НАПРЯМОК ГОЛОВНОГО УДАРУ - ОГЛЯД МАЛИХ БАРАБАНОВ

Версія для друку

У вітчизняній музикантської традиції 70-х - 80-х років малий барабан ударної установки часто іменувався «провідним барабаном». Визначення, можливо, не цілком коректне, але дуже вірне: звук малого барабана визначає звучання джазового або рок-складу нехай і не такою мірою, що основні інструменти, але навряд чи може вважатися і чимось незначним.
Згадайте - імениті продюсери 80-х іноді витрачали на пошук звуку малого барабана мало не по три тижні. Тільки один цей факт говорить нам про те, що вибір самого цього інструменту дуже важливий для музичного колективу в цілому.

Історія малого барабана як самостійного музичного інструменту простежується з кінця XIV століття, коли подібний барабан - за розмірами, правда, близький до сучасного того, використовувався в дуетах з флейтою. До XVII століття малий барабан придбав приблизно сучасну геометрію і став повноправним інструментом симфонічних оркестрів, а до кінця 1920-х років перекочував на головне місце в тільки ще складалася в той час джазової ударній установці. Подальше відомо, і знайте, що багато музичні експерти ділять епохи в рок-музиці не тільки по звуку гітар, але також і по звуку малого барабана. Записаний з глибокої реверберацией, як то було заведено в 80-е, малий барабан у багатьох до сих пір викликає масу питань, а даремно.

Початковий звук малого барабана залежить, природно, від матеріалу, з якого виконана його обичайка - але також і від матеріалу обручів (метал або дерево) і технології їх виготовлення (лиття або штампування) Початковий звук малого барабана залежить, природно, від матеріалу, з якого виконана його обичайка - але також і від матеріалу обручів (метал або дерево) і технології їх виготовлення (лиття або штампування). Для виготовлення дерев'яної обичайки найчастіше застосовуються клен або береза, якщо обичайка металева, то вона виконується зі сталі, латуні або бронзи. Стандарт діаметра малого барабана - 14 "(356 мм), але в якості додаткового інструменту, наявного в установках таких віртуозів, як Нілу Пірт (Neil Peart) з Rush або Майка Портного (Mike Portnoy, екс-Dream Theater), застосовуються барабани діаметром 10 ", 12" або 13 "різної глибини і, зрозуміло, з іншим звучанням. Такий барабан, як правило, розташовується зліва від основного. При цьому литі металеві обручі дають звуку барабана більшу потужність при деякому обрізанні високих частот, штампований же обід відрізняється трохи меншою конкретикою в сумарному звуці при його більшої яскравості. Потрібно пам'ятати і про те, що на звук барабана впливає і матеріал подструнніка: сталеві подструннік дають більше високих частот в фінальному звучанні, латунні - середніх, бронзові - низьких. Розглянемо практичну різницю матеріалів і розмірів малих барабанів не приклад оновленої модельної лінійки Soundworks прославленого японського бренду Tama . Всі ці барабани мають стандартний для малого барабана діаметр 14 ".

Обечайка моделі   DKP146-MRK   виготовлена ​​з в міру екзотичного матеріалу - влагоустойчивой деревини Капура (азіатської модрини) природного забарвлення, зазвичай застосовується в капітальному будівництві Обечайка моделі DKP146-MRK виготовлена ​​з в міру екзотичного матеріалу - влагоустойчивой деревини Капура (азіатської модрини) природного забарвлення, зазвичай застосовується в капітальному будівництві. Однак не звичайнісінька структура цієї деревини в поєднанні з її досить високою щільністю обумовлює яскраве і одночасно приємне на слух звучання, що робить даний барабан надзвичайно придатним і для концертної, і для студійної роботи. Бренд рекомендує дану модель і для роботи в складі симфонічного оркестру. Товщина обичайки становить 5 мм, число шарів деревини в ній - шість. Глибина барабана - 6 ". А малий барабан DMP1465-MVM має обечайку з клена (товщина знову ж 5 мм, 6 шарів дерева), що забезпечує йому відкритий і потужний звук, характерний для кленової деревини. Глибина цього барабана - 6.5 ". Хромовані обручі товщиною 2.3 мм розташовують 10 отворами для кріплення.

Модель   LGB146-NQB   - це зброя справжнього професіонала: виготовлення обечайки з 12 шарів бубінга, тобто африканського рожевого дерева, причому з високим ступенем натягу, забезпечує барабану дуже чистий тембр звуку з деяким призвуком у краю Модель LGB146-NQB - це зброя справжнього професіонала: виготовлення обечайки з 12 шарів бубінга, тобто африканського рожевого дерева, причому з високим ступенем натягу, забезпечує барабану дуже чистий тембр звуку з деяким призвуком у краю. Таке звучання ідеально підходить для роботи зі складними ритмічними малюнками, а виконання дробу на цьому барабані можливо в діапазоні від піанісимо до фортіссімо. Глибина барабана - 6 ", обручі моделі Steel Mighty Hoop виконані зі сталі товщиною 2.3 мм, і на ньому встановлені лаги моделі Starclassic Lug. Вся фурнітура виконана з вуглецевої сталі з подальшою глибокою нікелювання. Число пружин на подструннік - 20.

Обечайка ж малого барабана моделі DST1465M 6.5x14 виготовлена ​​із сталевого листа товщиною 1.2 мм - це забезпечує чітке і високе звучання, що дає можливість використовувати його як основний і як додатковий малий барабан в установці, не дивлячись на його «повний» діаметр і глибину 6.5 ". У хромованому обручі є 10 отворів для кріплення . На барабан цієї моделі встановлюється пластик Evans G1 Coated Batter Head.

Однак, яку б конкретну модель малого барабана ви не вибирали для своєї ударної установки, необхідно пам'ятати, що вибір по індивідуальності звучання повинен здійснюватися особисто вами. Адже малий барабан в інструментарії колективу будь-якої стилістики, як ми вже говорили, не менш важливий, ніж гітари або клавішні - і в його виборі барабанщик повинен покладатися на власну інтуїцію і поставлені перед собою музичні завдання.