Наталія Дубровська - Велика книга аплікацій з природних матеріалів

Наталія Вадимівна Дубровська

Велика книга аплікацій з природних матеріалів

Дорогі друзі!

«Велика книга аплікацій з природних матеріалів» адресована як дорослим, так і дітям. Дорослий на сторінках книги зможе повернутися в світ дитинства і відчути себе дитиною, зібрати свою колекцію листочків, ягідок, гілочок, шишок, камінчиків ... А дитина, навпаки, відчує себе дорослим в цьому казковому світі природи. І ось тоді з'явиться відчуття співдружності і співтворчості з природою. Чіпаючи і розглядаючи природні матеріали, ми немов стикаємося з чимось теплим і добрим. Ми самі стаємо добрішими до навколишнього світу. І чи не виникне бажання зірвати безглуздо квітка, зловити метелика, розчавити жука чи равлика. А що зародився почуття співпричетності всьому живому збережеться на все життя.

Ви познайомитеся з різноманітними листям, корою дерев, соломою, травами, плодами, ягодами, насінням, шишками, черепашками, камінчиками. Дізнаєтеся про способи зберігання і часу їх збору. Навчіться фантазувати, бачити незвичайне в простих речах і своїми руками створювати справжні картини. Ви дізнаєтеся, що малювати можна не тільки крейдою і олівцями на папері, але гілочками, пір'їнками і тополиним пухом ...

У книзі представлена ​​велика колекція самих різних аплікацій. Але навіть якщо б книга була ще більше, в ній все одно було б неможливо описати все те, що можна зробити своїми руками. Ми пропонуємо вашій увазі аплікації з найпростіших і доступних природних матеріалів, які ви можете підготувати.

Сподіваюся, що в цій книзі кожен знайде те, що йому цікаво. Тут є зовсім прості аплікації і більш складні. Прокрутіть книгу від початку до кінця. Зверніть увагу, що в ній є текст, малюнки та кольорові фотографії. Розгляньте їх уважно. Можливо, ви захочете виконати вподобану аплікацію, яка буде в середині книги. Дотримуватися черговість виконання робіт зовсім необов'язково!

В описі кожної аплікації є розділ «Необхідні матеріали». Дуже важливо підготувати все правильно, щоб в процесі роботи не виявилося так, що чогось не вистачає.

Можливо і спільна творчість дорослого і дитини. Прагніть розвивати кмітливість дитини, будите думку, заохочуйте самостійність. Розглядаючи природні матеріали, запропонуйте йому самому знаходити їм застосування. Покажіть, наприклад, черепашку або пучок трави і запитайте: «Що треба додати до мушлі, щоб вийшла рибка?» Або: «Якщо пучок трави зв'язати ниткою, на що він може бути схожий?» І т. Д.

У роботі над аплікаціями з природних матеріалів дорослий виступає в ролі організатора. Ви можете нагадати дитині послідовність дій, допомагати складати деталі, наклеювати їх.

Прагніть до того, щоб дитина більше діяв сам. Для цього, використовуючи підготовлений набір для вироби, придумайте нове сюжетне рішення. Наприклад, якщо ви навчилися з різнокольорових ниток складати курчати, сніговика, пташку, придумайте фігурку зайчика або кошеня. Коли дитина самостійно виконає великі форми (голова, тулуб), запропонуйте йому підібрати деталі (вуса - травинки, вушка - пелюстки рослини і т. Д.).

Велике значення має привабливість реального предмета (кошеня) і заготовленого для його відтворення матеріалу (м'які нитки). Яскравість і виразність відразу привертають увагу дитини. Це змушує його бути уважним в роботі над майбутньою картиною. З цього зароджується почуття краси дитина робить перші кроки в своєму естетичному розвитку. Робота над аплікацією виховує у дитини почуття ритму, форми і кольору.

Привчаючи дитину до творчого пошуку, і самі будьте йому в цьому прикладом. Ваші аплікації повинні бути емоційними, різноманітними, а процес їх виготовлення економічним. Не забувайте, що стійкість дитячого уваги дуже невисока. Дитину, як відомо, радує можливість швидше отримати результат. Підкажіть, що спочатку потрібно викласти зображуваний предмет на тлі, а потім по одній деталі знімати і наклеювати.

Використовуйте різні способи наклеювання дрібних деталей в аплікації. Наприклад, при наклеюванні ромашки НЕ намащуйте кожна пелюстка, а обведіть пензликом з клеєм навколо жовтенького вічка і потім посуньте до нього білі пелюстки. Той же прийом дитина може використовувати, коли захоче, щоб доріжка вкрилася дрібними камінчиками. Нехай він намажет поверхню фону клеєм і розкладе на ньому камінчики.

Щоб зацікавити дитину творчим процесом, ви можете не обмежуватися копіюванням аплікацій з книги. Заздалегідь виконайте роботу за зразком, так, щоб перед дитиною був «оригінал», який можна «помацати». А далі дитина не просто буде орієнтуватися на зображення, а захоче створити свій варіант аплікації із запропонованих матеріалів.

Разом з дитиною розглядайте предмети, які належить зобразити, розучуйте вірші, розглядайте ілюстрації, іграшки. Все це розвине у дитини інтерес і певне ставлення до того, що належить зобразити.

І ось, нарешті, аплікація готова! Її можна використовувати як прекрасна прикраса для інтер'єру або оригінальний подарунок. І найголовніше, на основі виконаних аплікацій ви, можливо, придумаєте і створите свої незвичайні картини!

Які бувають аплікації

Аплікація (лат. Applicatio - прикладання) - один з видів образотворчої техніки, заснований на вирізання та накладення різних форм і закріпленні їх на іншому матеріалі, прийнятому за фон. Аплікація може бути складена з паперу, тканини, різних природних матеріалів.

Аплікаційні зображення, виконані з квітів, отримали назву «флористика».

Для творчих композицій ви можете використовувати засушені листя, плоди і квіти, солому, тополиний пух, черепашки, шишки, насіння, кісточки, трави і т. Д. Кожен матеріал має свої особливості, які необхідно враховувати при роботі з ним.

Аплікація буває трьох видів:

• декоративна, яка об'єднує різні елементи прикраси;

• предметна, що складається з окремих зображень (птах, дерево, грибок, будиночок і т. П.);

• сюжетна, що відображає будь-яку дію, подія (зимовий пейзаж, метелик на галявині, корзина з квітами).

Пропоную розглянути більш детально кожен з видів аплікації.

Декоративна аплікація - найбільш проста і доступна навіть для трирічного малюка. Поверхня кожного матеріалу своєрідна і неповторна: м'які листя, шорсткі шишки, гладкі камені, пухнасті пір'їнки і тополиний пух. Складаючи прикраси, візерунки, дитина вчиться об'єднувати різні матеріали, декоративно перетворювати задані форми за законами ритму і симетрії.

Для декоративної аплікації найбільш характерні стрічкова і центрально-променева композиції. У стрічкової композиції окремі елементи повторюються по горизонталі або вертикалі. У центрально-променевої композиції візерунок складається від центру до країв, кутів або сторонам обраного фону (це може бути коло, прямокутник, ромб, квадрат, трикутник). Декоративна аплікація, яка заснована на створенні нових, оригінальних візерунків, готує дітей до більш складних видів роботи.

Для предметної аплікації найкраще відбирати матеріал, який представлений великий формою. Дуже добре, наприклад, використовувати листя різних рослин. Наприклад, це можуть бути великі листи дуба, клена, в'яза, осики, каштана. Форма цих листів відрізняється виразною конфігурацією.

Послідовність роботи наступна: спочатку вибирається великий аркуш і закріплюється на основному тлі, а потім розташовуються більш дрібні листи, які передають характерні особливості зображуваного предмета. Наприклад, форма листа дуба нагадує химерну фігуру чоловічка. Досить додати маленький лист в'яза, і у чоловічка з'явиться голова. Якщо розташувати великий лист в'яза горизонтально, то вийде тулуб риби, а плавники їй можна зробити з маленьких листочків тополі.

Сюжетна аплікація ставить складніші завдання і вимагає дотримання деяких правил.

По-перше, слід підібрати природні матеріали, які будуть поєднуватися між собою за кольором і фактурою. Можливі такі поєднання: листя і трави, черепашки і камінці, легкі, великі насіння і лусочки шишок. Зверніть увагу і на поєднання кольору матеріалів і основного фону. Колір взагалі дуже важливий, він допомагає передати настрій картини, яку пору року, характер персонажів.

По-друге, необхідно зробити акцент на основних дійових осіб сюжету. Головні персонажі виділяються більшим розміром, яскравим кольором, композиційним рішенням.

По-третє, композиція, як правило, будується з урахуванням перспективи. У цьому випадку деталі розташовуються не «в ряд». Все, що ближче, буде виглядати більше, а що далі - менше. Наприклад, в композиції «Їжачок в лісі» головна увага звернена на їжачка, який займає центральне місце. Зображення ялинок буде другорядним, тому їх можна розташувати у верхній частині картинки і зробити більш простими.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Наталія Вадимівна Дубровська   Велика книга аплікацій з природних матеріалів   Дорогі друзі
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Покажіть, наприклад, черепашку або пучок трави і запитайте: «Що треба додати до мушлі, щоб вийшла рибка?
» Або: «Якщо пучок трави зв'язати ниткою, на що він може бути схожий?