Наліт? Ні, «Мамині діти»!

Наліт Наліт? Ні, «Мамині діти»!

У Всесвітньому клубі одеситів відбувся Квартирник, який зібрав шанувальників одеської пісні.

У теплій і майже домашній обстановці учасники клезмер бенду «Мамині діти» розповідали про історію одеської пісні, особливості походження одеської мови і тонкощах одеського гумору.

Часто звучать закиди в тому, що Одеса вже не та, і одеситів справжніх не залишилося ... Однак одесит, потрапляючи в іншу країну або в інше місто, відразу привертає увагу оточуючих своїм колоритом, гумором і неповторною одеської промовою, яку абсолютно неможливо відтворити спеціально.

Унікальне змішання мов, традицій, звичаїв, клімату, способу життя у моря і особливості місцевого мислення - все це і зробило Одесу такою, яка вона була, є і буде!

Саме про це поговорили і поспівали справжні одесити, які, таки-так, ще є і зібралися у Всесвітньому клубі одеситів, щоб насолодитися справжнім одеським колоритом, подарованим від щирого серця учасниками Клезмер бенду «Мамині діти» Олексієм семенищева, Валерієм Черніс і Іцхаком Авербухом, спеціально повернувся до рідної Одеси з Ізраїлю для зустрічі з такими дорогими серцю одеськими друзями.

Ведучим вечора був член ВКО Фелікс Кохріхт, який як міг, підспівував "Маміним дітям".

Вечір пройшов завдяки сприянню Міжнародного центру мови і культури Ідиш в Вільнюсі при Всесвітньому Єврейському Конгресі.

Клезмер-бенд «Мамині діти»:

Колектив був створений в 1998 році, «кістяк» колективу складали 4 людини - Олексій Семенищев (гітара, вокал), Валерій Черніс (баян, гітара, борода), Павло Кузнєцов (скрипка) та Валентин Куба ( «frontman», гітара, вокал) .

Колектив народився в одеському ресторані «Джентльмен», де по четвергах збиралися любителі старої одеської пісні. Згодом репертуар став обростати авторськими піснями, піснями радянських композиторів 30-х -60-х років, інструментальними композиціями народів, що населяють наш край. Команда головним принципом своєї роботи обрала збереження кращих зразків одеського ресторанного виконавства, що передбачає найширший спектр жанрів музичного та літературної спадщини цього славного, не дивлячись ні на що, Міста. Це і єврейські обрядові весільні пісні, молдавська, циганська, грецька, українська танцювальна музика, пісні з кінофільмів, авторська пісня. У різні роки склад «Маминих дітей» поповнювався різними музикантами.

Це і контрабасисти Максим Кондратьєв, Руслан Русин, Олег Худобляк, Сергій Запорожець, Валерій Буримченко, скрипалі Олександр Кнопп, Павло Кузнєцов, Андрій Бочевар, Георгій Соколов, барабанщики Сергій Нестерчук, Олег Покутний, ціла плеяда «духовиків» - незмінний Ігор Знавців (кларнет, саксофони), Євген зарубав (флейта, саксофон), Петро Ковальчук та Мирослав п'ятники (труба), Євген Хандижко і Андрій Цуканов (тромбони), Віктор Фальковський (гітара).

Спільно з Валентином Кубою і за підтримки фонду В'ячеслава Крука «Південна столиця» були записані 3 компакт-диска, куди увійшли близько 70-ти пісень про Одесу. За 3 роки було дано понад 60-ти концертів на вулицях і площах міста, в театрах, на Потьомкінських сходах. Колектив взяв участь в зйомках багатьох телепрограм і кінофільмів, фестивалях. В цьому році виповнюється 10 років спектаклю «Бички в томаті» (реж. Ігор Лучінкін), який придумувався і ставилося спільно з Клезмер-бенд «Мамині діти».

Фото: Ю. Бойко і А. Синельников

Більше фото тут

Більше фото тут

Наліт?