Характерна особливість розвитку СПбУТУіЕ - значне розширення досліджень, їх якісна зміна, виражена спрямованість на забезпечення інноваційного розвитку галузей і сфер економіки.
Фінансування науково-дослідних робіт (НДР) в університеті здійснюється за рахунок зовнішніх і власних фінансових коштів, причому, фінансування НДР за рахунок зовнішніх джерел планомірно зростає і досягає майже 70% від загальної суми. Джерела формуються за рахунок коштів суб'єктів господарювання - 95% і бюджетів різних рівнів - 5%, що свідчить про націленість наукових досліджень на вирішення актуальних завдань, висунутих практикою господарювання. Визнанням потенціалу вчених вузу стала висока оцінка держбюджетної НДР «Розробка автоматизованої системи дистанційного навчання і консультування співробітників і підрозділів органів місцевого самоврядування та інформаційного забезпечення системи». Ця робота велася на замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі РФ в рамках федеральної програми державної підтримки місцевого самоврядування. А починалася ця робота творчим колективом під керівництвом президента СПбУТУіЕ проф. В.А. Гневко ще в 90-і роки і неодноразово висувалася на премію Президента РФ і Уряду Росії.
В результаті були розроблені засоби і методи навчання віддалених користувачів, запропоновано нову концепцію сучасної системи підготовки та консультування кадрів для органів державного і муніципального управління на основі розвитку і застосування інформаційних технологій в освіті. На підставі цієї НДР в навчальному процесі університету використовується автоматизована інформаційна система дистанційного навчання, яка була включена в програму «Сто кращих проектів місту».
Науковий колектив вузу брав участь в конкурсі на здобуття грантів Санкт-Петербурга в сфері наукової і науково-технічної діяльності за напрямом «Соціологія» та отримав грант на розробку і обгрунтування цільової програми для забезпечення соціальної безпеки населення Санкт-Петербурга. В результаті були розроблені програми забезпечення соціальної безпеки на основі виявлення соціальних загроз на федеральному і регіональному рівні. Дано практичні рекомендації для дій органів міської влади щодо зняття соціальної напруженості і проведення ефективної соціальної політики.
З Комітетом з питань науки і вищій школі Санкт-Петербурга вуз уклав державний контракт на організацію і проведення науково-практичної конференції «Соціальна відповідальність бізнесу як фактор розвитку Північно-Заходу Росії: досвід і проблеми» і ще один контракт - на організацію і проведення III науково практичної конференції «Кадри для інноваційної економіки Санкт-Петербурга: бізнес і вища школа».
Характерна особливість розвитку СПбУТУіЕ - значне розширення спектра досліджень, їх якісна зміна, виражена спрямованість на забезпечення інноваційного розвитку галузей і сфер економіки. Поряд з традиційним економічним напрямами з'явилися і нові, пов'язані з розвитком міжкультурних комунікацій, соціально-культурного сервісу і туризму, правозахисною діяльністю, психологією управління, філософією і т.п.
Сумарний економічний ефект від практичного впровадження інноваційних технологій, розробок і заходів щодо вдосконалення функціонування підприємств різних масштабів, галузей і форм власності, що здійснюються на основі державних контрактів і господарських договорів, виконаних в СПбУТУіЕ оцінюється в мільярди рублів.
Забезпечено щорічний приріст обсягу товарної продукції та послуг з різним підприємствам від 0,5 до 1,5 разів. Створено нові робочі місця - від 2 до 10 на кожному підприємстві як результат впровадження запропонованих заході щодо вдосконалення діяльності підприємства на основі впровадження інноваційних управлінських технологій.
ТЕМАТИКА ПЕРСПЕКТИВНИХ РОЗРОБОК:
- дослідження правопорушень в сфері комп'ютерної інформації;
- соціальне підприємництво;
- дослідження проблем створення та функціонування територій випереджаючого розвитку;
- регіональна ідентичність як соціальний конструкт;
- науковий образ екстремізму: зіткнення світоглядних парадигм;
- самотність в літньому віці як соціальна проблема;
- захист цивільних прав осіб, які не перебувають у шлюбі;
- дослідження соціально-психологічних аспектів розвитку особистості в різних вікових категоріях.
ЗАПРОПОНОВАНИЙ НАУКОВИЙ, НАУКОВО-ОСВІТНІЙ ПРОДУКТ:
- тематичні НДР на замовлення,
- наукове забезпечення проектів, консультування,
- експертиза муніципальних проектів,
- підвищення кваліфікації службовців,
- аспірантура, докторантура,
- залучення студентів для проходження виробничої та переддипломної практик.
Університет має в своєму штаті фахівців вищої кваліфікації, здатних вирішувати і попереджати економічні, соціальні та управлінські, юридичні проблеми з метою підвищення конкурентоспроможності російської економіки.
В останні роки університет вийшов на новий рівень апробації результатів науково-дослідних робіт.