Ентоні Фріман з Лабораторії реактивного руху (JPL) в Пасадені розповів на конференції Американського географічного союзу (AGU) про майбутню міжзоряного місії до Альфа Центавра; зміст доповіді викладає New Scientist.
Запустити до найближчої до Сонця зоряній системі групу мікрозондів в JPL планують в 2069 році, до столітньої річниці висадки на Місяці. Мета місії - екзопланета Проксима b, яка обертається навколо червоного карлика Проксима Центавра.
Щоб наблизитися до планети, зондам належить подолати відстань в 4,4 світлових роки. У JPL розраховують пройти цю дистанцію за 44 роки; для цього зондам потрібно розвинути швидкість в 10 разів менше швидкості світла. Якщо запуск відбудеться в 2069 році, зонди досягнуть мети в 2113 р
"Все дуже туманно, - говорить Фріман, - Але до 2069 є час на те, щоб підготуватися".
Планету Проксима b виявили в серпні минулого року; спочатку на неї покладали великі надії в сенсі пошуків життя, проте пізніше було встановлено, що сусідство з неспокійним і активним червоним карликом, швидше за все, згубно для всіх знайомих нам форм життя.
Раніше повідомлялося, що чергова експедиція відправиться до МКС .
Нагадаємо, фахівці НАСА спостерігали потужне авроральной сяйво на Марсі , Викликане викидом маси з атмосфери Сонця 10 вересня 2017 року.
Також ми писали, що американський астронавт Рендольф Брезник зробив захоплюючі знімки Києва з борту Міжнародної космічної станції . Фотографії космонавт опублікував на особистій сторінці в Facebook.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram