Навчання в Віденському технічному університеті

  1. Історія університету
  2. академічна репутація
  3. Факультети Технічного університету Відня
  4. Технічний університет Відня: територія
  5. Надходження до Віденського технічного університету
  6. висновок

Технічний університет Відня - один з найавторитетніших технологічних вузів світу. Там дають чудову освіту, яке високо котирується як в самій Австрії, так і за її межами. Випускники університету можуть розраховувати на найбільш високооплачувані та престижні посади в міжнародних корпораціях і на державних підприємствах.

Історія університету

Віденський технічний університет веде свою історію з 1805 року, коли комісія у справах освіти представила імператору Францу I проект створення вищого навчального закладу технічної спрямованості за зразком паризької Політехнічної школи, відкритої в 1795 році.

Створенням навчальних планів і організацією університету займався інженер Йоганн Йозеф фон Прехтль, блискучий педагог і вчений в галузі природничих наук, фізики та хімії. Саме фон Прехтль і був призначений першим керівником Королівського політехнічного інституту, коли він, нарешті, прийняв перших студентів в 1815 році.

На честь першого керівника Віденський технічний університет в 1950 році заснував медаль Йоганна Йозефа Ріттера фон Прехтля. Це найвищий австрійський відзнаку, якого може бути удостоєний професор або педагог за видатні досягнення в галузі точних або природничих наук.

Цікаво, що заняття в новому вузі почалися ще до того, як були добудовані його корпусу. Викладання вели три професори, а перший набір складався всього з 47 чоловік. Лише восени 1818 року інститут запрацював на повну силу, а в 1825-му був закінчений нині чинний основний корпус на Карлсплац.

Інститут повинен був виконувати не тільки освітню, але і просвітницьку функцію, для чого при ньому відкрився Кабінет виробів національної промисловості. У 1912 році його експонати стали основою колекції Віденського технічного музею.

У 1912 році його експонати стали основою колекції Віденського технічного музею

Історична будівля Віденського технічного університету зведено в 1825 році

Політехнічний інститут Відня був осередком найпередовіших ідей, в тому числі і соціальних. Під час революції 1848 - 1849 років процес навчання призупинився, а багато студентів і викладачів брали участь в бойових діях у складі Академічного легіону. Інститут був визнаний політично неблагонадійним і аж до 1852 року працював під наглядом військової адміністрації.

Після цього протягом багатьох десятиліть вуз розвивався без особливих потрясінь. У 1866 році були внесені поправки, згідно з якими вступити до інституту можна було тільки після отримання атестата зрілості. У 1872-му інститут був перейменований в Вищу технічну школу, а в 1901-му отримав право присвоювати ступінь доктора технічних наук.

Серйозний удар по викладацькому складу завдав нацистський режим після аншлюсу Австрії в 1938 році. Інститут були змушені покинути багато професорів, декани і викладачі. Після війни маховик закрутився в інший бік: за політичними мотивами було звільнено 41 з 56 професорів.

У 1975 році Вища технічна школа отримала нинішню назву - Технічний університет Відня (Technische Universität Wien). Дуже часто назва вузу використовується в скороченому вигляді - TU Wien. Сьогодні в цьому вищому навчальному закладі навчаються понад 26 тисяч студентів, 19% з яких становлять іноземці.

академічна репутація

TU Wien відноситься до числа найпрестижніших світових технологічних вузів. В його стінах ведуться фундаментальні дослідження і прикладні розробки в тісній співпраці з міжнародними виробничо-технічними корпораціями.

Серед знаменитих випускників Віденського технічного університету - математик і фізик Крістіан Доплер, нобелівський лауреат з хімії Ріхард Зігмонді, піонер комп'ютерних технологій Хайнц ЗЕМАНЕК.

Крім того, в університеті навчалися композитори Йозеф і Йоганн Штрауси, перший австрійський космонавт Франц Фібек і Інгеборг Хохмайр, зробила істотний внесок в розвиток кохлеарної імплантації.

Позиція TU Wien в світових академічних рейтингах:

Рейтинг

Позиція TU Wien

Міжнародний рейтинг університетів QS, спеціалізація «Інженерна справа і технологія»

197

Міжнародний рейтинг університетів QS, спеціалізація «Інженерна справа і технологія»

93

Рейтинг університетів світу за версією Times Higher Education (спеціалізація «Інженерна справа і технологія»)

100

Рейтинг «Кращі світові університети» US News

307

Рейтинг «Кращі університети Європи» US News

131

Рейтинг «Кращі університети» US News, спеціалізація «Інженерна справа»

160

Рейтинг «Кращі університети» US News, спеціалізація «Обчислювальна техніка»

78

Рейтинг «Кращі університети Європи» US News, спеціалізація «Обчислювальна техніка»

14

Факультети Технічного університету Відня

TU Wien пропонує навчання на восьми факультетах:

  1. архітектура і проектування;
  2. хімія;
  3. будівництво цивільних об'єктів;
  4. обчислювальна техніка;
  5. електронна інженерія та інформатика;
  6. математика і геоінформаційні системи;
  7. промислове машинобудування;
  8. фізика.

