Навчальний відпустку в 2019 році: як він оплачується і порядок його оформлення

  1. Законодавча база питання
  2. умови надання
  3. порядок оформлення
  4. Черга сплати
  5. Порядок розрахунку в різних ситуаціях
  6. При навчанні в магістратурі
  7. Другу вищу освіту
  8. Заочна форма навчання
  9. Працівникові-студенту, який здійснює діяльність по зовнішнім сумісництвом

Незалежно від трудового стажу, віку працівника багато з них продовжують навчатися Незалежно від трудового стажу, віку працівника багато з них продовжують навчатися.

Це може бути як підвищення кваліфікації, так і отримання першого або другого вищої освіти.

При цьому варто пам'ятати про те, що кожен працівник, який навчається, має право оформити навчальний відпустку.

Законодавча база питання

Поєднуючи офіційне працевлаштування з навчанням, кожний працівник має право оформити собі учнівський відпустку Поєднуючи офіційне працевлаштування з навчанням, кожний працівник має право оформити собі учнівський відпустку. Ця відпустка не має ніякого відношення до основному , Але при тому має право бути доданий до нього.

Залежно від того, на якій формі навчається працівник, і яку кваліфікацію отримує, відпустка, як може надаватися роботодавцем, так і немає.

Згідно зі статтею 287 Трудового Кодексу, в 2019 році учнівський відпустку може бути оформлений тільки за основним місцем роботи. Не важливо, яка саме форма навчання, при поєднанні декількох робіт, співробітник зобов'язаний на додатковій роботі оформляти відпустку без збереження зарплати.

У Трудовому кодексі чітко прописані умови надання учнівського відпустки. Наприклад, він не може бути надано на момент знаходження співробітником в іншому відпустці. Тобто, якщо працівник перебуває у відпустці по догляду за хворим (або за дитиною), він має право отримати учнівський тільки після того, як завершиться попередній.

умови надання

Незважаючи на те, що учнівський відпустку гарантується працівникові на законодавчому рівні, для його оформлення слід відповідати деяким умовам, а саме: Незважаючи на те, що учнівський відпустку гарантується працівникові на законодавчому рівні, для його оформлення слід відповідати деяким умовам, а саме:

  • співробітник отримує подібне утворення вперше. Наприклад, працівник має вищу освіту, однак хоче отримати і середнє. При цьому, якщо працівник отримує другу вищу або будь-яке інше утворення, він може оформити відпустку або за свій рахунок , Або основний, оплачувану учнівський при цьому неможливо отримати;
  • в обов'язковому порядку, навчальний заклад, де навчається співробітник повинен мати державну акредитацію. В інших випадках, учнівський відпустка надається тільки у випадках, які передбачає колективний або трудовий договір .

при нарахуванні заробітної плати на час учнівського відпустки, розрахунок відбувається на підставі середнього заробітку працівника за останній рік.

Для того, щоб учнівський відпустку був оплачений гарантовано, слід дотримуватися кількох умов, серед яких:

  • керівництво компанії самостійно вирішило відправити співробітника на отримання відповідної освіти;
  • форма навчання співробітника є заочної або очно-заочної;
  • наявність акредитації освітньої установи.

Будь-який з трудящих право отримати освіту в таких навчальних закладах, як:

  • інститути;
  • вечірня школа або гімназія;
  • різні технікуми і коледжі;
  • в професійних технічних училищах.

Кому покладений даний вид відпустки і порядок його надання розглянуті в наступному відеоуроці:

порядок оформлення

Всі учнівські відпустки, які можуть бути надані роботодавцем, поділяються на кілька груп, а саме:

  • учнівський відпустку зі збереженням середньої заробітної плати;
  • учнівський відпустку без збереження зарплати.

Ця відпустка зі збереженням середнього заробітку, роботодавець в обов'язковому порядку повинен надавати кожному із співробітників, які проходять заочне або очно-заочне навчання.

Без збереження середнього заробітку роботодавець надає відпустку тільки у випадку зі складанням вступних іспитів в різні освітні установи, в тому числі це стосується і випускних іспитів.

Варто звернути увагу, що під поняття випускні іспити мається на увазі перевірка знань після закінчення підготовчих курсів для подальшого надходження.

Крім того, неоплачувані відпустки надаються для тих категорій співробітників, які навчаються за денною формою навчання.

Для отримання відпустки, незалежно оплачуваною чи ні, співробітник в обов'язковому порядку надає такі документи, як: Для отримання відпустки, незалежно оплачуваною чи ні, співробітник в обов'язковому порядку надає такі документи, як:

  • довідку-виклик з навчального закладу;
  • письмову заяву про оформлення цієї відпустки.

Згідно з наказом Міністерства Освіти, довідка виклик є тільки в навчальних закладах вищої та середньої освіти. Для співробітників, які навчаються в ПТУ, видаються виклику, які розроблені безпосередньо самим навчальним закладом.

Що стосується довідки-виклику, даний документ є законною підставою для надання співробітнику учнівського відпустки.

