Дистанційна освіта - форма навчання, при якій студенти вчаться самостійно, зазвичай вдома, отримуючи навчальні матеріали з навчального закладу поштою (електронною або традиційної). Дистанційна освіта передбачає ізольованість студента. Крім того, консультації з викладачем зазвичай розтягуються в часі. При цьому велике значення мають засоби комунікації між викладачем і студентом, від яких багато в чому залежить успішність освітнього процесу.
Сучасне дистанційна освіта Австралії сильно відрізняється від перших курсів, які були запропоновані студентам в 1911 р і називалися «кореспондентськими», коли студенти і викладачі не спілкувалися особисто, а виключно поштою. Новий курс був введений у зв'язку з необхідністю долати великі відстані, які відділяли студентів від освітніх установ: Австралія займає площу 7,6 млн км2. Подолання великих відстаней актуально і сьогодні - щільність населення Австралії складає всього 2 людини на км2, в той час, як в Японії цей показник дорівнює 335 осіб, в Сінгапурі - 5699 чоловік, а в США, площа яких порівнянна з Австралією - 29 осіб.
Однак в останні роки дистанційна освіта користується підвищеним попитом і у студентів, які проживають в містах, тому що вони отримують свободу дій і можуть самостійно планувати свій день. При цьому їм не потрібно відвідувати класи. Дана тенденція відображає високу урбанізацію сучасної Австралії: сьогодні понад 60% населення проживає в восьми найбільших містах країни.
Дистанційна освіта в Австралії розвивалося поетапно багато в чому завдяки появі нових технологій:
• Матеріали прямували студенту в друкованому вигляді поштою;
• Поява нових видів представлення навчальних матеріалів: в друкованому вигляді, на аудіо- та відеоносіях;
• Використання теле-, радіо- і комп'ютерних технологій;
• Студенти отримали доступ до інтерактивних мультимедійних технологій, використання комп'ютерних і Інтернет-ресурсів;
• Гнучка і «розумна» модель дистанційної освіти, що базується на технічних досягненнях четвертого покоління, що дозволяє університетам скоротити витрати на навчання студентів практично до нуля.
Сьогодні більшість австралійських університетів пропонують крім традиційного дистанційне або так зване «гнучке» освіту. В університетах, які є лідерами в області дистанційної освіти, 65-75% студентів навчаються поза кампуса. Отримати «освіта на відстані» можна в державних і приватних навчальних закладах одного з освітніх секторів Австралії: вища освіта, аспірантура, технічне і подальшу освіту, професійно-технічну освіту. При цьому число пропонованих курсів постійно зростає, і така форма освіти стає з кожним роком все більш популярною серед іноземних студентів і працюючих професіоналів.
Іноземні студенти можуть вчитися дистанційно, використовуючи різні способи комунікацій. Вони можуть отримати доступ до аудіофайлів в Інтернеті і прослухати їх у будь-який зручний для себе час. Електронна пошта передбачає швидку і персональний зв'язок з лектором, викладачем і іншими студентами. З кожним роком університети полегшують доступ до навчальних матеріалів за допомогою Інтернету. Що важливо, студенти отримують доступ до бібліотечних архівів своїх навчальних закладів. Таким чином, ступінь, отримана дистанційно, є повноцінним аналогом освіти, отриманого студентами денних відділень.
Найчастіше дистанційну форму навчання вибирають студенти «у віці», що працюють і мають сім'ю. Вони не можуть вчитися очно за цілою низкою причин, однак, зацікавлені в отриманні додаткової освіти для побудови кар'єри або підвищення кваліфікації. Після закінчення обраного курсу випускники отримують відповідні документи: від сертифіката до диплома магістерського ступеня.
Вступні вимоги для вступу на програми дистанційної освіти в університети і середні спеціальні навчальні заклади практично такі ж, як і для студентів денних відділень. Для надходження на аспірантські програми зазвичай потрібно першу вищу освіту. Навчання на обох програмах передбачає спеціальні схеми, за якими можуть навчатися «зрілі» студенти.
Отримати додаткову інформацію про вступні вимоги для студентів, що бажають навчатися дистанційно в австралійських навчальних закладах на обраному курсі, ви можете в Бюро міжнародних освітніх програм «Пряма розмова» .