NASA оголосило конкурс з перетворення CO₂ в корисні речовини

Національне космічне агентство США оголосило науковий конкурс CO₂ Conversion Challenge . Учасникам пропонується знайти найоптимальніший спосіб отримання корисних матеріалів з вуглекислого газу в космосі. Розмір призового фонду - до $ 1 млн, в тому числі на етапі ідей - $ 250 тис.

Основний напрямок - перетворення CO₂ в глюкозу . Але розглядаються і інші речовини, які можна використовувати в ферментерах (биореакторах). У майбутньому ці технології знайдуть застосування на Марсі. Звичайно, технологія може знайти і земне застосування, але головне завдання - марсіанська місія. Як зазначено в конкурсному FAQ , Колоністам на Марсі доведеться максимально використовувати наявні на планеті ресурси, такі як CO₂, воду і реголіт. З цих матеріалів знадобиться виготовляти необхідні продукти. У той же час і системи життєзабезпечення на Марсі і в космосі повинні переробляти відходи людської життєдіяльності, в тому числі вуглекислий газ. Його використовують для виготовлення продуктів, вирощування рослин, виробництва обладнання та пакувального матеріалу. За умовами, джерелом є чистий стиснений CO₂: технології отримання з атмосфери не розглядаються. У джерелі є тільки молекули CO₂ без домішок CO, CH4 та ін. Цільовий продукт можна робити тільки з молекул CO₂ і H₂ (джерело і форма збереження водню на вибір конкурсанта). Природно, дозволено використання будь-яких каталізаторів і реагентів.

Ланцюжок з декількох молекул глюкози C6H12O6 Ланцюжок з декількох молекул глюкози C6H12O6

Реєстрація в конкурсі відкрита до 24 січня 2019 року. Після цього потрібно заповнити онлайнову форму і подати заявку до 28 лютого 2019 року. після оцінки робіт відберуть п'ятьох переможців, яким присудять гранти по $ 50 тис. кожному.

Потім відбудеться другий етап конкурсу з призовим фондом $ 750 тис. Кращі технології згодом можуть перевірити в рамках наукового експерименту на МКС. Всі права на інтелектуальну власність залишається у авторів винаходів.