Студенти TU Wien отримують якісну освіту в галузі природничих і точних наук

Технічний університет Відня: територія

Основні корпусу університету знаходяться в самому серці столиці, на площі Карлсплац. У головній будівлі в парі кроків від Віденської опери, Віденської філармонії та церкви Святого Карла розташовані архітектурний і математичний факультети, а також ректорат і бібліотека.

Кафедри обчислювальної та електронної техніки знаходяться в четвертому районі на Гусхаусштрассе. У шостому районі розташовані факультети хімії, машинобудування і аудиторія «Аудімакс». У другому знаходиться приписаний до університету дослідний реактор.

У TU Wien проходить найстаріший у Відні бал (Бал Технічного університету).

Надходження до Віденського технічного університету

Для надходження в Технічний університет Відня не потрібно здавати іспити. Процедуру подачі документів можна розділити на кілька етапів.

  1. Вибір програми навчання. TU Wien пропонує 21 програму на ступінь бакалавра (6 семестрів навчання), 43 курсу магістратури (4 семестри навчання) і 3 програми докторантури (6 семестрів навчання).

При факультетах діють різні відділення (інститути). Наприклад, при факультеті архітектури - Інститут історії мистецтва, будівельної археології та реставрації, Інститут архітектурних наук і т. Д. З повним списком факультетів і відділень TU Wien можна ознайомитися на цій сторінці .

  1. Подача заяви. Для зарахування на курси Віденського технічного університету абітурієнти-іноземці повинні заповнити особливу форму і направити її до приймальної комісії звичайною поштою.

Заяви про вступ на зимовий семестр приймаються до 5 вересня, на літній - до 5 лютого. Будьте уважні: якщо приймальна комісія не отримає заповнену форму в термін, зарахування буде можливо тільки на наступний семестр, тобто через півроку.

  1. Отримання підтвердження і подача документів на візу. Якщо зарахування пройшло успішно, університет направить вам лист-підтвердження, яке є підставою для оформлення навчальної візи.
  2. Попередня реєстрація. Після приїзду до Відня студент повинен особисто відвідати приймальну комісію для подачі оригіналів документів. Для цього необхідно зареєструватися на спеціальній сторінці. Після реєстрації на електронну пошту абітурієнта направляється індивідуальний код.
  3. Зарахування. Останній етап надходження до Віденського технічного університету - особисте відвідування приймальної комісії, розташованої в основній будівлі на Карлсплац. При собі майбутньому студенту необхідно мати індивідуальний код, лист-підтвердження і паспорт.

Вартість навчання в Технічному університеті Відня для росіян становить приблизно 730 євро за семестр. Щоб знизити витрати, студенти можуть залучити «стороннє» фінансування, отримавши стипендію або грант .

висновок

Заява про зарахування до Віденського технічного університету має супроводжуватися стандартними для системи вищої освіти в Австрії документами:

  1. Атестат про закінчену середню освіту (для вступу на бакалаврат) або свідоцтво про закінчення програми бакалаврату / магістратури за спеціальністю - для вступу до магістратури або докторантуру відповідно.
  2. Сертифікат про володіння німецькою мовою на рівні не нижче B2 / 2. Надходження можливо без мовного сертифікату, однак при цьому студент зобов'язується до початку навчання пройти відповідні мовні курси. Якщо іноземний студент в достатній мірі володіє німецькою, але не має сертифіката, він може здати мовний тест при університеті.
  3. Довідка з вузу рідної країни про те, що абітурієнт має право проходити навчання за даною спеціальністю.

Для отримання візи, крім листи з університету, будуть потрібні:

  1. підтвердження фінансової спроможності;
  2. контракт на оренду житла;
  3. страхування.

Якщо у вас є питання з приводу вступу до Віденського технічного університету або умов навчання в Австрії в цілому, ви можете їх задати в коментарях до цієї статті.

Також не забудьте підписатися на розсилку, в якій ми пропонуємо найцікавіші та актуальні статті про життя, про освіту і про роботу в цій прекрасній альпійській країні!