелковського, Ленінського, Павлово-Посадський муніципальних районів і міських округів Реутов і Електросталь, сума яких перевищила 6,4 мільярда рублів. При розподілі замовлень використовувалася описана вище схема за участю підставних фірм, які не забезпечують конкурентної боротьби. У розслідуванні фігурують два Мупа з однаковими назвами - "Комбінат шкільного харчування", керівником одного з них до 2012 року був "родич підмосковного монополіста". При цьому конкретних імен не називалося - громадські працівники обмежилися натяками і напівнатяками. Тоді активісти ОНФ обіцяли звернутися в підмосковну прокуратуру і управління ФАС, але, судячи з усього, їх скарги не подіяли на чиновників ніякої дії.
Що дивно, Володимир Пекарів, зовсім не соромлячись, ще задовго до приватизації Електростальскій комбінату шкільного харчування і своєї появи в Електросталі активно "просував" свій бізнес в сфері дитячо-шкільного харчування, використовуючи свій адміністративний ресурс, що досить видно як на сайті Московській обласної думи, депутатом якої він був до отримання посади глави Електросталі, так і в послужному списку "Екопродукт" і компанії, що виробляє шкільний одяг, що він здійснював, використовуючи свої можливості депутата Мособлдуми .
Чому ФАС і Генпрокуратура сплять? Які ж у даних панів покровителі - коли всі факти наявності. Або не дарма кажуть, що при губернаторі Воробьеве "Ногінську хвилюватися не варто"!
Як же так вийшло?Чому більш ніж скромну?
Чи потрібен відповідь на питання, в чиїх інтересах вона "фундації"?
Чому ФАС і Генпрокуратура сплять?