Сама форма даного документа безпосередньо залежить від освітнього закладу, а також підстав, завдяки яким вона надається учневі Сама форма даного документа безпосередньо залежить від освітнього закладу, а також підстав, завдяки яким вона надається учневі.

Наприклад, співробітник однієї з компанії проходить навчання у вищому закладі. Таким чином, йому повинна бути видана довідка-виклик за формою, яка передбачена Додатком N1 Наказу Міністерства Освіти РФ N2057. Дана форма видається для оформлення оплачуваної відпустки.

Що стосується видачі довідки-виклику учневі вищого закладу, який оформляє відпустку без збереження зарплати, вона надається за формою, яка чітко прописана в Додатку N2 вищевказаного Наказу.

Видача довідки-виклику в середніх освітніх установах, в тому числі і ПТУ, видається для неоплачуваної відпустки згідно з формою, яка зазначена в Наказі Міносвіти N4426.

Дана довідка повинна бути в обов'язковому порядку надано перед початком учнівського відпустки. В іншому випадку, учнівський відпустку може бути визнаний недійсним.

Варто звертати увагу на той факт, що учнівський відпустку завжди надається в календарних днях.

Що стосується письмової заяви, воно складається в такий спосіб:

  1. У верхньому правому куті в обов'язковому порядку вказується:
    • найменування компанії, де працює співробітник;
    • ПІБ роботодавця або його заступника;
    • посаду та ініціали співробітника-учня;
  2. Після цього, посередині пишеться в стандартній формі "Заява".
  3. В основній частині документа вказується причину, по якій співробітник вимагає учнівський відпустку і його повну тривалість (в форматі день / число / рік).
    Після цього ставиться підпис і число.

Варто відзначити, що при подачі заяви прикладається тільки перша частина довідки-виклику. Друга є доказом того, що працівник не прогуляв сесію і здав її успішно. На ній по закінченню іспитів ставитиметься печатка навчального закладу, і вона віддається керівнику підприємства.

Черга сплати

Згідно з Трудовим Кодексом, зокрема статті 136, перед співробітником виробляють розрахунок за відпусткою протягом триденного періоду до моменту його офіційного початку.

Для того щоб зробити розрахунок даного відпустки необхідно: Для того щоб зробити розрахунок даного відпустки необхідно:

  • з'ясувати розрахунковий період і загальну суму виплати;
  • провести підрахунок відпускних днів;
  • провести підрахунок середнього денного заробітку ;
  • помножити середній денний дохід на кількість відпускних днів і провести розрахунок.

Слід пам'ятати про те, що якщо у відпустці є вихідні святкові дні, вони також враховуються, і за них на загальних підставах здійснюють оплату.

Порядок розрахунку в різних ситуаціях

При оформленні учнівського відпустки слід враховувати, що довідка-виклик може бути надана своєму учневі освітнім закладом лише в тому випадку, якщо у нього відсутні заборгованості з предметів і він допущений до сесії. В іншому випадку, довідку-виклик не нададуть.

Необхідно також розуміти, що порядок розрахунку для кожного виду учнівського відпустки свій.

При навчанні в магістратурі

У даній ситуації керівництвом підприємства повинен бути надана оплачувана відпустка і зроблено розрахунок за нього на підставі середнього заробітку тільки тоді, якщо співробітник вже має диплом спеціаліста і навчається на магістратурі за тією ж спеціальністю.

В інших випадках можливий тільки неоплачувану відпустку.

Другу вищу освіту

Згідно з чинним законодавством, в тому числі і Трудового Кодексу РФ, при отриманні другої вищої освіти, оплачувана відпустка не передбачено. Винятком при цьому становить лише колективний або трудовий договір. Згідно з чинним законодавством, в тому числі і Трудового Кодексу РФ, при отриманні другої вищої освіти, оплачувана відпустка не передбачено

Заочна форма навчання

При оформленні учнівського відпустки для співробітника, що навчається на заочній формі, розрахунок виплати відбувається таким же чином, як і основний.

Працівникові-студенту, який здійснює діяльність по зовнішнім сумісництвом

Як було зазначено вище, дана категорія людей має право оформити тільки одну оплачувану відпустку на основній роботі. На додаткової тільки безкоштовний.

Крім цього, у них можуть бути встановлені обмеження, згідно з якими:

  • для співробітників, які навчаються на 1-2 курсах освітніх установах - не більше 40 днів відпустки;
  • для 3-ого і вище - не більше 50 днів;
  • складання державних іспитів на будь-якому з курсів передбачає до 50 днів відпустки.

Дані умови мають на увазі під собою тільки отримання освіти вперше. В інших випадках оформляється безкоштовний відпуск. Його можна оформити на будь-яку кількість днів, які тільки дозволяє керівництво підприємства.

Варто відзначити також, що при оформленні безкоштовного відпустки, керівництву підприємства все одно необхідно в обов'язковому порядку надавати завірену другу частину довідки-виклику, що підтверджує закінчення навчальної відпустки, в тому числі і успішність здачі іспитів або періоду проведення "начитки" освітнього матеріалу.

Правила оформлення навчальної відпустки викладені в даному відеоматеріалі: